MasterLiquid Lite 240 vs MasterLiquid ML240L RGB

Sağol hocam eve gidince bakcam, böyle bir ayar var mı diye konu açmayı düşünüyordum iyi oldu.
Video var mı hocam nasıl ayarlanacağına dair?
Google ve Youtube'dan bulabilirsin hocam. Çok basit zaten BIOS'tan fan ayarlarına girip tablodan ayarlıyorsun. PMM seçili olsun, CPU sıcaklığını baz alacak (Büyük ihtimalle bu işaretlidir) şekilde Tablonun bir tarafında fanın dönüş hızı diğer tarafında da sıcaklık var, ona göre 2 fanı da aynı olacak şekilde ayarlarsın.

Son düzenleme:
Cooler master TDP değerlerini aynı vermiş. Benzer soğutma performansı olması gerekiyor.

Tekrar kontrol edersen MasterLiquid Lite 240 da yani 2. model de Masterfan Pro yok. Aynı fan dizaynı ve özelliklerde biri RGB.

1568114556621.png

2000 RPM'de daha güçlü bu fan. 2000 RPM

S Mode (Silent), 650-2000 RPM
Mode (Silent), 66.7 CFM
S Mode (Silent), 2.34 mmH2O
Pro dışında başka fan görünmüyor 2500 RPM'e kadar çıktığı yazıyor ama diğer tarafta da 2000 RPM olarak belirtmiş o nedenle 2000 RPM'i baz alıyorum yani silent mod.
Benim kullandığım soğutucudaki fan 2400 RPM'e kadar çıkıyor.
RGB olan

FAN SPEED650-2000 RPM (PWM) ± 10%
FAN AIRFLOW59 CFM ± 10%
FAN AIR PRESSURE 2.14 mmH2O

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    3,2 KB · Görüntüleme: 91
Google ve Youtube'dan bulabilirsin hocam. Çok basit zaten BIOS'tan fan ayarlarına girip tablodan ayarlıyorsun. PMM seçili olsun, CPU sıcaklığını baz alacak (Büyük ihtimalle bu işaretlidir) şekilde Tablonun bir tarafında fanın dönüş hızı diğer tarafında da sıcaklık var, ona göre 2 fanı da aynı olacak şekilde ayarlarsın.
Hocam, BİOS' dan bir foto örneği atar mısın? Şimdi kaç dereceye geldiğinde fan ne kadar hızda dönsün diye, bir fikir olur benim için ya da standart sessiz moda göre bir tablo var mı?

Hocam, BİOS' dan bir foto örneği atar mısın? Şimdi kaç dereceye geldiğinde fan ne kadar hızda dönsün diye, bir fikir olur benim için ya da standart sessiz moda göre bir tablo var mı?
Benim ayarlarım bu şekilde. Anakarta göre çeşitli farklıklar olabilir.

Dosya Ekleri

• 59B193C5-3148-497D-BD08-3E52140CF416.jpeg
    59B193C5-3148-497D-BD08-3E52140CF416.jpeg
    1,1 MB · Görüntüleme: 95
Ayrıca Nanokatalog'da çok ucuz bir fiyata buldum ancak pek memnun kalmamış sanırım alıcılar. Çok uzun sürede geliyormuş ve Türkiye garantisi yokmuş veya çok sıkıntı çıkıyormuş garanti işlemlerinde. Bilgisi olan var mı bu siteyle ilgili?

Nanokatolog'dan CM ürünlerini önermeyin lütfen. Buradan alınan ürünlerin Türkiye garantisi yok. Ayrıca sıvı soğutma öneriyorsunuz ve bu sıvı soğutma olası bir akıtma durumunda diğer pc bileşenlerini bozarsa, müşteri ürünü nanokatologdan aldığı için hiç bir hak talep edemiyor. Başımıza gelmeyen bir olay ama gelebilir. Türkiye'de ki resmi satıcılarımızdan ürün önerin sadece.

Nanokatolog'dan CM ürünlerini önermeyin lütfen. Buradan alınan ürünlerin Türkiye garantisi yok. Ayrıca sıvı soğutma öneriyorsunuz ve bu sıvı soğutma olası bir akıtma durumunda diğer pc bileşenlerini bozarsa, müşteri ürünü nanokatologdan aldığı için hiç bir hak talep edemiyor. Başımıza gelmeyen bir olay ama gelebilir. Türkiye'de ki resmi satıcılarımızdan ürün önerin sadece.
Nanokatalog sitesinden almadım ürünü vatandan aldım. Nanokatalog önermiyorum ürünü önerdim ve nanokatalog zaten siparişimi çok uzattığı için iptal etmiştim memnum değilim oradan parayı geri yatırma konusunda da sıkıntı çıkarıyorlar zaten uzak durulmalı bence o siteden.

Ryzen 5 2600 işlemci kullanıyorum, oyun veya render da 85 derecelere çıkıyor diye kule soğutucu alayım derken sıvı soğutma aldım. Fakat "Lite" ibaresini fark etmeden Cooler Master MasterLiquid Lite 240 aldım ve kargo henüz bugün geldi, geldiğinda kutuyu açmadan fark ettim Lite olduğunu. Benim de merak ettiğim başlıktaki soru, yani Cooler Master MasterLiquid Lite 240 ile MasterLiquid ML240L RGB arasında "RGB" dışında fark var mıdır ? RGB nin benim için önemi yok, performans olarak fark var ise geri gönderip başka alayım diyorum, yorumunuz nedir ? Teşekkürler.

Geri
Yukarı