Mastürbasyon bağımlılığı nasıl bitirilir?

Masteryaspates

Femtopat
Daha fazla  
Selam forumda bana denk gelen insanlar benim dine inançlı biri olduğumu bilir. Liseye yeni geçtim ve artık kafayı yemek üzereyim. Yardım edin yetişkin film sitelerden ya da mastürbasyondan nefret ediyorum ama bu bir ergenlik mi herkeste olan bir şey mi? Ne olur yardım edin. Kurtulamıyorum bu tür sitelerden bu tur şeylerden. Bu kadar rezil olmak istemiyorum. Ne olur nasıl çözebilirim ya da çözülemeyecek bir durumsa ne zaman son bulabilir? Yalvarırım yardım edin.

Demek ki içgüdüler dini inançtan baskın geliyormuş çözülmesi gereken bir sorun değil bu doğal cinsel dürtülerin sonucu. Kendini tatmin etmen gerek aksi öbür türlü çok daha başka yerlere gidebilir bu cinsel baskılama. Zamanla ergenlikten uzaklaştıkça azalacaktır.

Selam forumda bana denk gelen insanlar benim dine inançlı biri olduğumu bilir. Liseye yeni geçtim ve artık kafayı yemek üzereyim. Yardım edin yetişkin film sitelerden ya da mastürbasyondan nefret ediyorum ama bu bir ergenlik mi herkeste olan bir şey mi? Ne olur yardım edin. Kurtulamıyorum bu tür sitelerden bu tur şeylerden. Bu kadar rezil olmak istemiyorum. Ne olur nasıl çözebilirim ya da çözülemeyecek bir durumsa ne zaman son bulabilir? Yalvarırım yardım edin.
Zamanla düzeliyor eskiden taramalı tüfek olan ben şuan 18 yaşındayım neredeyse hiç yapmamaya başladım. Bir de niye kafayı yiyorsun ki ? bu senin iradenle alakalı iradesizsen kendini güçlendirmeye bak. İstersen git dünyanın en iyi mastürbasyon engelleme yöntemlerini bul iş yine sende biter.

Kendini sürekli meşgul ederek, her aklına geldiğinde yapmayarak, iradene sahip çıkarak önüne geçebilirsin.

Anladığım kadarıyla müslümansın.

Başta namaz olmak üzere dininin gerekliliklerini yapıp Allah'a dua edebilirsin. Yetişkin film sitelerine de VPN olmadan giremezsin zaten, VPN'i nereden sağlıyorsan ilgili uygulamayı uzun bir süre indirmemek üzere sil, yani istesen de izleyemeyecek hale getir. Fazla yalnız kalmamaya çalış, yalnız kalırsan ve hayal gücün de biraz kuvvetliyse bahsettiğin görüntüleri kısa bir süre içinde gözünün önüne getirebilirsin. Liseye yeni geçmişsin zaten, uzun süre büyük bir sınav stresin yok diye tahmin ediyorum. Boş zamanlarında sevdiğin türlerde içerik tüketebilirsin, örneğin uzun bir film serisine veya bağımlılık yapan uzun bir diziye başla, boş zamanlarda aklına uygunsuz görüntüler yerine tükettiğin içerikteki olayın nasıl ilerleyeceği takılır. Kendini frenlemeyi başardıktan sonra (umarım başarırsın) görüntü olmamak şartıyla ileride evlenip helal bir şekilde cinsel ilişkiye girmeyi hayal edebilirsin (tabi evlenmek istiyorsan). Masturbasyonu tamamen bırakman gerektiğini söylememe gerek yok sanırım. İnsanların masturbasyon ihtiyaçtır, gereklidir dediğine bakma. Masturbasyon inandığın dinde zina tehlikesi dışında günah ve bence gerçek hayattan da aldığın zevki düşüren bir şey.

Şimdilik aklıma gelen öneriler bunlar. İnşallah bu illetten kurtulursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı