Mastürbasyon bağımlılığı nasıl bırakılır?

İleride kalkmaz bak :D
Ilk başta azalt direk hemen oldu bitti diye bırakamazsın. Da birader o ne oyle ya 5 tane nasıl yetiyor hiç mi yorulmuyon yorgunluktan düşmüyorsun.

Bağımlılık/alışkanlık bırakılmasının temel mekanizması genelde şudur:

Söz konusu alışkanlığın sebebini düşünün. Can sıkıntısı, boş zaman, iş stresi vs. Çözebileceğiniz bir şeyse çözmeye çalışın. Bununla beraber, bırakmak istediğiniz alışkanlık yerine aynı işe yarayacak (size keyif verecek, boş vakit geçirtecek, stresinizi azaltacak) başka bir eylem düşünün. Yürüyüş, müzik aleti, kitap…

Bundan sonrası kararlı bir şekilde azar azar kesmek. Günde 5 mi yapıyorsunuz? Önce 2 hafta boyunca günde 3ten fazla yapmayın. Sonra 2 hafta günde 1’e indirin. Sonra gün aşırı, sonra 3 günde bir vs. Hızını kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Oturmuş alışkanlıkları bırakmak zordur ama imkansız değil. Kararlı olmak ve kendinizi başka işlerle meşgul etmek gerekiyor, biraz da zaman lazım. Bazı günler dikkat edemezsiniz, kendinizi kaybedersiniz, ertesi gün tekrar dikkat etmeye başlamak önemli olan.

Orgazmı uzatarak yoğun bir zevki yakalamaya çalışırsanız o kadar sık mastürbasyona gerek duymazsınız bence.

Erkekler İçin Sevişme Sırları - Mantak Chia
Bu kitap sizi hem oyalar hem de antitezi ile kafanızda biraz tartışarak sayı konusunda yardımcı olabilir.

Konuyu hortlatıyorum biliyorum, daha az önce başka konudan(yine mast konusu) video izledim ve bağımlılık yaptığını günlük yaşantında sorun çıkarıyorsa anlayabilirsin. Günde 5 kere yapıyorsan ve günlük hayatın sorunsuz geçiyorsa bağımlı değilsin. (Yine de günde en fazla 2(dahil) yapmak iyi olur bana kalırsa)

Bu konuda maalesef çok yanlış bilgi var, şaşırmıyorum da çünkü ağzı olan konuşuyor ( 0 araştırmayla).

Bırakmak gibi bir şey söz konusu değil, uzun süre yapmazsan vücut senin yerine uykunda atar ve etrafı kirletirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı