Mastürbasyon bağımlılığı nasıl bırakılır?

Eğer gün içerisinde meşgul olduğun bir şey varsa veya okula işe gidiyorsan bunu yapacak vaktin olmaz diye tahmin ediyorum. Eğer bir işin yoksa kendine bir uğraş bul ve dayanmaya çalış. Mastürbasyon öz güven eksikliği yaratır. Bunu aklından çıkarma ve ona göre hareket et.

Eğer gün içerisinde meşgul olduğun bir şey varsa veya okula işe gidiyorsan bunu yapacak vaktin olmaz diye tahmin ediyorum. Eğer bir işin yoksa kendine bir uğraş bul ve dayanmaya çalış. Mastürbasyon öz güven eksikliği yaratır. Bunu aklından çıkarma ve ona göre hareket et.

Cidden öyle, yapacak bir şey olmadığı zaman sırf can sıkıntısından yapıyorsun libidon yükseldiği için değil.

Arkadaşımın mastürbasyon bağımlılığı var. 24 saati doldurdu şu an yapmamak için gayret gösteriyor. Kaç gün daha yapmaz ise bağımlılığı bırakabilir?

Spor yapabilirsiniz. Bu bir hastalık değil aslında. Bir tür zihin bozukluğu. İlaç vs ile düzelmeyecek bir problemdir. Sadece iradeniz sayesinde çözebilirsiniz.
Gün içinde boş kalmayıp spor yaparsanız hem aradaki ciddi performans farkını görürsünüz hem de bundan uzaklaşırsınız.

Yahu kardeşim zaten genelde stres ve yanlızlıktan olan bir şey bu. Artık her şey sıkıcı geliyor insana. E ister istemez de oluyor işte bu mesele. Yani zorlama pek gerek olduğunu sanmıyorum. Çünkü şimdi bıraksa 2 güne yine başlicak Türkiye koşullarında.

Yahu kardeşim zaten genelde stres ve yanlızlıktan olan bir şey bu. Artık her şey sıkıcı geliyor insana. E ister istemez de oluyor işte bu mesele. Yani zorlama pek gerek olduğunu sanmıyorum. Çünkü şimdi bıraksa 2 güne yine başlicak Türkiye koşullarında.

Evet arkadaşım çok yalnız birisi. Ne sevgilisi vardır ne de arkadaşı...
Arkadaşının adı tuna mı ?
hayır?

Geri
Yukarı