Mastürbasyon bağımlılığı nasıl bırakılır?

Daha fazla  

Çok ciddi bağımlılığım var, günde 3-4 saatimi meni akıtmadan mastürbasyona ayırıyorum. 25 yaşındayım vücudum çok ciddi sorunlar içerisinde. Saçlarım beyazlıyor, dökülüyor, tenimin rengi soluyor, yüzüm yaşlanıyor yüz cildim sanki yanmış gibi oluyor, gözlerimin etrafı siyahlaşıyor yaralar oluyor, göz kapaklarım gözümü açamayacağım kadar şişiyor, burun derimin içerisi yağ dolup şişiyor, tüm eklemlerim sürekli çatırdıyor. Kendi kendime bırakmayı yıllardır deniyorum şimdiye kadar en uzun 2 yıl önce 2 hafta kadar yapmadan durabildim, o da ramazan ayı idi. 2 haftada gençleşip kendi yaşıma dönmüştüm çok iyi hatırlıyorum, şu an beni gören herkes 40 yaşında sanıyor, bana bir çıkar yol söyleyin. Asla kendi kendime bırakamayacağımı anladım. Her bırakmayı denediğimde 1 hafta boyun gece uykumdan uyanıp istemsizce mecburmuş gibi mastürbasyon yaptım. Onun için psikolog gibi bana tavsiye vererek bırakmamı sağlamaya çalışacak öneriler yapmayın. Benim iradem dışında bırakmamı sağlayacak yöntemler önerin.

Öğrenmek istediğiniz bir meslek veya bir iş var ise kurslara gitmenizi tavsiye ederim işe yarıyor. Aklınıza her geldiğinde kendinizi yoracak bir iş yapın ve çabucak uykunuzun gelmesini sağlayın. Toplumsal alanlarda yani kalabalık alanlarda kalmaya çalışın zamanla yapmadığınızı fark edince bırakıyorsunuz unutuluyor.

Çok ciddi bağımlılığım var, günde 3-4 saatimi meni akıtmadan mastürbasyona ayırıyorum. 25 yaşındayım vücudum çok ciddi sorunlar içerisinde. Saçlarım beyazlıyor, dökülüyor, tenimin rengi soluyor, yüzüm yaşlanıyor yüz cildim sanki yanmış gibi oluyor, gözlerimin etrafı siyahlaşıyor yaralar oluyor, göz kapaklarım gözümü açamayacağım kadar şişiyor, burun derimin içerisi yağ dolup şişiyor, tüm eklemlerim sürekli çatırdıyor. Kendi kendime bırakmayı yıllardır deniyorum şimdiye kadar en uzun 2 yıl önce 2 hafta kadar yapmadan durabildim, o da ramazan ayı idi. 2 haftada gençleşip kendi yaşıma dönmüştüm çok iyi hatırlıyorum, şu an beni gören herkes 40 yaşında sanıyor, bana bir çıkar yol söyleyin. Asla kendi kendime bırakamayacağımı anladım. Her bırakmayı denediğimde 1 hafta boyun gece uykumdan uyanıp istemsizce mecburmuş gibi mastürbasyon yaptım. Onun için psikolog gibi bana tavsiye vererek bırakmamı sağlamaya çalışacak öneriler yapmayın. Benim iradem dışında bırakmamı sağlayacak yöntemler önerin.
1-) Evde rahat kıyafetler giymeyin pantolon gibi şeyler giyin.

2-)Mümkün olduğunca kendinizi yalnız bırakmayın ailenizle takılın ya da dışarı çıkın evde boş durmayın.

3-)Bir anda bırakmaya çalışmayın azaltın önce 3 günde 1 sonra haftada 1 şeklinde.

4-) Karşı cinsle iletişime geçin partner bulmaya çalışın.

5-) Eğer işsizsen yoğun bir işe gir.

6-) Sosyal medyada çok fazla uyarıcı var o yüzden zorunlu durumlar hariç sosyal medyaya girme.

7-) Bunların hepsini yapsan bile bırakman kolay değil ben de senin gibiyim 3 4 saat olmasa da her gün 1 saat en azından zamanımı alıyor. Yıllarca düzenli yaptığın bir şeyi bir anda bırakmak kolay değil. Tam bıraktım sanarsın bir şey görüp aklına düşer yapmadan rahat edemezsin.

Başlığı görünce 14-15 yaşındaki çocuk açmıştır dedim ama durum kötü. Yaşınız 25.bu yaşta bu kadar mastürbasyon çok fazla. Haftada 1-2 anlarımda. Masturbasyon olmadan yaşayamıyorsunuz gibi geliyor bana. Acil partner bulmanız lazım. Para ile mi buluyorsunuz sevgilimi yapıyorsunuz orası size kalmış. Ancak, her iki durumda da ilişkiden önce kullandığınız prezervatifin "lateks" özellikte olduğuna dikkat edin. Ayrıca partnerinize güvenmiyorsanız çok fazla oral kısımlara dokunmayın ve temas etmeyin. Umarım iyileşirsiniz.

Bir anda bırakmaya çalışma daha çok zorlanırsın unutma başlangıc her zaman daha zordur 2 yıllık bağımlığı 2-3 hafta içerisinde unutamazsın bütün sosyal medya uygulamalarını sil Instagram TikTok gibi çünkü karşı cins gördüğün zaman direkt aklınca gelecektir eğer geceli uyduktan edebilecek kadar bağımlılıksa uyku hapı al.
Boş boş durma spora yazıl sürekli bir şey ile ilgilen. 1 saniye bile olmayan zevk için hayatını mahvetme.

Yeni konular

Geri
Yukarı