Matematiği hiç yapamamak

Selamlar. Biraz uzun olmuş ise özür dilerim. Bu sene LGS'ye girecek bir öğrenciyim.

6 ay çat pat da olsa biraz çalıştım, yaklaşık 2 aya yakın bir süre psikolojik sebeplerden dolayı ara verdim. Hâlâ konu eksiklerim var. Türkçe ve feni halledebileceğimi düşünüyorum. Diğer derslerim çok iyi fakat matematiğim sıfır. Temelim yok, utanarak söylüyorum ama çarpım tablosunda bile takılıyorum. Ne yapacağım? Her gün stres oluyorum. Hedeflediğim lise 415 puan istiyor. Hayatımda hiç matematik yapamadım, yapamıyorum. (Özel ders aldım, dershaneye gittim, denemelerde 2 net üzerine çıkamadım.) Deneme sınavlarında genellikle aşırı panik yapıyorum ve sorulara odaklanamıyorum. Lisede düzeltmeyi hedefliyorum. Zamanınızı ayırdığınız için çok teşekkürler, iyi günler dilerim.
Ben LGS'ye geçen sene girdim,bende aynı şekilde ilk okul matematiğinde bile zorlanırım.Benim hedefim ortalamayla alan bir anadolu lisesiydi,o yüzden LGS'ye çalışmadım,344 puan aldım.Sözel kısım çok basit,zaten toplasan dört beş tane bilgi sorusu var,mantık soruları zor özellikle Türkçede ben ve bütün arkadaşlarım aynı mantık sorusunu yanlış yaptık.Fen ise bilgiye dayalı yani fene çalışırsan yapabilirsin,çok zor değildi.Ancak matematik resmen ölüm,zaten matematiği yapabilen fen lisesine falan gidiyor.Kısacası sözel bölümü tamamen halledip feni yaparsan muhtemelen 415 puan alırsın,zaten geçen sene değil bu sene önemli olduğu için muhtemelen puan ve yüzdelik dilim değişecek ama yine benzer bir tablo ortaya çıkacaktır.Senin yerinde olsam matematiğe çalışmam Türkçe ve Fen çalışırım sadece.

Belirleyici matematiktir, yapamadıysan geçmiş olsun, puanların babasıdır kendisi. Eğer ilgi alanlarına göre ders verilseydi herkes Türkçe, Din vs. seçerdi tabii ki çünkü kolay.

Selamlar. Biraz uzun olmuş ise özür dilerim. Bu sene LGS'ye girecek bir öğrenciyim.

6 ay çat pat da olsa biraz çalıştım, yaklaşık 2 aya yakın bir süre psikolojik sebeplerden dolayı ara verdim. Hâlâ konu eksiklerim var. Türkçe ve feni halledebileceğimi düşünüyorum. Diğer derslerim çok iyi fakat matematiğim sıfır. Temelim yok, utanarak söylüyorum ama çarpım tablosunda bile takılıyorum. Ne yapacağım? Her gün stres oluyorum. Hedeflediğim lise 415 puan istiyor. Hayatımda hiç matematik yapamadım, yapamıyorum. (Özel ders aldım, dershaneye gittim, denemelerde 2 net üzerine çıkamadım.) Deneme sınavlarında genellikle aşırı panik yapıyorum ve sorulara odaklanamıyorum. Lisede düzeltmeyi hedefliyorum. Zamanınızı ayırdığınız için çok teşekkürler, iyi günler dilerim.

Ben geçen sene LGS'ye girmiştim, eğer konuları biliyorsan matematik dışındaki dersleri yapabilirsin(türkçede illa bir saçma sapan mantık sorusu sorarlar onu yapmak imkansız) ama matematik varyaaaaaaaaaa, Matematik'teki sorularu yapman direk imkansız, matematikten anlayan birisininde çok iyi bir sonuç yapacağını düşünmüyorum zaten, tek önerim emin olmadığın soruları mutlaka boş bırak özellikle matematikte.

12'ye gidiyorum çarpım tablosunu ben de bilmiyorum ama matematiğim iyi sadece tek konuya odaklanarak çalış kalan vakitte ne kadar konu bitirirsen kârdır. Çok soru gelen konular önceliğin olsun.

Ben de LGS'ye bu yıl gireceğim. Son deneme sonucum,
Türkçe 20D
İnkılap 9D 1Y
Din k. 10D
İngilizce 10D
Matematik 17D 3B
Fen 17D 2Y 1B.
Puanım:457
İlk başlarda matematik doğrum 5 filandı, sürem yetmiyordu, bazı soruları okuyamıyordum, okuduğumu anlamıyordum, anladığımı çözemiyordum... Sonra zor bir kitabı elime aldım, yanımda saat. Kronemetreyi başlattım çözdüm kaç sn sürmüş baktım. Bazıları 1.5 dk bazıları 2.dk bazıları 3dk bazılarını 5.dk. 1 gün böyle takıldım. Sonra İnternet 3 set deneme sipariş verdim. (Matematiğe özel değil) Günde iki deneme çözdüm (sözele 75dk sayısala 80 dk tutarak) . Kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Son denemede bıraktığım 3 boştan birini işlememiştik. Kolay gelsin başarılar...

Geri
Yukarı