Matematik hocasının takması

Soldier_Boy17

Picopat
Öncelikle olay 1, 5-2 ay önce başladı. Sınıfımızda Ayşe (ismi salladım) diye bir kız var diyelim. Sınıf içinde günde 300 soru çözdüğünü söylüyor. Ve evinde on tane matematik yeni nesil soru bankası var. Ama matematik neti 1.33. bende arkadaşlarla biraz dalga geçtim. Sonra bu Ayşe yanıma geldi beni itti bana ben güldüm. 1 ay boyunca dalga geçtim. Ardından sınıf öğretmeni ailemi aradı sınıfta geri zekalı dememe kadar söylemiş. 😀sınıf içinde gruplaşma yapıyormuşuz. Sınıf öğretmeni ve matematik hocası evli. Ne hikmetse diğer hiç kimseyi aramamış. Dalga geçtiğimiz Ayşe isimli kız sınıf hocasının yanında seni gebertirim falan diyor ama hoca onu haklı buluyor.

Yine din dersinde bu konu açıldı. Hoca beni en arkaya attı. O kıza derste en az 10 kere söz hakkı verdi. Çok sert dillisin diyor bir de.

En son 2 hafta önce matematik dersinde bu konu açıldı. Hoca "bu akran zorbalığı yasal yaptırımı var. Hukuki olarak kendinizi savunabilirsiniz" dedi. O kız ile açık olarak dalga geçen ben olduğum için hoca beni kastetti. Bir şey demedim. Perşembe günü tahtaya yazıldım matematik dersinde. Hoca eksi attıtıyor. Ben de iki artı ile yazıldım. Onu söyledim. Bana ukala dedi bütün sınıfın içinde. Yine bir şey demedim.

Bugün son 3 saat matematikti. Kalem bile oynatmadım yattım. Son ders yine o kızın konusu açıldı ben de bir şey dedim. Bu sefer "bazı arkadaşlarınız ne kadar söylesek de anlamıyor. Git bunu rehber hocana de. Seminer versin. Lise de kesin bir arkadaşınızın canı yanacak. Bunun hukuki cezası var" dedi. Ben bayağı sinirlendim. Dersin bitmesine 2 dakika kala hazırlandım. Arkadan biri çıkabilir miyiz dedi. Önce şu arkadaşınız çıksın (beni kastetti) acelesi var herhalde dedi.
Çıkışta gittim konuştum. Ben hepinize eşit davranıyorum. Benim gözümde bir farkınız yok dedi. Sonra gülümseyerek gitti.

Sınav olduğumuz zaman kağıtları kontrol ederken beni ayağa kaldırdı. Bu ne biçim yazı okunuyor mu dedi güldü bütün sınıfın içinde.

Aileme anlatsam hocaları haklı buluyorlar. Ben bu durumda ne yapmalıyım? CİMER demeyin zaten o dilekçeler okula gidiyor direkt. 8. sınıfım.

Okulu bitirene kadar sen -ailevi değerler hariç- söylenen şeylere tepkisiz kal. Kız eğer seni gebertirim tarzı şeyler demeye devam ederse sen tepkisiz kaldığın için o ön plana çıkmaya başlayacak.

Henüz anlatmadım ama başka olaylarda hep hocaları haklı buluyorlar.
Başka olaylar sana göre çok ciddi ama yaşı büyük ailene göre çok basit olaylar olabilir o yüzden tepki vermemiş olabilirler. Yaşı büyük bir abin olarak diyorum ki bu anlattığın şeyler hoş şeyler değil ailene anlatmalısın bence bu konuda sana yardımcı olacaklardır. Bunları anlatırken sakin bir dille anlat ama öyle bağırma, vurma bir yerleri kırma. Durumun bir süredir devam ettiğini artık bundan çok rahatsızlık duyduğunu öğretmene bunu belli etmene, söylemene rağmen seni umursamadığını anlat ailene onlar zaten gerekli şeyleri yaparlar. Bundan sonra sınıfta ne hoca ile ne de bir öğrenci ile böyle zorbalık konuşmalarına vb. girme düzgünce okulunu oku. Seni etkilemeyen, seni ilgilendirmeyen, senin hayatında alakası olmayan konularda da çok yorum yapma öyle. Kızın 1.33 neti olmasından sana ne örneğin? Kızın neti 50 olsa ne olacak 1 olsa ne olacak senin hayatına bir etki yapıyor mu bu? Yapmıyor. O yüzden konuşmaya veya bu konuda muhabbet etmeye değmez. Bundan sonra direkt sana bir laf yapmadıkları sürece okulda millet hakkında vb. konuşma gereksiz stres yaşarsın böyle.

Geri
Yukarı