MediaMarkt iade hakkı olmasına rağmen iade kabul etmiyor

emirbakay

Femtopat
Daha fazla  
19 Ekim'de mağazadan aldığım laptopu sadece kutusunu açıp monte ettim, açmak nasip dahi olmadı fakat 1 hafta sonrasında fark ettim yanlış modeli almışız. Bundan dolayı iade etmek istiyorum müşteri hizmetleri açılmış kutuyu kabul etmeyiz diyorlar. 1 hafta içinde iade hakkım var ama sıkıntı yapıyorlar. Nasıl çözebilirim?

6052 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda, mağaza ya da firmadan görerek satın alınan ürünlere cayma hakkı tanınmamıştır. Bu kanun uyarınca mağazalara böyle bir iade alma yükümlülüğü getirilmemiştir.

Gereksiz yere tartışmaya lüzum yok bence. Alırsa güzel bir hareket yapar ama iade alma zorunluluğu yok.

Samsung destek hattını aradım, tüketici haklarına bakıyorum her yerde yazıyor. Sadece Media Markt sorun cikartıyor
Linkte gördüğünüz şeylere tıklayıp arkasını araştırın. Net bir bilgi bulursanız da paylaşın ki bilgilenelim, ona göre düşünelim.

"mağazada iade hakkı" şeklinde arama yaptım. Bana 7 gün içerisinde iade edebileceğim yazdı.

1698246409082.png

Google, bu ifadeyi taksitle satış sözleşmesi bölümünden almış.
1698246292037.png

Aynı sayfanın 2. maddesinde mağazadan yapılan alışverişlerde canım sıkıldı iadesi kabul edilmez yazmakta.

1698246476833.png

Yeni konular

Geri
Yukarı