Tüketici hakem heyeti başvurumu kabul etti

Dostum aynı sorunu yaşıyorum başvuru sürecinde takıldım tüketici hakem heyeti başvurusunda dikkat etmemiz gereken noktalar nedir? ek kısmına fatura , ölü piksel fotoğrafını koymamız yeterli mi farklı bir durum söz konusu mu ?
Ben faturayı , ölü piksel fotoğrafını ve Dell yetkili servisiyle olan yazışmamı koymuştum. Fatura ve ölü pikseli gösteren fotoğraf yeterli olur sizin için.

@MoonKnight21 hocam hâlâ foruma bakıyor musunuz bilmiyorum ama neredeyse aynı durum farklı bir satıcı ile başıma geldi. Bu durumda siz satıcıyı mı şikayet ettiniz yoksa teknik servisi mi?

Hocam önce Dell müşteri hizmetlerini arayın durumu anlatın eğer olumsuz cevap verirlerse direk tüketici hakem heyetine şikayet edin.

Hocam selam geçmiş olsun, aynı durumla asus monitör ile karşı karşıyayım dün kurulumu yaptım ölü piksel çıktı bi tane siyah arka planda yeşil nokta yanıyo.
Şimdi merak ettiğim savunma kısmında 14 günlük cayma hakkını kullanmadığın için resmen seni suçlamışlar, Bu gün aldığım yeri aradım sorundan bahsetmedim kutusu açık ama iade etmek istiyorum sorun olur mu dedim bir sürü şey söyleyip işi yokuşa sürceklerini belli ettiler bende asus türkiye ile görüştüm onlarda mail ile resim istediler dönüş yapılmadı. Muhtemelen tek ölü piksel garanti dışı denilicek.

Merak ettiğim ben aldığım yere bu kusurdan bahsetsem direk iade edip paramı geri mi alıcam ? Mahkeme ile uğraşmadan.

Hocam selam geçmiş olsun, aynı durumla asus monitör ile karşı karşıyayım dün kurulumu yaptım ölü piksel çıktı bi tane siyah arka planda yeşil nokta yanıyo.
Şimdi merak ettiğim savunma kısmında 14 günlük cayma hakkını kullanmadığın için resmen seni suçlamışlar, Bu gün aldığım yeri aradım sorundan bahsetmedim kutusu açık ama iade etmek istiyorum sorun olur mu dedim bir sürü şey söyleyip işi yokuşa sürceklerini belli ettiler bende asus türkiye ile görüştüm onlarda mail ile resim istediler dönüş yapılmadı. Muhtemelen tek ölü piksel garanti dışı denilicek.

Merak ettiğim ben aldığım yere bu kusurdan bahsetsem direk iade edip paramı geri mi alıcam ? Mahkeme ile uğraşmadan.
Hocam 1 tane piksel varsa bile değiştirmek veya iade etmek zorundalar ancak zorluk çıkartıyorlar işte. Muhtelemen satıcı iade veya değişim almaz servise yönlendirecek servis de 1 tane ölü piksel için değişim yapmaz. Tüketici hakem heyetine başvuracağım falan diyip tehdit edin belki yardımcı olurlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı