Memurların çok rahat olması sizce de saçma değil mi?

Adliye gibi biyerde nasıl çalışamayan memur bulabildiniz hayret ediyorum, kırsal veya küçük bir yerde mi staj yapıyorsun ?
Benim ne kadar arkadaşım varsa yazı yazmaktan kavanoz camı gibi gözlükler kullanmaya başladı adamlar.
Ankara, İstanbul gibi yerlerde staj yapıyor olsaydın yatıyorlar diyebileceğine ihtimal yok.

Devlet memuru dediğiniz şey halkın üstüne yapışmış kenedir. Cumhurbaşkanı olursam 1 gecede 100 bin memuru işten çıkartacağım.
Katılıyorum çok gereksiz memur var, zaten enflasyon yüksek devlete yük bu kadar memur, memurluk yerine iş kolları açıp üretimde istihdam sağlayıp orada üretimde çalıştırılacak adam yetiştirmek daha mantıklı.

Devlet onları keyfinden almıyor güvenlik soruşturmalarına tabi tutuluyorlar, terör örgütleri ile bağlantı tespit edilirse işe alınmıyor örnek olarak geçende kpss 1. si olan bir doktorun atamasını yapmamışlardı PKK bağlantısı olduğundan.
Zaten bu kadar devlet, memur düşmanı olmanı yaşadığın yerden ve siyasi kimliğinden anlıyorum muhtemelende kamuya atanamayacak birisin yukarıdaki gibi :).

Tamam ancak rahat olmamaları için engel olduğunu sanmıyorum, sandıkta başlarında mı duruyorlar alakası nedir?
Türkiyede 3 milyona yakın kamu personeli bulunmakta bunların da en az ailesinde ki yetişkin sayısını kendide dahil 3 hesaplarsan 9 milyon potansiyol oy yapar. 55 milyon seçmen arasından da hiç az bir rakam değil seçimin %16 gibi bişeyini etkiliyor.
Yanlız şu da var zaten bakanın kendisi memura sadece enflasyon farkını vereceğini açıkladı yani memurları da kendi karşısına almış oldu.
Yıllardır ülke ekonomisini canlı tutan orta gelirli insanlar olmuştur sandığınızın aksine devlete zararı da dokunmuyor bu durumun yararı var biraz iktisat okuyun lise yada üniversite öğrencilerisiniz ekonomi bildiğinizi düşünüyorsunuz.
Yukarlarda yok kanıt sunmadığın için seni haklı görmüyorum falan da bişeyler saçmalamışsın.

Devlet onları keyfinden almıyor güvenlik soruşturmalarına tabi tutuluyorlar, terör örgütleri ile bağlantı tespit edilirse işe alınmıyor örnek olarak geçende kpss 1. si olan bir doktorun atamasını yapmamışlardı PKK bağlantısı olduğundan.
Zaten bu kadar devlet, memur düşmanı olmanı yaşadığın yerden ve siyasi kimliğinden anlıyorum muhtemelen de kamuya atanamayacak birisin yukarıdaki gibi.
İlk yorumunuzu gördüğüm an "aha kesin memur bu" dedim çünkü o kadar uzun yazmış ki normal bir insanın oturup buna vakit ayırması mümkün değil. Sonra okumaya başlayınca tahminimin doğru olduğunu anladım. Konu ne olursa olsun, o memur lafı geçtiği an spawn olup hunharca haklarını korumaya başlıyorlar. Biraz eleştiri kaldırmayı öğrenin memur arkadaşlar. Tüm memurlar yatarak maaş almıyordur ama büyük kısmı gereksiz ve yatarak maaş alıyor. Çoğunu kovsak bir şey kaybetmeyiz.

Benim memurum işini bilir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
İlk yorumunuzu gördüğüm an "aha kesin memur bu" dedim çünkü o kadar uzun yazmış ki normal bir insanın oturup buna vakit ayırması mümkün değil. Sonra okumaya başlayınca tahminimin doğru olduğunu anladım. Konu ne olursa olsun, o memur lafı geçtiği an spawn olup hunharca haklarını korumaya başlıyorlar. Biraz eleştiri kaldırmayı öğrenin memur arkadaşlar. Tüm memurlar yatarak maaş almıyordur ama büyük kısmı gereksiz ve yatarak maaş alıyor. Çoğunu kovsak bir şey kaybetmeyiz.

Benim memurum işini bilir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Benim 2 senedir tayinime izin vermiyorlar personel yok diye fazla personel var yatıyor diyorsun.

Fazla personel olan yerler var yok değil örnek vereyim memurlar hayatın daha ucuz olduğu ve sahil kenarı yerlere doğru tayyin istediler, Tayyini çıkanın eşi de kamu personeli ise eş durumu ile zorunlu olarak tayyini çıkıyor böylelikle gittiği yerlerde personelin fazla olmasına yada kurumların tamamen dolmasına neden oluyor.

Şuanda büyükşehirler ve iç anadolu da gerçekten çok fazla personel eksikliği var ama sayı olarak olması gerektiği gibi sorun bahsettiğim yerlerin boşalması/ memura cazip uygun gelen yerlere yeleşmeleri.

Aslında hem asgari hemde kamu olarak şehirlere göre maaş düzenlemesi gerekiyor çok saçma bir sistem var şuan da ücretler konusunda, bende büyük şehirde çalışmak istemem niye isteyim ki mesela memleketimdeki 8200 lira Ankaradaki 8200 lira aynı değil. Sen olsanda benim gibi düşünürdün çünkü bu paraya büyük şehirde ev geçindirilmiyor ve ben tek gelir sahibiyim.

Bu arada onu yazmam 3 dakikamı bile almadı, günlük ortalama 3-5 muhasebe işleri ve 30 a yakın evrak yazan bir insanın bunu yazmak için iki saat vakit ayırdığını düşünmezsin heralde.

Son düzenleme:
Adliye gibi biyerde nasıl çalışamayan memur bulabildiniz hayret ediyorum, kırsal veya küçük bir yerde mi staj yapıyorsun ?
Benim ne kadar arkadaşım varsa yazı yazmaktan kavanoz camı gibi gözlükler kullanmaya başladı adamlar.
Ankara, İstanbul gibi yerlerde staj yapıyor olsaydın yatıyorlar diyebileceğine ihtimal yok.
İstanbul anadolu adliyesinde yapıyorum var mı başka sorun?

Asgari ücretlilerin aldığı zam oranı kadar zam almıyor memurlar, nedir bu içerlemişlik?
Dostum dalga mı geçiyorsun? memur neden çok maaş almak zorunda bunu söyle bana? memur kim? tamam devleti temsil ediyor devlet işleri yapıyor da bu adam vali mi? ona çok maaş niye veriyoruz, enflasyon var herkes zor durumda ki memurlara gene zam yapılacak 12 binde kalmayacaklar neden hala ağlıyorlar diyorum.

Sen ya farklı bir ülkede yaşıyorsun ya da tüm memurları yanındaki 3 - 5 kişiden ibaret sanıyorsun. Evet memur asgari ücretliden çok daha fazla almalı ben yıllarca dershanelerde dirsek çürütmüşüm, aileme çok büyük yük olmuşum, okul için gençliğimi vererek üniversitelerde bir alanda uzmanlaşmışım ve Kpss için tekrar dershanelere para yatırmış ve sonunda atanabilmişim asgari ücretle aynı alacaksam neden bunlarla uğraşayım? Üniversite mezunu olduğum halde asla 12k görmedim ve bugün itibariyle memur zammı %25 olarak açıklandı yani asgariye verilenin yarısından daha da az. Son 10 yılda aradaki fark 2,4’den 1,7’ye düştü. Ben sağlık memuruyum gecem, gündüzüm birbirine giriyor sizleri yaşatabilmek için özellikle pandemi döneminde bu ülkenin yükünü biz çektik ve hala çekiyoruz şu an benim maaş anca 12k’yı zorlayacak ve benim çektiğim çileler karşısında hiçbir şey bu.

Sen ya farklı bir ülkede yaşıyorsun ya da tüm memurları yanındaki 3 - 5 kişiden ibaret sanıyorsun. Evet memur asgari ücretliden çok daha fazla almalı ben yıllarca dershanelerde dirsek çürütmüşüm, aileme çok büyük yük olmuşum, okul için gençliğimi vererek üniversitelerde bir alanda uzmanlaşmışım ve Kpss için tekrar dershanelere para yatırmış ve sonunda atanabilmişim asgari ücretle aynı alacaksam neden bunlarla uğraşayım? Üniversite mezunu olduğum halde asla 12k görmedim ve bugün itibariyle memur zammı %25 olarak açıklandı yani asgariye verilenin yarısından daha da az. Son 10 yılda aradaki fark 2,4’den 1,7’ye düştü. Ben sağlık memuruyum gecem, gündüzüm birbirine giriyor sizleri yaşatabilmek için özellikle pandemi döneminde bu ülkenin yükünü biz çektik ve hala çekiyoruz şu an benim maaş anca 12k’yı zorlayacak ve benim çektiğim çileler karşısında hiçbir şey bu.
Sen o mesleği yaparak bu şartları kabul ediyorsun zaten? sağlık çalışanlarına lafım yok ancak memurluğu para için yapmak yanlış bunu açıklıyorum.

Geri
Yukarı