Merhametli bir yaratıcının vadettiği sonsuz ceza

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bilgisiz ve sabırsız 'TÜRK' milletimiz sağolsun, konu din veya siyaset farketmez. Herkes kendi bildiğini tek doğru biliyor ve hiçbir görüşe saygı göstermeden sadece kendi tezini diretiyor. Bu tür bir ortamda bunları konuşmanın kimseye bir faydası olmaz, olamaz. O yüzden 'İYİ SOSYALLER'.

Kuranda gün gelecek müslümanın dostu hristiyan olacak, bu hristiyanlar kimi müminlerden hak katında daha makbul kabul edileceklerdir diye belirtilmiştir.
Ali İmran 85: Kim islam’dan başka bir din arama çabası içine girerse, bilsin ki bu kendisinden asla kabul edilmeyecek ve o ahirette ziyan edenlerden olacaktır.
(Kâfir olarak ölenlerin yaptıkları işler, dünyada da, ahirette de boşa gider, Cehennemde devamlı kalırlar.) [Bekara 217]
(Kâfirlerin cami yapmaları ve diğer bütün [iyi] işleri, boşa gidecek, Cehennemde sonsuz kalacaklar.) [Tevbe 17]
(Kâfirlerin dünyada yaptıkları iyi işler, çölde görünen seraba benzer.) [Nur 39]
Bu ayetleri ne yapacağız peki?

Bizim demek istediğimiz konuyu tam kavrayamadın sanırım. Belirttiğin şeyin Kuran da veya hadisler de yazması onu mutlak doğru kılmaz değil mi?
Sorgulayarak bilgiye ulaşmamızı Kuran önermiyor mu? Biz de bunu sorguluyoruz şu an. Eğer o kadar peygamber gelmiş ise örnekleri nerede?
Neden belli bölgelerde ki peygamberler bilinirken, sonradan keşfedilen kıtalar da bunların örnekleri yok?

Bunun dinine göre yaşanmayacağını biliyorsundur umarım.
Bunun bazı istisnalar dışında hak dinin kullarının bazılarının yaşayacağını biliyorum.
603 Sayfalık kuranda 250.00 tane peygamberin ismini yazmak o dönemde o kadar kolay değil matbaa yok ve en ufak yerden hata üretmeye çalışırsanız daha işimiz var...

Öncelikle Mücahit değil Müceddid kuranda biz her topluma peygamber gönderdik diye bir metin vardır.
Ne kadar dikkatle okudunuz bilmiyorum.
Ben dikkatli burada Kuran kitabında 250 bin peygamber geldiğini söyleyen sensin ben değil, ben Kuran'da böyle bir şey yazmadığını söylüyorum.

Ben keşfedilmemiş kıtalar diye bir şey yazdım mı? Yazmadım.
Tüm kıtalara gidildiğini söyleyen sen değil misin? Keşfedilmemiş kıtaya nasıl gidiyor? Hele bir de üste çıkmaya çalışıyorsun insan dediklerini az soruşturur.

Millete bilmiyorsun demeyi bırak diyorum hala ısrarla ıslarla bilmiyorsunuz bilmiyorunuz diyorsun. Hani nerde ben çok bilmişlik taslamışım. Hani nerde? Ben konuya cevap vermek istiyorum sana cevap yetiştirmek değil. Sen hala milletin bilgisinin yetersizliğini kanıtlama peşindesin. Sana bundan vazgeç diyorum. Sen ısrarla aynı şeyi yapıyorsun. Ben sana bilgimin miktarını kanıtlamak zorunda değilim. Şu tavrından vazgeç artık.
Yine diyorum bilmiyorsun işte. Sen çıkıp o keşfedilmemiş kıtalara yardımcıların gittiğini söylüyorsan bu senin bilmediğini gösterir. Hem bilmiyorsan hem bilmediğini kabul etmiyorsun en büyük sorunun bu.

Hocam zaten 5 Vakit namazımı kılan bir insanım sadece merak'ımdan soruyu soruyorum.
Şüphe'ye felan düştüğümden değil yani.

Medeni degil miyim? Kİtabin icinde kendine inanmayanlar icin esek, cehennemlik odun, onlarla nerede olursaniz olun savasin yazan bir inancin soyledikleri yaninda cok ama cok centilmence kaliyor yazdiklarim. Daha ne yapacagiz. Her soylediginizi kabul etmek zorunda miyiz? Adamlara kendi kataplarindan ornekler yaziyoruz medeni degilsin diyorlar. Eger medeniyetsiz bir durum vrsa o zaman verdigim orneklerdendir. Ne yapalim, o da sizin sorununuz.
Onların hepsinin söylendiği kişiler, önceleri, sonraları ve söylenme nedenleri var. Ayrıca zaten çok sığ bir görüşle olduğu gibi okuyunca başka bir şey anlayamazsın zaten. Edebiyatta imge var da burada yok mu? Tabii mealler de sağ olsunlar bu konuda çok iyiler (!). Kur'an'daki her sözün çok derin ve farklı anlamları vardır, ama bunu herkes anlayamıyor maalesef.

Kafirliğin çeşitleri vardır 3 büyük dine mensup olmak başka budizm vs ye inanmak başka Allah sana bir akıl vermiş ve senin bu akılla puta tapman yanlıştır.
Öte yandan dinini iyi yaşayıp zorda kalan insanlara yardım edip müslüman kalıbına uyan kimi hak din mensupları da cennete kabul edilecektir.
Ben dikkatli burada Kuran kitabında 250 bin peygamber geldiğini söyleyen sensin ben değil, ben Kuran'da böyle bir şey yazmadığını söylüyorum.

Tüm kıtalara gidildiğini söyleyen sen değil misin? Keşfedilmemiş kıtaya nasıl gidiyor? Hele bir de üste çıkmaya çalışıyorsun insan dediklerini az soruşturur.

Yine diyorum bilmiyorsun işte. Sen çıkıp o keşfedilmemiş kıtalara yardımcıların gittiğini söylüyorsan bu senin bilmediğini gösterir. Hem bilmiyorsan hem bilmediğini kabul etmiyorsun en büyük sorunun bu.
Peygamberin sayısı Hadislerde belli edilmiştir kuranda her kabileye geldiği belli edilmiştir.
Ve insanların bulundukları ortama göre de sorguya çekileceklerini belirttim.

Onların hepsinin söylendiği kişiler, önceleri, sonraları ve söylenme nedenleri var. Ayrıca zaten çok sığ bir görüşle olduğu gibi okuyunca başka bir şey anlayamazsın zaten. Edebiyatta imge var da burada yok mu? Tabii mealler de sağ olsunlar bu konuda çok iyiler (!). Kur'an'daki her sözün çok derin ve farklı anlamları vardır, ama bunu herkes anlayamıyor maalesef.
Sorun orada zaten, kimse anliyamiyor. Sozde meal yazacak kadar konuda uzman olanlar bile bunu yanlis ceviriyorsa siradan M3ric ya da Hatsumi, Joe ya da Givendoline nasil anlayacak bu 1500 yil oncesinin Kureys kabile arapcasini? Zaten bu kadar derin anlami olmasa bu kadar buyuk bir sektor olusmazdi sanirim. Deli paralar donuyor din ticaretinde.
Bu arada dedigin gibi oncesi sonrasi, soylenme nedenleri varsa aradan bu kadar zaman gectikten sonra gecerlili kalmis midir? Tum sartlar degisti. Toplasan uc bes bin kisinin yasadigi simdiki kasabalar kadar nufusu olan yerler icin bile indirilen emirler uc bes yilda gecerliligini kaybediyorsa su an afrikada ya da g. amerika da bambaska sartlarda yasayan adam neden 1500 yil oncesinin col bedevilerinin sartlarina gore duzenlenmis metinlere uymak zorunda olsun?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı