Messi mi Ronaldo mu?

Ronaldo'nun kırdığı gol rekorları:
1. Özel bölgesi ile gol atan ilk futbolcu.
2. Rovaşata gol yediği takıma rovaşata gol atarak intikam alan ilk futbolcu.
3.
4.
5.
CL en fazla gol
CL bir Sezonda en fazla gol ( bu rekorda kendi rekorunu 3 defa kırmıştır ve en fazla gol atan oyuncuların ilk 3'ü bu sayede Ronaldo olmuştur.)
Millî takım ile en fazla gol
CL en fazla asist
CL bir sezonda en fazla asist
CL grup aşaması en fazla gol
CL final yarı final en fazla gol
CL en fazla freekick
Real madrid en fazla gol ( Raule fark atmıştır )
Buffona röveşata golü atan tek oyuncu
40m 35m gibi mesafelerden goller
Ters ayağıyla en fazla gol
Sağ ayak ile en fazla gol
Kafa ile en fazla gol

Araya asist te serpiştirdim ufak ufak kızmayın hocam.

Ha birde la liga gol krallıkları var.

CL en fazla gol
CL bir Sezonda en fazla gol ( bu rekorda kendi rekorunu 3 defa kırmıştır ve en fazla gol atan oyuncuların ilk 3'ü bu sayede Ronaldo olmuştur.)
Millî takım ile en fazla gol
CL en fazla asist
CL bir sezonda en fazla asist
CL grup aşaması en fazla gol
CL final yarı final en fazla gol
CL en fazla freekick
Real madrid en fazla gol ( Raule fark atmıştır )
Buffona röveşata golü atan tek oyuncu
40m 35m gibi mesafelerden goller
Ters ayağıyla en fazla gol
Sağ ayak ile en fazla gol
Kafa ile en fazla gol

Araya asist te serpiştirdim ufak ufak kızmayın hocam.

Ha birde la liga gol krallıkları var.
Tüm zamanların en golcüsü olduğunu söylemiş miydim?

Üç UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde gol atan tek oyuncu
UEFA Şampiyonlar Ligi grubundaki altı maçın hepsinde gol atan tek oyuncu
11 düz UEFA Şampiyonlar Ligi maçında gol atan tek oyuncu
UEFA Şampiyonlar Ligi'nde tek bir kulüpten 10 gol atan tek oyuncu: vs Juventus
Çok fazla var toparlamak zor oluyor.

Ronaldo hiçbir zaman sistemin onu yücelteceği bir sistemde oynayamadı. Gelmiş topu kaleye yuvalar diyorsun. Messi de yuvarlasaydı da araplara kaybetmeseydi. Ronaldo daha komple bir oyuncu. Boyu 1.30 olmadığı için Messi gibi topa yapışamaması normal. Messi yi kötülemiyorum yanlış anlamayın. Ama 820 golü kaleye topu yuvarlayarak atmış olamaz değilmi? Adamın gol rekorlarını saymak istemiyorum çünkü aşırı uzayacak bu yazı.
Hocam ama messi'nin amacı hiçbir zaman rekorlar kırmak , çok gol atmak değildi. O sadece oyununu oynadı ve yeri gelince gol attı. Penaldo'nun ise tek amacı gol atıp messiyi geçmeye çalışmaktı. başka hiçbir şeyde geçemeyeceği için gol istatistiği kasmaya çalıştı. zaten 140 tane penaltıdan golü var. tam ismine layık bir şekilde Penaldo'luğunu yapmış yani. Üstelik ronaldo messiden çok daha fazla maça çıktı. Messi 938 Ronaldo ise 1150 maça çıkmış. Bir de şöyle diyim messiyi izlemek mi daha çok zevk verir ronaldoyu mu? haaland da çok gol atıyor ona bakarsan ama kale önünde bekleyip kafa vurunca estetik olmuyor. Ronaldo sürekli birileriyle kavga edip gittiği her takımdan gönderilirken Messi sorun çıkartmayan biri bu da benim kitabımda + özellik. Ronaldonun en büyük başarısı messiyle kıyaslanabilmesidir.

5 wc de gol atan tek oyuncu olduğunu da belirteyim.

Hocam ama messi'nin amacı hiçbir zaman rekorlar kırmak , çok gol atmak değildi. O sadece oyununu oynadı ve yeri gelince gol attı. Penaldo'nun ise tek amacı gol atıp messiyi geçmeye çalışmaktı. başka hiçbir şeyde geçemeyeceği için gol istatistiği kasmaya çalıştı. zaten 140 tane penaltıdan golü var. tam ismine layık bir şekilde Penaldo'luğunu yapmış yani. Üstelik ronaldo messiden çok daha fazla maça çıktı. Messi 938 Ronaldo ise 1150 maça çıkmış. Bir de şöyle diyim messiyi izlemek mi daha çok zevk verir ronaldoyu mu? haaland da çok gol atıyor ona bakarsan ama kale önünde bekleyip kafa vurunca estetik olmuyor. Ronaldo sürekli birileriyle kavga edip gittiği her takımdan gönderilirken Messi sorun çıkartmayan biri bu da benim kitabımda + özellik. Ronaldonun en büyük başarısı messiyle kıyaslanabilmesidir.
Hocam ayıp ediyorsunuz. Messi de neredeyse Ronaldo kadar gol atmış penaltıdan. Ayrıca Ronaldonun geçkenki çoğu maçı boştu. Madrid de 438 maçta 450 gol attı mesela. Ronaldonun amacı tam da rekor kırmak. Rekorların adamı. Santrafor dediğin sol açık dediğin gol atar. O da tam olarak bunu yapıyor. Golü atıp kupayı alıyor. Ama sizinle alakasız benim kızdığım şey arkadaşın topu yuvarlamak demesi. Ronaldo top 10 goals yazın YouTube ye en basitinden görürsünüz kale önünü.

Tek sezonda Messi 92 gol. Ronaldo 60 (küsür).
Başka?

Gol konusunda Ronaldoyla kapışamaz çok iyi oyuncu tamam da topu kaleye sokmakta Ronaldo daha iyi kabul et hocam.

Hocam ayıp ediyorsunuz. Messi de neredeyse Ronaldo kadar gol atmış penaltıdan. Ayrıca Ronaldonun geçkenki çoğu maçı boştu. Madrid de 438 maçta 450 gol attı mesela. Ronaldonun amacı tam da rekor kırmak. Rekorların adamı. Santrafor dediğin sol açık dediğin gol atar. O da tam olarak bunu yapıyor. Golü atıp kupayı alıyor. Ama sizinle alakasız benim kızdığım şey arkadaşın topu yuvarlamak demesi. Ronaldo top 10 goals yazın YouTube ye en basitinden görürsünüz kale önünü.

Başka?

Gol konusunda Ronaldoyla kapışamaz çok iyi oyuncu tamam da topu kaleye sokmakta Ronaldo daha iyi kabul et hocam.
Hocam Ronaldo sadece kale önüne gelen topları kaleye sokmakta başarılı. Messi çoğunlukla oyun kurucu olarak oynuyor ve Gol sayısında Ronaldo'ya yakın Messi hem gol attırıp hem gol atıyor ama Ronaldo sadece gol atıyor. Ayrıca gol sayısının Messi'den fazla olmasının nedeni Messi'den büyük olması olabilir mi? Futbol kariyerleri aynı sezonda başlasaydı inanın bana Messi'nin şuan daha çok golü olurdu.

Ronaldo çocukluktan beri idolümdür. Topçu olarak messi daha ön plana çıkabilir fakat Ronaldonun da aşağı kalır bir yanı hiçbir zaman olmadı, bunu gerek aldığı ödüller gerek kırdığı rekorlar zaten kanıtlıyor ki her şey top oynamak değil gözümde karizması yeter öz abimin.

Yeni konular

Geri
Yukarı