Rehber Microsoft Edge Tavsiye Ettiğim Ayarlar ve Uzantılar

Edge tarayıcısı ''Yeni sekme'' sayfasında arama kutusunda kendi arama motoru Bing'i zorunlu kılıyor. Bu yüzden resimde gösterdiğim şekilde ayar yapın. Diğer olay hakkında şu an bilgim yok. Bir ara araştırır, bilgilendiririm.

Chromium alt yapısı ile gelen uzantılar menüsü ve indirmeler sekmesi gelmiş.
İnidirme kutucuğu özelliği güzel olmuş. Bunlar şu anda kararlı sürümde var mı hocam orasını tam anlayamadım.

Hocam bu ayarı yaptım umarım çıkmaz zorla önerilen bir şey gördüğüm zaman soğuyorum böyle giderse Firefox geçeceğim.

Klasik Edge de Performans modu yok sanırım?

Hayır, varsayılan sürüme de geldi. Dediğim yöntemler ile açmanız gerekiyor.

Bağlantıda gösterdiğim yöntemi yapmazsanız gözükmez. Bu ayar test aşamasında o yüzden herkesin erişimine açık olarak gelmiyor.

Hocam teşekkürler rehber için, bu eklentileri kurdum sayenizde. Bir sorum olacak Edge ile ilgili, son güncellemelerden sonra Bing'e geçirmeye çalışıyor tarayıcı. Artık sayfada bir öğeyi seçip sağ tıklayınca ara kısmının altında Bing ile ara çıkıyor. Önceden yoktu bu. Cidden sinirimi bozuyor bu durumlar. Bunu bir şekilde kapatabilir miyiz? Ayarlara baktım ama bulamadım.

Birde başka bir soru daha sorayım, güvenlik ayarı altında başka bir DNS sunucusunu seçmeyi önerir misiniz? Mesela Cloudfare DNS gibi.

Üstteki sorunun çözümünü bilmiyorum. Ben böyle bir sorun yaşamadım.

Güvenli DNS için Quad9 öneririm. Cloudflare DNS bazı sayfalarda sorunlara neden olabiliyor. Hatta ben Quad9 DNS direkt ağ bağdaştırıcısı üzerinden kullanıyorum. Güvenlik ve gizliliği artırıyor. Ayrıca bazı yasaklı sitelere de girmenize olanak sağlıyor.

Sonrasında arama alt yapılarını yönete tıklayın, orada istemediğinizi kaldırabilirsiniz ben Google ve Yahoo'yu bıraktım sadece.
Sonrasında arama alt yapılarını yönete tıklayın, orada istemediğinizi kaldırabilirsiniz ben Google ve Yahoo'yu bıraktım sadece.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…