Milli Eğitim Bakanlığı COVID-19 kaynaklı Python mağduriyeti

Sorunu çözmek için hangi yöntemi kullanmalıyım?

• Ailem ile Milli Eğitim Bakanlığı'na dava açmak

Oy: 12 17,9%
  • 18 yaşıma bastığımda Milli Eğitim Bakanlığı'na dava açmak

Oy: 7 10,4%
  • Psikoloğa danışmak

Oy: 28 41,8%
  • Python programlama dili ile ilgili kurs almak

Oy: 34 50,7%
  • Bilişim teknolojileri dersinin öğretmeni ile görüşmek

Oy: 6 9,0%

• Oy verenlerin toplamı
    67
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dava açsan sen zararlı çıkarsın. Milli Eğitim Bakanlığı keyfinden ertelemedi okulların açılmasını. Virüs bittiği anda veya azaldığı zaman açacaklar okulları. Senin iyiliğin için yapılan bir durum bu tabii anlarsan. Burada bir tek sana özel bir şey olsa açarsın deriz ama ben de dahil olmak üzere milyonlarca öğrenci okula gitmiyor. Python'u Udemy'den kurs alarak, kitap alarak veya internet üzerinden kendin öğrenebilirsin. Bir de şunu eklemek istiyorum ankete Psikolog'a danışmak yazmışsın ama bu konunun Psikolog ile alakası nedir?

Dava açsan sen zararlı çıkarsın. Milli Eğitim Bakanlığı keyfinden ertelemedi okulların açılmasını. Virüs bittiği anda veya azaldığı zaman açacaklar okulları. Senin iyiliğin için yapılan bir durum bu tabii anlarsan. Burada bir tek sana özel bir şey olsa açarsın deriz ama ben de dahil olmak üzere milyonlarca öğrenci okula gitmiyor. Python'u Udemy'den kurs alarak, kitap alarak veya internet üzerinden kendin öğrenebilirsin. Bir de şunu eklemek istiyorum ankete Psikolog'a danışmak yazmışsın ama bu konunun Psikolog ile alakası nedir?
Psikolojisinin bozulduğunu söylemiş konunun başında. Okudunuz mu konunun başını?

Psikolojisinin bozulduğunu söylemiş konunun başında. Okudunuz mu konunun başını?

Okudum hocam. Psikolojinin bozulacağı bir durum değil bence. Okul da öğretilen Python ileri seviye değil yani. Çok kolay tamamlanabilecek kolay öğrenebilecek şeylerden bahsediliyor. Zaten derslerin çoğunda Python bile işlenmiyor. Daha çok Word, Powert Point falan öğretiyorlar. Bu dersi görmüş biri olarak söylüyorum.

Okudum hocam. Psikolojinin bozulacağı bir durum değil bence. Okul da öğretilen Python ileri seviye değil yani. Çok kolay tamamlanabilecek kolay öğrenebilecek şeylerden bahsediliyor. Zaten derslerin çoğunda Python bile işlenmiyor. Daha çok Word, Powert Point falan öğretiyorlar. Bu dersi görmüş biri olarak söylüyorum.
Sonuç olarak psikolojim bozuldu mu, bozuldu.

Bir de canlı ders olsa dahi bana Python eğitimi verilmedi.

Sana okul da öğretilen bilgisayar dersi ana ders değil. Seçmeli ders olduğu ve her okul da olmadığı için sana kimsenin canlı olarak bilgisayar dersi vermesi zorunlu değildir. Bu tür seçmeli dersleri okul idaresi öğretmen kadrosuna göre seçmektedir. Örneğin kimi okul da 2. yabancı dil Almanca olurken başka bir okul da Fransızca olması gibi.

Verilen eğitim sana Python öğretmeyecekti. Sadece basit tanımlarını görecektin. Bu basit tanımlarlada bir şey olacağını sanma. Dediğim gibi Udemy gibi bir yerden sadece 30 liraya Python'la alakalı çok fazla eğitim görebilirsin. Ağlayıp sızlanacağına şimdiden öğrenmeye başlayabilirsin. Hem Python öğrenirsin hemde yaşadığın stresten kurtulursun.

Canını sıkmana değecek bir konu değil öncelikle onu belirteyim. Bir yazılım mühendisi olarak okulda öğrendiklerinden pek bir şey bekleme en iyi öğrenme şekli internetten kendin öğrendiğin metot. Okuldaki dersler genelde çok basit olur o yüzden Python dersini alsan bile öğrendiklerin çok basit bir şeyler yapmanı sağlar. O yüzden bu kadar fazla öğrenmek istiyorsan internetten öğren okuldaki derslere bel bağlama.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı