Milli Eğitim Bakanlığı COVID-19 kaynaklı Python mağduriyeti

Sorunu çözmek için hangi yöntemi kullanmalıyım?

• Ailem ile Milli Eğitim Bakanlığı'na dava açmak

Oy: 12 17,9%
  • 18 yaşıma bastığımda Milli Eğitim Bakanlığı'na dava açmak

Oy: 7 10,4%
  • Psikoloğa danışmak

Oy: 28 41,8%
  • Python programlama dili ile ilgili kurs almak

Oy: 34 50,7%
  • Bilişim teknolojileri dersinin öğretmeni ile görüşmek

Oy: 6 9,0%

• Oy verenlerin toplamı
    67
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sana okul da öğretilen bilgisayar dersi ana ders değil. Seçmeli ders olduğu ve her okul da olmadığı için sana kimsenin canlı olarak bilgisayar dersi vermesi zorunlu değildir. Bu tür seçmeli dersleri okul idaresi öğretmen kadrosuna göre seçmektedir. Örneğin kimi okul da 2. yabancı dil Almanca olurken başka bir okul da Fransızca olması gibi.
Bir de bu durumu bu konuyu açmadan önce Şikayetvar isimli siteye de bildirdim. Uzaktan eğitim olmasa bile okullar açıldığında hafta sonu veya ders bittikten sonra kurs olarak versinler bari.
Şikayetin linki:Milli Eğitim Bakanlığı 10. Ve 11. Sınıfta Da Bilişim Teknolojileri Dersi İstiyorum

Bir de bu durumu bu konuyu açmadan önce Şikayetvar isimli siteye de bildirdim. Uzaktan eğitim olmasa bile okullar açıldığında hafta sonu veya ders bittikten sonra kurs olarak versinler bari.
Şikayetin linki:Milli Eğitim Bakanlığı 10. Ve 11. Sınıfta Da Bilişim Teknolojileri Dersi İstiyorum
Öyle bir şey olmayacak. Belki okulunuz kurs olarak açabilir ancak neredeyse imkansız bu. Yol yakınken bırakın ve dediğimizi yapın. Bakın bu kurs indirim zamanında 30TL'ye düşüyor ve gerçekten çok fazla Python bilgisi içeriyor: (40+ Saat) Python | Sıfırdan İleri Seviye Programlama (2020)
Yani okulu unutun artık. Artık gerçekten MEB yerine ben sinirlenmeye başladım :D.

18 yaşından büyük olman gerekiyor diye bir kural nerede yazıyor? Evde kendin öğren demek de istemiyorum çünkü İngilizcen yeterli değilse Türkçe kaynaklar çöp. Kurs al keyfine bak, kafandan program oluşturup kodla.
@227845

Son düzenleme:
Bütün konuyu umarım trolldür diye okudum, psikolojim bozuldu.
A) Psikoloğa git.
B) GeniusPilot2016'ya dava aç.

Lütfen yardımcı olun ne yapacağımı bilemiyorum.

ABD'de olsan dava açabilirdin. Türkiye'de dava açarsan pandemi diye olağanüstü hal deyip davayı reddederler, üstüne bir de sana karşı dava açarlar.

Okula bağımlı kalma ayrıca, kendin daha iyi öğrenebilirsin. Google bile artık diploma istemiyor. Kaynak:

ABD'de olsan dava açabilirdin. Türkiye'de dava açarsan pandemi diye olağanüstü hal deyip davayı reddederler, üstüne bir de sana karşı dava açarlar.

Okula bağımlı kalma ayrıca, kendin daha iyi öğrenebilirsin. Google bile artık diploma istemiyor. Kaynak:

Sizce bir süre boyunca psikoloğa danışıp kurs alıp 18 yaşına basınca (o sürede inşallah virüs biter) dava açmam uygun mudur?

Şu arkadaşa avukat falan bulun açsın davasını o da kurtulsun bizde.

Bundan 5 ay önce (9. sınıfa gidiyorken) COVID-19 nedeniyle okulum kapandı ve 2 hafta sonra açılması gerekmesine rağmen milli eğitim bakanlığı okulların açılmasını birden çok kez erteledi ve doğal olarak 10. sınıfa geçtim. O süre zarfında Python programlama dili öğrenecektim ama erteledikleri için olmadı. 10. sınıfta bilişim teknolojileri dersi yok ve o nedenle psikolojim kötü etkilendi. Milli eğitim bakanlığı'na dava açayım desen doğal olarak 18 yaşından küçüğüm. Problemi çözmek için sizce ailemle birlikte şimdi ya da 18 yaşına bastığımda milli eğitim bakanlığı'na dava açmak mı, psikoloğa danışmak mı, yoksa Python programlama dili ile ilgili kurs almak mı ya da bilişim teknolojileri dersinin öğretmeni ile görüşmek mi daha iyi?
1 milyon yazılımcı projesine girebilirsin. Orada Python da dahil onlarca dili çok daha ayrıntılı şekilde öğrenebilirsiniz.

Ne diye kime neye dava açacaksın o konuda hiçbir şey anlamadım. O konuyu bence boşver. Haklı çıkabileceğin davalık bir durum yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı