Milli Eğitim Bakanlığı COVID-19 kaynaklı Python mağduriyeti

Sorunu çözmek için hangi yöntemi kullanmalıyım?

• Ailem ile Milli Eğitim Bakanlığı'na dava açmak

Oy: 12 17,9%
  • 18 yaşıma bastığımda Milli Eğitim Bakanlığı'na dava açmak

Oy: 7 10,4%
  • Psikoloğa danışmak

Oy: 28 41,8%
  • Python programlama dili ile ilgili kurs almak

Oy: 34 50,7%
  • Bilişim teknolojileri dersinin öğretmeni ile görüşmek

Oy: 6 9,0%

• Oy verenlerin toplamı
    67
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Avukat bulmanıza gerek yok zaten. Ayrıca 18 yaşına basmama aslında çok da fazla bir zaman kalmadı. O süre içinde ne yapmalıyım?

4 Sayfa bir şey anlatamamışlar ben hiç anlatamam zaten sana psikolog lazım yaptığın komik değil buradan sırıtışını görebiliyorum ne güzel trolledim der gibi.

4 Sayfa bir şey anlatamamışlar ben hiç anlatamam zaten sana psikolog lazım yaptığın komik değil buradan sırıtışını görebiliyorum ne güzel trolledim der gibi.
Amacım trollemek (dalga geçmek) değildi. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı karantina döneminde programlama konusunda bu kadar da mı ciddiyetsiz olur.

Kendi tembelligini baskasina atmak, kolay cozum.
Kendi tembelliğimi başkasına attığım için değil, programlama dili karmaşasından (okullar açılacak diye C++ ve C# ile güç bela kod yazmaya çalıştığımdan), okulların açılış tarihinin belirsizliğinden ve kardeşimin bana zorla SolidWorks kullandırtması yüzünden.

Bizde 9.sınıfta bilgisayar bilimi dersi iptal edilmişti, okulda yer yokmuş diye. Seçmeli ders olarak seçince de müdür yardımcısı geldi, "öğretmen olsa açmaz mıyız biz o dersi" dedi. Bu sene az 9.sınıf geldi, görebilecek miyiz bakalım.

Ayrıca kendi kendini eğitebilen birisinin öğretmene pek te ihtiyacı yok bence. Temellerini falan öğrenmek için tabii ki elinizden tutacak sağlam birisi gerekiyor. Ki burada da YouTube'daki kaynaklar, Python ile alakalı ücretsiz dokümantasyonlar vs. giriyor. Konu Python ile alakalı ise kralını kendi başınıza öğrenebilirsiniz. Okulda öğretilen de ne olur, değişken tanımlama falan yani, fazlasını beklemiyorum ben şahsen.

Bizde 9.sınıfta bilgisayar bilimi dersi iptal edilmişti, okulda yer yokmuş diye. Seçmeli ders olarak seçince de müdür yardımcısı geldi, "öğretmen olsa açmaz mıyız biz o dersi" dedi. Bu sene az 9.sınıf geldi, görebilecek miyiz bakalım.

Ayrıca kendi kendini eğitebilen birisinin öğretmene pek te ihtiyacı yok bence. Temellerini falan öğrenmek için tabii ki elinizden tutacak sağlam birisi gerekiyor. Ki burada da YouTube'daki kaynaklar, Python ile alakalı ücretsiz dokümantasyonlar vs. giriyor. Konu Python ile alakalı ise kralını kendi başınıza öğrenebilirsiniz. Okulda öğretilen de ne olur, değişken tanımlama falan yani, fazlasını beklemiyorum ben şahsen.
Şahsen kendi öğretmenimden başka hiç kimse kendi öğretmenimin yerini tutamaz.

Şahsen kendi öğretmenimden başka hiç kimse kendi öğretmenimin yerini tutamaz.
Yazılım alanında böyle ilerleyemezsiniz. Okuldan mezun olup bildiğinizin üzerine kat(a)madığınızı düşünün, bu aynen o.

Okulda tamamen hepsini zaten öğrenemeyecektin.
Eğer dava açarsan, bunun herkese yapıldığını ve yapılması gerekenin bu olduğunu söyleyecekler.
Sadece olan o avukat paranıza falan olur yani.
Psikoloji ise; ben anlayamadım, neden psikolojiniz bozuluyor?

Lise okurken, PHP ve veritabanı eğitimi gördüm. Bize PHP'yi ve veritabanını tam öğretmediler, başlangıç seviyesinde bıraktılar.
Okulda alacağın eğitim, bundan farklı olmayacaktı. Bir şeyi elde etmek istiyorsanız, bahane üretmeyin.

Lise okurken, PHP ve veritabanı eğitimi gördüm. Bize PHP'yi ve veritabanını tam öğretmediler, başlangıç seviyesinde bıraktılar.
Okulda alacağın eğitim, bundan farklı olmayacaktı. Bir şeyi elde etmek istiyorsanız, bahane üretmeyin.
Okullar açılınca öğretmenimle görüşsem olur mu? Ayrıca okullar açılmadan öğretmenime Facebook'ta geçici olarak arkadaş olayım desen okullar açılınca disipline yollanırım diye korkuyorum.
Okulda tamamen hepsini zaten öğrenemeyecektin.
Eğer dava açarsan, bunun herkese yapıldığını ve yapılması gerekenin bu olduğunu söyleyecekler.
Sadece olan o avukat paranıza falan olur yani.
Psikoloji ise; ben anlayamadım, neden psikolojiniz bozuluyor?
Okullar açılınca bilişim teknolojileri öğretmenimle görüşmeli miyim yoksa disipline yollanma riskini göze alıp Facebook'ta geçici olarak arkadaş olmalı mıyım?
1 Milyon yazılımcı projesine girebilirsin. Orada Python'da dahil onlarca dili çok daha ayrıntılı şekilde öğrenebilirsiniz.

Ne diye kime neye dava açacaksın o konuda hiçbir şey anlamadım. O konuyu bence boş ver. Haklı çıkabileceğin davalık bir durum yok.

Bu konuyu açmamın üzerinden 2 aydan fazla bir zaman geçti ve maalesef yeni bir gelişme yok ve durum halen aynı. Okullar kapanınca Python dilini öğrenemeden "Evde kodluyorum" isimli bir yarışma yapıp çekip gittiler (O yarışmaya C# dili ile güç bela katıldım çünkü C# bilgim çok ama çok az). Bir de Python programlama dilini öğrenmek için canlı bir insan istiyorum, Udemy, 1 milyon yazılımcı projesi, vb. Den bir şey anlamam pek mümkün değil.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı