Mining Yapılmış Ekran Kartı Alınır mı?

• Konuyu başlatan Swaap
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 52
  • Görüntüleme 48B
Eki Görüntüle 356699
Soldaki mining RX 580 sağdaki yeni RX 580. Bence fark gayet açık.
Not: işlemciler aynı sadece sağ tarafdaki testde daha detaylı yapılmış.

Buyurunuz ki aynı video.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
O çektiğiniz görüntüyü gösterirken hemen altında “FPS değerleri farklı sistemler kullanıldığı için farklıdır” yazıyor ve sonrasında eşit bir sistemde kullanılmış görüntüyü de gösteriyor.
Tek fark mining yapılmış olan 70c’de çalışırken diğeri 63c bunu da temizleyerek çözüyor.

Oldu ki izlemek istemiyorsunuz, 1. dakika 10. saniyeye gelerek görebilirsiniz videoda.

Lütfen önce izleyin, düzgün anlayın.

Bu da yazılı olarak daha düzgün bir anlatım.
HTG

Son düzenleme:
1- Bu tamamen sizin kararınız bağlı, kimi insanlar bozulur,kötü almayın der, kimi insanlar da benim gibi hiçbir sorunu yok alın der.

2- Ben alacak olsam içim rahat alırdım. Üstte dediğim gibi sizin kararınız olacak bu.

3- Mining yapıldığını anlama yolu yoktur karta bakarak.

Mining yapmak performansını düşürmez.

Siz olsanız 2000 tl bütçe ile rx590 0 mı alırdınız
12 13 ay garantisi olan evga gtx1070 ftw mining yapılmadıgını söyleyen birinden kartmı alırdınız mining apılmış olarak değerlendirirseniz ne yapmalıyım en azından 2-3 sene kart sorunu istemiyorum

Mining yalnızca kartın devre elemanlarını yıpratır hepsi bu arkadaşlar. Ve bu devre elemanlarına kartın GPU'su da dahildir çünkü o da elektriği yöneten binlerce kapının bulunduğu kapalı bir kutudan farksızdır.
Nasıl ki bir klavyenin 20 milyon tuş basma ömrü veya bir fanın 100 bin saat çalışma garantisi vermesi gibi; ekran kartlarının da bir ömrü vardır. Çok uzun süreler miningte kullanılmış kartlar, daha erken patlayabilir elinizde, tek sakıncası budur.

6 aydan uzun kullanılmadığı faturası ile sabit olan ekran kartlarını; fiyatı uygun olması halinde gerekli testleri yaparak satın alabilirsiniz.

5-6 aylık kullanılan miningli kart alınabilirmi ?
Birde ne gibi testler yapılmalı alınmadan önce

Siz olsanız 2000 tl bütçe ile rx590 0 mı alırdınız
12 13 ay garantisi olan evga gtx1070 ftw mining yapılmadıgını söyleyen birinden kartmı alırdınız mining apılmış olarak değerlendirirseniz ne yapmalıyım en azından 2-3 sene kart sorunu istemiyorum

Bu benim fikrim en baştan söyleyeyim çünkü cümleye böyle başlamadığımda linç yiyorum.

Ben 1070 alırdım, 12 ay garantisi de varmış.
Mining yapılmış bir kartta görebileceğin en büyük sorun fanların eskimesi olacaktır, onları da değiştirebilirsiniz.

Bu benim fikrim en baştan söyleyeyim çünkü cümleye böyle başlamadığımda linç yiyorum.

Ben 1070 alırdım, 12 ay garantisi de varmış.
Mining yapılmış bir kartta görebileceğin en büyük sorun fanların eskimesi olacaktır, onları da değiştirebilirsiniz.

Sadefe sorun bu mu olacaktır peki ya kart yanarda bozulursa ne olur garanti kabul edermi

Madencilik yapılmış ekran kartı, haftanın her günü her saati çalışan maden işçisine benzer. Güçlü ama, eski performansı yok. Bitkin, zayıf, ölü gibidir.

5-6 aylık kullanılan miningli kart alınabilirmi ?
Birde ne gibi testler yapılmalı alınmadan önce
Performans testlerine sokup güncel yazılımlarda aldığı skorlara bakmak gerekiyor.
Ani düşüşler - ekranda bozulmalar - sinyal vermeyi kesmeler oluyor mu incelenmeli.
Sıcaklık değerleri ve kart fanlarının ne durumda olduğuna göz atılmalı.
İmkan varsa 1-2 gün uzun kullanım testi yapmak lazım, öyle kartlar oluyor ki 2 günde 1 görüntü vermeyi kesiyor; mining yapılmamış bir kartta bile var olabilecek bir sorun halbuki.

Bunun dışında kartın kalan ömrünü zaten göremezsin ama 4-5 ay stok BIOS ile kullanılmış kartları uygun fiyata almanızda bir sakınca görmüyorum.
Sadece sıfırı 1400TL olan RX580 gibi kartları ikinci el olarak 1000TL'ye almayın hepsi bu :) Gidin 400TL daha bulup sıfır alın, 400TL için değmez.

Madencilik yapılmış ekran kartı, haftanın her günü her saati çalışan maden işçisine benzer. Güçlü ama, eski performansı yok. Bitkin, zayıf, ölü gibidir.

Performansı düşmez ekran kartlarının bunu anlaması niye bu kadar zor ? Onlarca karşılaştırılan test var ve hiç performans farkı yok.

Ekran kartları gibi elektronikleri maden işçisi, araba gibi örneklerle çözümleyemezsiniz.

Siz dalga mı geçiyorsunuz? Ekran kartının bellekleri, GPU çekirdeği sürekli olarak çalışıyor. Ben sizi sürekli çalıştırsam, aralık vermesem, yorulmaz mısınız? Şöyle yapalım, konuya yetkilileri etiketleyelim, onları dinleyelim?

Geri
Yukarı