Mining Yapılmış Ekran Kartı Alınır mı?

• Konuyu başlatan Swaap
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 52
  • Görüntüleme 48B
Siz dalga mı geçiyorsunuz? Ekran kartının bellekleri, GPU çekirdeği sürekli olarak çalışıyor. Ben sizi sürekli çalıştırsam, aralık vermesem, yorulmaz mısınız? Şöyle yapalım, konuya yetkilileri etiketleyelim, onları dinleyelim?

Tartışmaya açık bir konu yetkili etiketleyip onların diycekleride önemli

Siz olsanız 2000 tl bütçe ile rx590 0 mı alırdınız
12 13 ay garantisi olan evga gtx1070 ftw mining yapılmadıgını söyleyen birinden kartmı alırdınız mining apılmış olarak değerlendirirseniz ne yapmalıyım en azından 2-3 sene kart sorunu istemiyorum
Evga GTX 1070 SC onun yerine kargo, vergi herşey dahilinde Newegg'den 2.042TL'ye bu kartı ya da 2. el GTX 1080 bakabilirdim 2000TL bütçe içerisinde.

Siz dalga mı geçiyorsunuz? Ekran kartının bellekleri, GPU çekirdeği sürekli olarak çalışıyor. Ben sizi sürekli çalıştırsam, aralık vermesem, yorulmaz mısınız? Şöyle yapalım, konuya yetkilileri etiketleyelim, onları dinleyelim?

Elektronik aletleri bir insan gibi düşünüyorsunuz bu yanlış, internet var yani açıp okuyabilirsiniz, önceki mesajlarda attığım siteden de okuyabilirsiniz.

Şahsen almam başka seçeneğim varsa. Ne zaman bozulur belli değil, para çöpe gidebilir. Çok ucuz olursa risk çekici hale gelebilir ancak bu tarz riski de kaybetmekten çekinmiyorsanız alabilirsiniz.

Elektronik aletleri bir insan gibi düşünüyorsunuz bu yanlış, internet var yani açıp okuyabilirsiniz, önceki mesajlarda attığım siteden de okuyabilirsiniz.
Neden anlamamakta ısrar ediyorsunuz? Ekran kartının bir işlemcisi var değil mi? Burada sorun yok. Bu, çalışıyor mu? Çalışıyor. Emin olun onlarında ömürleri var ve kullanım oranları arttıkça, ömürleri kısalıyor. Özellikle ısı, ekran kartlarının ömürünü tüketir. Zaten madencilik yaparken yeterince VRAM kullanımı, GPU kullanımı ve sıcaklık artıyor. Ömrünün kısalması için daha ne gerekli anlayamıyorum?

Neden anlamamakta ısrar ediyorsunuz? Ekran kartının bir işlemcisi var değil mi? Burada sorun yok. Bu, çalışıyor mu? Çalışıyor. Emin olun onlarında ömürleri var ve kullanım oranları arttıkça, ömürleri kısalıyor. Özellikle ısı, ekran kartlarının ömürünü tüketir. Zaten madencilik yaparken yeterince VRAM kullanımı, GPU kullanımı ve sıcaklık artıyor. Ömrünün kısalması için daha ne gerekli anlayamıyorum?
@Deniz Örs Arkadaş farkı bir şey söylemedi zaten ömrünün kısalmasıyla ilgili onun demek istediği, eğer yanlış anlamadıysam performansı düşmüyor ama ömrü evet düşüyor diyor.

Ömür kısaltmak ve performans düşmesi ayrı şeyler önce bunu ayırabilir miyiz ?
Söylediğim her şey performans düşüşü/farkı ile ilgiliydi.

Ömür kısmında ise kayda değer bir ömür kısalması yine olmaz, 3-4 sene kullanırsın.

Bir elektroniği en çok yoran öldüren şey günlük kullanımdır açmak kapamak gibi çünkü ısınıp soğur sürekli, bununla ilgili bir sürü yabancı makale var, araştırmış ve yıllardır işin içinde biri olarak öneriyorum.

Arkadaşlar gerçek hayattan örnek verdik zaten, RX580'in en uygun modelleri 1400TL şuan.
İkinci el almaya kalktığınızda 900TL gibi rakamlar ödemek durumunda kalıyorsunuz.
Kimse de kartını "Ben mining yaptım" diye bağırarak satmıyor. Haliyle bu fiyatlara yalnızca "Fatura tarihi üzerinden en fazla 6 ay geçmiş ve mining yapılmadığını düşündüğünüz" ekran kartlarını satın alabilirsiniz.

Mining yapıldığından emin olduğunuz kartı zaten almayın, değmez.

Geri
Yukarı