Rehber Modem Hat Değerleri

Hat değerlerim nasıl ne kadar hız alabilirm? TT maksimum 35 dedi ama altyapı sorgulama da 61 çıkıyor.

Son düzenleme:
Şuan kaç tarifen 28 aldığın görülüyor 25 alıyorsun heralde? TT dediği gibi 35 maks. alırsın.
Hat değerlerin kötü veya uzaksın o yüzden düzeltilir veya yeniletirlerse kutu ve kabloları 60 civarıan çıkar.
Sizce bu değerler iyi mi? Neden downstream margini düşük?
Kablo kaynaklı sorun olabilir kontrol ettirin.

24'lük tarife deyiz. Ara sıra 25'e çıkıyor. Tek sorun birisi YouTube'a falan girince ping çok artıyor.

Hat değerlerin kötü veya uzaksın o yüzden düzeltilir veya yeniletirlerse kutu ve kabloları 60 civarıan çıkar.

Modeme uzak olduğum için router kullanıyorum yakın da şu Ethernet kablosunu almayı düşünüyorum. Kutu ve kabloları yenilemeleri için ne yapabilirim @Murat5038 hocam?

Son düzenleme:

Hat degerlerim oldukca iyi fakat download SNR degerleri biraz yuksek gorunuyor ve ayni mahallede farki bir binada test yaptigim zaman ping degerleri bana nazaran oldukca dusuk cikiyor. Altyapim oldukca yeni ve ic tesisat da 1 ay kadar once degistirildi. Halen bulamadim bu sorunun sebebini.
@Murat5038
@261538

Hat zayıflaman 0 gözüküyor. Bana modemde sorun var gibi geldi, ben olsam fabrika ayarlarına döndürüp tekrar kurulum yapardım. Kullanıcı adı ve şifreni TT'den almadan sakın sıfırlama!

Hat zayıflaman 0 gözüküyor. Bana modemde sorun var gibi geldi, ben olsam fabrika ayarlarına döndürüp tekrar kurulum yapardım. Kullanıcı adı ve şifreni TT'den almadan sakın sıfırlama!
Kullanici adi ve sifre bolumleri ezberimde ayri olarak ekran fotografi da duruyor.

Tarifen 100 üzerindeyse biraz düşürün 75/80 civarlarına. Modem kontrolleri de yapılsa iyi olur farklı modem varsa VDSL onla da denersiniz.

Bence modemde sorun var. Hattın gayet iyi duruyor. 100 Mbps rahat alman gerek.

Onceligim musteri hizmetleri ile gorusmek olucak, muhtemelen sorun cozulur ya da yeni modem talep ederim.
Tarifen 100 üzerindeyse biraz düşürün 75/80 civarlarına. Modem kontrolleri de yapılsa iyi olur farklı modem varsa VDSL onla da denersiniz.
Hocam peki interleaved nedir yani forumda bir kullanici hattimin interleaved modda oldugunu musteri hizmetlerini arayarak fastpatch moda almalarini istemem gerektigini soyledi. Tam olarak farklari nedir?

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…