Rehber Modem Hat Değerleri

Merhabalar hocam bugün kablo çekeceğim modem ara yüzüne baktığımda bazen hattım 100 Mbps download oluyor kablo çektikten sonra kesin düzelir sanirim.
100 yazana bakma Diğer değer hala düşük. Kesin diyemem ama dediğim gibi faydası olur.

Aynen yarına elektrikçi gelecek o zaman belli olacak aldığım yerde kablo %100 bakır dedi bakalım
100 yazana bakma Diğer değer hala düşük. Kesin diyemem ama dediğim gibi faydası olur.a

Merhabalar, santralle aramdaki mesafe 365 metre ve hattım şu anda interleaved modda. Sizce böyle bir mesafedeyken Fast Path modu talep etmem mantıklı olur mu?
Hat değerlerim ise şöyle;

Dosya Ekleri

• hat_D.PNG
    20,5 KB · Görüntüleme: 54
Hat değerlerim ise şöyle;
Sınıır biraz geçmişsiniz 80 civarları geziyor. 75 civarına sabitlenmesi lazım.
Hız istiyorsanız o modda kalması lazım stabil veri alabilmeniz için. Mesafe önemli değil siz nasıl olsa sınırları zorlanıyor gözüküyorsunuz.

Aynen öyle Sınırları zorlamayı severim ve TurkNet de rica ettim hızı verdiler sağ olsunlar ama düşüncem de 75 civarına sabitletmek zaten.

Hocam bende bir türlü yaptıramadım elektrikçi ilk 80 TL dedi geldikten sonra 140TL olur zor iş dedi (diğer elektrikçilerde 150TL dedi ) ben de bayağı kararsız kaldım 6.kattan banyo penceresinden havalandırmadan çatıya ve bacadan aşağıya (bina 8 katlı) binaya ankastre bağlanacak kablo, daha önce fibim fiber kullanmıştım o yoldan gidecek ev içinde banyo penceresine silikon gerekirmiş ev içinde kroşe var sadece ankastre giden yolda kroşe yapacak sizce hocam değer mi santrale uzaklığımda 484 metre kararsız kaldım sizin görüşünüz benim için çok önemli (bu arada kablo benden)

Son düzenleme:
150 TL çok bence ama yakınlarınızda usta denebilecek öyle işleri yapan varsa onlara da bir söyleyin. El becerisi daha önce yapmış biri de olabilir. Önceden çekilen hattın yanından da çekebilirisn kolay bi yer ise. Sadece yağmur ve dış etkenlerden korusun biraz yeterli.

Fİber optik kablo çekili banyo penceresi yukarısındam normalde kapıcıdan yapacaktık ek olmadan direk çakılmasını istiyorum bir sorayım yine diğer yerlere esnaftan baş etmek zor hocam

@Murat5038 Hocam ben de şöyle bir sıkıntı var. TTNET bayisi ve internetten altyapı sorgulayınca 45mbps alabileceğim söyleniyor fakat modem arayüzünde 25Mbps gösteriyor. Durum nedir?

@Murat5038 Hocam ben de şöyle bir sıkıntı var. TTNET bayisi ve internetten altyapı sorgulayınca 45Mbps alabileceğim söyleniyor fakat modem arayüzünde 25Mbps gösteriyor. Durum nedir?

TTnetin dediğine bakma.
Buradan kendin bir sorgula tekrar. Bunda da aynı çıkıyorsa hat değerlerin kötü olabilir. Kötü ise ilk olarak bakımların yapılması lazım sonra modemden alınabilecek değere göre hız talep edebilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…