Moderatörler neden böyle?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@kopkeliekmek alan razı, veren razı. Diyecek bir şey yok, konuyu açar açmaz saniyesinde 5-6 cevap geldiği için kullanıcı Google'a sormaktan ziyade buraya soruyor. Forum kuralları doğrultusunda her konu açılabilir, kesinlikle kısıtlama getirilmesini doğru bulmuyorum.
@646148, şahsen forumun katılığını seviyorum. Ortada bir ciddiyet var ve herkes o ciddiyet doğrultusunda yorumunu yapıyor. Şunu da kabul etmek gerekir ki bazı kişiler, nerede ne ve nasıl konuşacağını bilmiyor.
Alan razı veren razı diyerek durumu normalleştiremezsin. Forum çöplüğe dönüyor. Etkileşimi arttırmak adına moderatörlerde karışmıyor böyle şeylere. Sonuçta etkileşim oluyor forumda yazılan mesaj sayısı konu sayısı geçirilen dakika sayısı artıyor. Hatta üye sayısını bile arttırabilir bu yapılan şey. Gereksiz konuysa onaylamayacaksın kardeşim. Açsın google'dan baksın. Tamam ayrıntılı bilgili şeyler olabilir mesela laptopundaki ekran kartının kaç W olduğunu öğrenmek istiyor olabilir normaldir ama gidipte bu laptopun RAM'i kaç diye konu açmazsın ki.

@646148, şahsen forumun katılığını seviyorum. Ortada bir ciddiyet var ve herkes o ciddiyet doğrultusunda yorumunu yapıyor. Şunu da kabul etmek gerekir ki bazı kişiler, nerede ne ve nasıl konuşacağını bilmiyor.
Dostum gereksiz mesajın ciddiyetle alakası yok ki. Geçen biriyle tartışıyordum, 2 tarafında bilgisi tıkandı. Bilgili birini etiketledim diye 3 gün susturma attılar. Gereksiz mesajdan susturulma olayı 30 dakika veya 1 saatte sabitlenmeli bana kalırsa.

@kopkeliekmek kardeşim ne yapayım, ne yapmamı beklersin? :D Açıkçası forumun çöplüğe dönmesi umurumda değil. Forum benim işimi görüyor, şahsen buna bakarım. Siz de olaya böyle bakın, forum çöplüğe dönerse sizin kaybedecek bir şeyiniz var mı? Yok. Neden bu kadar kafaya takıyorsunuz? İşinizi görün, çıkın. Sonra tekrardan istediğiniz zaman tekrar foruma girin, vaktinizi geçirin ve çıkın. Neden bu kadar kafaya takıyorsunuz? :D Forum çöplüğe dönerse kaybedecek bir şeyiniz mi olacak? Bu kadar kafaya takmayın.

@Henss sol taraftaki resme lafım yok da sağ taraftaki resmi ekran görüntüsü olarak da alabilirdiniz. Moderatörlere çamur atmaktan ziyade bir dahakine ekran görüntüsüyle alın resminizi. Sizi de daha az uğraştırmış olur ve ceza da almamış olursunuz.
Hocam o zamanlar bilgisayarda bir ton sıkıntı vardı. Bir dosya bile açamıyordum. Kalkıp bir de ekran alıntısı aracını mı açayım?

Daha dün mü neydi, "Steam hesabım nasıl" diye bir konu açıldı. Konuya girip bakıyorsun, link falan yok. :D Hadi diyelim unuttun, bir saat konuşuldu orada ve sen 1 dakika önce aktifmişsin. Moderatör niye onayladı o konuyu çok garip.

Ne hikmetse TDK kurucusu moderatörlerimiz işini çok iyi ediyor sorsan. 1 haftadır konu başlıklarını Allah çarpmış bir tane düzgün Başlık yok. Yazım yanlışı duruyor baştan aşağı.

Bir de konu açtığımızda reddedilirse neden reddedildiğinin de yazılması gerek. Bana Ubisoft Crew motorfest daveti göndermiş 3 kişiyi davet edebilme hakkım vardı konu reddedilince arkadaşlarıma verdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu olay beni birkaç haftadır artık rahatsız etme seviyesine kadar geldi. Bir konu oluyor, esprili yanıt veriyoruz, konuya giren çoğu insan espriye gülüyor ve "hahaha" tabir edilen ifadeyi bırakıyor, modlar mesajı silip falan filan diyor.
Aynı konulardan 500 defa açılıyor, konu sahibine aynı sorunun sorulduğunda ve forumda arama yaparak bulabileceğini söylüyorsun, modlar yine gelip falan filan.

Bilgisayarımın performansı düştü konularına hepimiz aşinayız, konu açılıyor 3 sayfa 5 sayfa insanlar uğraşıyor sonra çözüm "AAA laptopu prize takmamışım" oluyor. Altında gülüyorsun ve ne oluyor biliyor musunuz? Evet doğru tahmin ettiniz, bir mod geliyor ve falan filan. Konu onaylayan modlar herhalde her şeye Next Next basarak devam ediyor. Radeon yerine Radeon (evet sadece r harfi küçük diye) uyarı aldığım bile oldu.
He bu arada sağ üst panelde mesaj kısmına her bildirim geldiğinde bir savunma yapayım derseniz hiçbir şey değişmiyor.

@Recep Baltaş'ı çok severim, teknoloji camiasına büyük katkıları olduğunu düşünen tek kişi ben olmadığıma zaten eminim. Ama Recep beyden ricam mod ekibini biraz daha geliştirmek ve forumda biraz da olsun goygoy yapabilmemize imkan verilmesidir. Radeon'u küçük r ile yazdı diye, insanları güldürdü diye uyarı ya da mesaj silme cezalarını doğru bulmuyorum.

Aynen ya sürekli gereksiz mesaj yani insan orada gülüyor bizde gülüyoruz sorun çözülmüş bir şey olmuştur hemen gereksiz mesajdan uyarı aldınız. Ya da noktalama işaretlerine biraz dikkat etmesek ya da unutsak direk uyarı.

@kopkeliekmek kardeşim ne yapayım, ne yapmamı beklersin? :D Açıkçası forumun çöplüğe dönmesi umurumda değil. Forum benim işimi görüyor, şahsen buna bakarım. Siz de olaya böyle bakın, forum çöplüğe dönerse sizin kaybedecek bir şeyiniz var mı? Yok. Neden bu kadar kafaya takıyorsunuz? İşinizi görün, çıkın. Sonra tekrardan istediğiniz zaman tekrar foruma girin, vaktinizi geçirin ve çıkın. Neden bu kadar kafaya takıyorsunuz? :D Forum çöplüğe dönerse kaybedecek bir şeyiniz mi olacak? Bu kadar kafaya takmayın.
Kendine müslümanlık yapmayacaksın. Umrumda değil diyorsun apaçık. Evet burada vakit geçiriyorsam düzgün bir yer olması lazım. 9 yaşında çocukların gelip boş boş konu açmadığı bir yer olması lazım. Senin umrunda değilse bana ne? İşinizi görün çıkın diyorsun dostum burada vakit geçiriyorum canım sıkıldıkça giriyorum bişeyler yazıp çıkıyorum. Kafaya falan takmıyorum sadece bazen haksızlığa uğramak can sıkıcı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı