Monster Abra A5 v16.7 fan Speed bölümündeki denge nedir?

bengisu0

Decapat
Merhaba iyi akşamlar/günler herkese. Benim Monster Notebook'um var ve aşırı ısınıyor, ben ayarlardan hiç anlayamıyorum maalesef fan Speed ayarlarım otomatikteydi fakat aşırı ısınıyor soğutucu olmasına rağmen altında laptopun. Denge denen ayarı 100% yaptığımda hiç ısınmadı. Bu uzun zamanda laptop için kötü mü olur yüzde kaçta kalmalı? Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler!<3

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (457).png
    Ekran Görüntüsü (457).png
    750,1 KB · Görüntüleme: 215
Hangi oyunlarda kaç dereceye kadar çıkıyor otomatik modda? Sesden rahatsız olmayacaksanız fanları maksimumda kullanabilirsiniz fazla toz toplar ama harici olaraj fanı maksimumda kullanmanın zararı olup olmadığına dair de konu açmıştım isterseniz bir bakın.

Onun varsayılanı %100 zaten. Ben özel ayarlarda kullanıyorum.
acaba sizin önerdiğiniz ayarlar nedir? ben çünkü 0'a aldığım zaman oyun açmasam bile gpu ve cpu 80-90 derecelerde oluyor elimi yakıyor klavye T T

Hangi oyunlarda kaç dereceye kadar çıkıyor otomatik modda? Sesden rahatsız olmayacaksanız fanları maksimumda kullanabilirsiniz fazla toz toplar ama harici olaraj fanı maksimumda kullanmanın zararı olup olmadığına dair de konu açmıştım isterseniz bir bakın.
çok teşekkürler bakacağım, otomatik modda 70-80 arası gidip geliyor, eğlence modunda kullanıyorum oyun oynarken ama hiçbir şey açık değilken bile çok sıcak oluyor soğutucu ile. laptopu da yeni aldım aldığımdan beri aynı sorunu yaşıyorum maalesef. Denge ayarı ne demek bilmiyorum o yüzden zararlı bir şey mi acaba o

Acaba sizin önerdiğiniz ayarlar nedir? Ben çünkü 0'a aldığım zaman oyun açmasam bile GPU ve CPU 80-90 derecelerde oluyor elimi yakıyor klavye t t

Çok teşekkürler bakacağım, otomatik modda 70-80 arası gidip geliyor, eğlence modunda kullanıyorum oyun oynarken ama hiçbir şey açık değilken bile çok sıcak oluyor soğutucu ile. Laptopu da yeni aldım aldığımdan beri aynı sorunu yaşıyorum maalesef. Denge ayarı ne demek bilmiyorum o yüzden zararlı bir şey mi acaba o

Denge ayarını ilk defa duyuyorum, internette de adında pek konu açılmamış sanırım Monster'dan bilgi istemenizi öneririm.

acaba sizin önerdiğiniz ayarlar nedir? ben çünkü 0'a aldığım zaman oyun açmasam bile gpu ve cpu 80-90 derecelerde oluyor elimi yakıyor klavye T T
Dengenin varsayılanı %100. Yani ona dokunma. Kalsın öyle. Eğer biraz daha soğuk olsun istiyorsan yapabileceğin işi şey var:

1. Fan Speed Settings kısmında fanları otomatik değil özel olarak ayarla. Biraz daha fan sesi duyarsın ama soğuması için değer. Sıcaklığa göre fan dönme hızını kendin de ayarlayabilirsin.
2. İşlemcinin gücünden kıs: Rehber: Turbo Boost kapatma rehberi

Geri
Yukarı