Monster gerçekten kötü bir marka mı?

Merhaba,

Bu markalar arasındaki en temel fark ana bileşenlerden ziyade kasaları, klavyeleri vb. kısımların sağlamlığıdır. MSI ve Asus malzeme kalitesi konusunda kendini kanıtlamış markalar, Monster tarafında ise fiyat düştüğü için malzeme kalitesi de düşüyor.

Almayı düşündüğünüz bilgisayarın işlemcisi de ekran kartı da yüksek çok yüksek enerji tüketimine sahip. Malum ne kadar fazla enerji tüketimi varsa o kadar ısınma oluyor. Monster'ın dış kasası ağır yük altındaki GPU ve CPU'nun yaydığı ısıyı ne kadar bertaraf edebilir, açıkçası emin değilim. Genleşmeden dolayı bir süre sonra klavyenizde sorunlar yaşama ihtimaliniz muhtemel diye düşünüyorum.
Malzemesi problem değil tek korkum mavi ekran çok veriyor deniliyor

Şu videoyu ilk attıkları gün izlemiştim ve çok zor laptop almam ancak alsam yüksek ihtimalle F/P olduğu için monster alırdım. Sorun yaşarım yaşamam bu bilinmez almadan. Size de araştırmanızı hatta çok fazla araştırma yapmanızı öneririm. Para kolay kazanılmıyor. İndirimden felan daha iyi dizüstüler düşürülebilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İki gün strese sokuyorlar laptopu ve CPU thermal throttling yemiyor. Böyle bir şey yok.

Şu videoyu ilk attıkları gün izlemiştim ve çok zor laptop almam ancak alsam yüksek ihtimalle F/P olduğu için monster alırdım. Sorun yaşarım yaşamam bu bilinmez almadan. Size de araştırmanızı hatta çok fazla araştırma yapmanızı öneririm. Para kolay kazanılmıyor. İndirimden felan daha iyi dizüstüler düşürülebilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İki gün strese sokuyorlar laptopu ve CPU thermal throttling yemiyor. Böyle bir şey yok.
Hey maşallah
Hocam baktımda kasaları benziyor tek anladığım şey bu 😂

Malzemesi problem değil tek korkum mavi ekran çok veriyor deniliyor
Mavi ekran Monster'dan kaynaklı bir sorun değil, o konuda endişeniz olmasın. Genellikle mavi ekran sorunları CPU, RAM ve driver sorunlarından kaynaklanır. Monster CPU ve RAM'leri bilinen üreticilerden alıyor, driver sorunu da genellikle kullanıcı hatasından kaynaklanıyor.

Size tavsiyem bu kadar fazla sorun yaşayan varken zaten ya inatla kendi bildiğinizi okuyup monster alacaksınız ya da yüksek ihtimalle benzer fiyata daha azını sunan bilindik bir marka alacaksınız. Bir şekilde edinebilirseniz şu ürün güzel.
Bulgaristanda felan tanıdığınız var ise oraya söyleyin ya da günübirlik siz veya yakınınız gitsin alsın.
(ilk mesajınızı dikkate alarak bütçe oluşturdum)

Mavi ekran Monster'dan kaynaklı bir sorun değil, o konuda endişeniz olmasın. Genellikle mavi ekran sorunları CPU, RAM ve driver sorunlarından kaynaklanır. Monster CPU ve RAM'leri bilinen üreticilerden alıyor, driver sorunu da genellikle kullanıcı hatasından kaynaklanıyor.
Açıkcası 6 yaşına giricek olan bir dizüstüm var (lenovo g500 amd hd 8570m falan) onda sadece 2 kez mavi ekran ve 1 kez sistem çökmesi (kendi kendine kapanma) yaşadım monsterda da bu performansı görür müyüm diye düşünüyorum :D
Size tavsiyem bu kadar fazla sorun yaşayan varken zaten ya inatla kendi bildiğinizi okuyup monster alacaksınız ya da yüksek ihtimalle benzer fiyata daha azını sunan bilindik bir marka alacaksınız. Bir şekilde edinebilirseniz şu ürün güzel.
Bulgaristanda felan tanıdığınız var ise oraya söyleyin ya da günübirlik siz veya yakınınız gitsin alsın.
Almanyada kuzenim varda oda iki yılda bir geliyor :D

Ya adamlar alıp Monster markasını basıyorlar. Abra serisi vardı bende. Elimden çıkartıp HP almıştım. Driver kuramıyor diyen arkadaş kullanmadan yorum yapmasın bence. v9.1.2 felan vardı bende sanırım.

Ayrıca burada farklı configler de mevcut.
Açıkcası 6 yaşına giricek olan bir dizüstüm var (lenovo g500 amd hd 8570m falan) onda sadece 2 kez mavi ekran ve 1 kez sistem çökmesi (kendi kendine kapanma) yaşadım monsterda da bu performansı görür müyüm diye düşünüyorum :D

Almanyada kuzenim varda oda iki yılda bir geliyor :D
Valla sipariş verseniz vergi felan nasıl oluyor tam emin değilim. TR'e shippingi var mı ona da bakmadım ama modeli araştırmanızı öneririm. Ben çok sevmiştim tipini, yurtdışında yaşayıp soranlara önerdiğim bir model.

Ayrıca burada farklı configler de mevcut.

Valla sipariş verseniz vergi felan nasıl oluyor tam emin değilim. TR'e shippingi var mı ona da bakmadım ama modeli araştırmanızı öneririm. Ben çok sevmiştim tipini, yurtdışında yaşayıp soranlara önerdiğim bir model.
Hocam vergisi baya fazlaydı bi baktımda ben yanlış hatırlamıyorsam 12000tl lik msi dizüstüne yaklaşık 1200 1300 falan veriyorlardı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı