Monster Tulpar T7 v19.5 sıvı metal macun kullanımı

Böyle bir fan ayarını nasıl yapabildiniz? Benim Control Centerda böyle bir ayarlama yapılabildiğinden şüpheliyim.
Bendeki T7 18.2.1 modelinin Control Center'ı farklı ancak diğer Monster modellerindeki Control Center yazılımlarında da vardır diye tahmin ediyorum. Fan ayarları altındaki "özel" sekmesinden ayarlayabilirsin.

Bendeki T7 18.2.1 modelinin Control Center'ı farklı ancak diğer Monster modellerindeki Control Center yazılımlarında da vardır diye tahmin ediyorum. Fan ayarları altındaki "özel" sekmesinden ayarlayabilirsin.
sss.PNG

Öyle bir sekme bulunmuyor bu modelde.

Sıvı-metal macunu laptopta uygulamanın en önemli yeri taşırmamaktır. Taşınabilir cihan bu bir de. Çok dikkatli olmalısın ve ince iş gerektirir. Sıcaklık konusunda bu sene bütün ASUS ROG 10.Nesil Intel Core modellerinde sıvı-metal termal macun kullanacak. Ve normalden 12 derece daha serin diyor ASUS. Yaparsan 10 derece hatta daha fazla serin olabilir. Ama dediğim gibi yaparken çok dikkatli olmalısın.

Sıvı-metal macunu laptopta uygulamanın en önemli yeri taşırmamaktır. Taşınabilir cihan bu bir de. Çok dikkatli olmalısın ve ince iş gerektirir. Sıcaklık konusunda bu sene bütün ASUS ROG 10.nesil Intel Core modellerinde sıvı-metal termal macun kullanacak. Ve normalden 12 derece daha serin diyor ASUS. Yaparsan 10 derece hatta daha fazla serin olabilir. Ama dediğim gibi yaparken çok dikkatli olmalısın.

Kendime bu konuda güveniyorum ama iki önemli sorunum var: GPU kenarındaki iletken yerleri scotch super 33+ ile kapatmayı pilanlıyorum, bu bant yeterli mi emin değilim.

Bir de ya bakır yüzeyde, işlemcide korozyon olursa.

Hocam ayrıca eliniz titriyorsa bu işe hiç girmeyin 5000-10000₺ çöpe gider.

GPU fazla ısınmıyor ama ısınıyorsa uygulayabilirsin. Taşmaması için güzel fikir ama pratikte öyle mi bilmiyorum. GPU sıcaklık değerleri 80 derece üzeriyse CM Mastergel veya Arctics MX-4 macunu deneyin. Sıcaklık düşmediyse sıvı-metal termal macunu uygulayın.

Fakat hem işlemci hem ekran kartına uygulayacaksanız taşmamalı.

@The PC @Odyofil

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
En önemlisi taşmamasıdır.

Hocam ayrıca eliniz titriyorsa bu işe hiç girmeyin 5000-10000₺ çöpe gider.

GPU fazla ısınmıyor ama ısınıyorsa uygulayabilirsin. Taşmaması için güzel fikir ama pratikte öyle mi bilmiyorum. GPU sıcaklık değerleri 80 derece üzeriyse CM MasterGel veya Arctics MX-4 macunu deneyin. Sıcaklık düşmediyse sıvı-metal termal macunu uygulayın.

Fakat hem işlemci hem ekran kartına uygulayacaksanız taşmamalı.

@The PC @Odyofil

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
En önemlisi taşmamasıdır.

Şu an termal macun olarak coolor Master MasterGel maker kullanıyorum CPU 80 - 90 GPU ise 85 - 89 derece.
Elim pek titremez fakat korozyon olur mu onu merak ediyorum.
Bu arada cevap için teşekkürler.

Şu an termal macun olarak coolor Master MasterGel maker kullanıyorum CPU 80 - 90 GPU ise 85 - 89 derece.
Elim pek titremez fakat korozyon olur mu onu merak ediyorum.
Bu arada cevap için teşekkürler.
Korozyon konusunda bir fikrim yok. Ancak mutlaka 6 ayda bir termal macun yenilemesi ve fan temizliği öneriyorum laptoplarda. Yılda iki kez derken normal termal macundan bahsettim. Sıvı-metal termal macun olarak hangi aralıkta değiştirilmesi konusunda bilgim yok.

Geri
Yukarı