Monster Tulpar T7 v19.7 ekran gidip gelmesi

Jxpac

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle laptop hiçbir darbe vs. almadı. Cihazda hiçbir sorun yokken oyun oynarken bir anda ekran yanıp sönmeye başladı ve bilgisayarı yeniden başlattım tekrar oyuna girdiğimde ise 2,3 dakika sonunda yine ekran açılıp açılıp kapanmaya başladı ve belli bir süre sonra da komple ekran siyah oluyor. Ardından BIOS'tan Intel GPU devre dışı bırakarak denedim ve bu sefer de ekran komple karıncalı oldu. BIOS'u açtığımda bile karıncalı şeklinde hiçbir şey görünmüyordu. Zor bela tekrardan Intel GPU'yu devreye aldım. Tabii bu arada 2. monitöre bağladığımda onda hiçbir sorun yok. Ardından ekranı 60Hz'ye aldım bu sefer 2,3 dakika değil de 15 dakika sonra yine ekran kapanması gerçekleşiyor. Sonrasında paint de ekranı kırmızı, yeşil, sarı, mavi gibi sıcak renklere boyadığımda ve çalışma alanına Zoom yaptıkça (renk ekranı daha çok kapladıkça) belli bir yerde ekran yine gidiyordu. 144Hz'de daha çabuk giderken 60Hz'de daha çok Zoom yapmam gerekti ekranın gitmesi için. Şu an laptopu 60Hz'de kullanıyorum yine de ekranda çok sıcak renk varsa gidiyor ve hiçbir şekilde oyun oynayamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Monster T5 kullanıyorum ben de, ekstra 2 monitör bağladım. Ana monitörümü 240Hz, 2. monitörümü 60Hz (donanımsal hatadan dolayı 144Hz kullanamadığımdan), Laptop monitörümü de 144Hz kullanıyorum. Aynı problemi yaşıyordum. Özellikle EA FC 24 oynarken başıma geliyordu. Oyunu açmadan bütün monitörleri 144Hz'ye aldığımda sorun ciddi derecede azaldı, oyunu pencere modunda oynarken bu sorunla karşılaşmadım. Büyük ihtimalle Hz değerleri ile ilgili olabileceğini düşünüyorum. Monitör kablolarında darboğaz meydana geliyor olabilir. Ekran kartı monitörleri kaldırmıyor olabilir. Çözümünü bulursan ben de öğrenmek isterim.

Geri
Yukarı