Monster Tulpar T7 vs MSI GL65

XKemankes

Hectopat
Daha fazla  
Daha önce notebook tavsiyesi için bir konu açmıştım. Ve orada sonuç olarak bana MSI GL65 9SD-033XTR modeli önerilmişti. Konuma ulaşmak için; Fotograf duzenleme ve grafik programlari icin notebook tavsiyesi

Notebook almak için hiç acelem yoktu. Bende çok fazla acele etmedim. Bu model bana ilk önerildiğinde fiyatı 9.000 TL civarıydı. Şimdi ise bugün ki fiyatı 12.524 TL...
Ben de fiyatlar düşer umuduyla şimdilik hâlâ almadım.

Forumda dolaşırken Monster'ın şu modeline rastladım; Tulpar T7 V20.2.1 17,3"
Ve iki notebook'u birbirleriyle karşılaştırdım. Benim gördüğüm kadarıyla Monster, MSI'ya göre hem daha ucuz, hem de daha performanslı. Yani işlemcisi olsun, ekran kartı olsun MSI'ya göre daha kaliteli.
MSI: 12.524,98 TL
Monster: 11.299,00 TL
Aradaki fark: 1.225 TL

Sizce hangisini almalıyım? Ve fiyatlar sizce düşer mi?

Tulpar T7 V20.2.1 17,3" VS MSI GL65 9SD-033XTR

Bu ikisi arasında tabii ki Monster. İşlemci ve ekran kartı farkı çok büyük.
Daha önceki konuda malzeme ve yazılım olarak MSI çok daha iyi demişlerdi.

Sizce hangisi daha önemli? Malzeme, yazılım ve soğutma kalitesi mi, yoksa daha iyi bir performans mı?

Bu arada mesajınızda ''Bu ikisi arasında'' diye bir tabir kullandınız. Bunlar dışında bildiğiniz daha iyi bir notebook mu var?

Daha önce notebook tavsiyesi için bir konu açmıştım. Ve orada sonuç olarak bana MSI GL65 9SD-033XTR modeli önerilmişti. Konuma ulaşmak için; Fotograf duzenleme ve grafik programlari icin notebook tavsiyesi

Notebook almak için hiç acelem yoktu. Bende çok fazla acele etmedim. Bu model bana ilk önerildiğinde fiyatı 9.000 TL civarıydı. Şimdi ise bugün ki fiyatı 12.524 TL...
Ben de fiyatlar düşer umuduyla şimdilik hâlâ almadım.

Forumda dolaşırken Monster'ın şu modeline rastladım; Tulpar T7 V20.2.1 17,3"
Ve iki notebook'u birbirleriyle karşılaştırdım. Benim gördüğüm kadarıyla Monster, MSI'ya göre hem daha ucuz, hem de daha performanslı. Yani işlemcisi olsun, ekran kartı olsun MSI'ya göre daha kaliteli.
MSI: 12.524,98 TL
Monster: 11.299,00 TL
Aradaki fark: 1.225 TL

Sizce hangisini almalıyım? Ve fiyatlar sizce düşer mi?

Tulpar T7 V20.2.1 17,3" VS MSI GL65 9SD-033XTR
Size kim MSİ önerdi? Monster varken MSİ, ASUS, LENOVO gibi markaları öneren kişilerden kaçmalısınız.

Sizce hangisi daha önemli? Malzeme, yazılım ve soğutma kalitesi mi, yoksa daha iyi bir performans mı?

Bu arada mesajınızda ''Bu ikisi arasında'' diye bir tabir kullandınız. Bunlar dışında bildiğiniz daha iyi bir notebook mu var?
Malzeme kalitesiz olsa ne olur? Monster tüm firmaların servisine fark atar. Sorun da yaşamazsınız.

Malzeme ve yazılım konusunda bence de MSI çok daha iyi. Ama o fiyata 1660Ti ve 9. nesil i7 işlemcili laptop alınacağını sanmıyorum.

Diğer sorunuz için ise laptoplar ile uzun süredir ilgilenmiyorum. O yüzden araştırma yapmadan laptop öneremem.

Arkadaşa çok takılmayın. Pek bilgisi olduğunu sanmıyorum markalar hakkında.
MSİ kötü demiyorum. Tabi ki çok iyi ama, fiyat performans ürünü değil, Apple’ın yaptığı gibi marka payı alıyor.
O halde mesaj içeriğinde MSI ve Asus önerilerinin neden kötü olduğunu belirtmeniz gerekiyor. F/P ürünü değiller diyebilirsiniz örneğin.

Arkadaşa çok takılmayın. Pek bilgisi olduğunu sanmıyorum markalar hakkında.

O halde mesaj içeriğinde MSI ve Asus önerilerinin neden kötü olduğunu belirtmeniz gerekiyor. F/P ürünü değiller diyebilirsiniz örneğin.
Evet hocam.

@Tokiler: Size kim MSİ önerdi? Monster varken MSİ, ASUS, LENOVO gibi markaları öneren kişilerden kaçmalısınız.

Dümdüz Monster, bu markalardan daha iyi demişsiniz hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı