Çözüldü Monterey kurulumunda "Halting on critical error" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Laurâs

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba iyi sosyaller.
Lenovo laptopum var i3 4010U, HD4400 ve 12 GB RAM'i var. Bu cihaza macOS Monterey kurmak istiyorum fakat şöyle bir hata alıyorum. Hata aşağıda bulunmaktadır.

WhatsApp Görsel 2024-01-28 saat 23.41.38_430be4b4.jpg

EFI dosyanı paylaşabilir misin eğer ki EFI'yi paylaşamazsan direk config.plist i paylaş.

Hatanın sebebi AppleMCEReporterDisabler.kext adında ki kext in içerisinde info dosyasının bulunmamasından kaynaklanıyor kext i Config üzerinden silebilir ya da yenileyebilirsin. Başta sil eğer ki olmazsa yenisi ile değiştirirsin.

EFI dosyanı paylaşabilir misin eğer ki EFI'yi paylaşamazsan direk config.plist i paylaş.
Düzeltiyorum bir daha baktım bulamadım yok galiba kusura bakma.

Hatanın sebebi AppleMCEReporterDisabler.kext adında ki kext in içerisinde info dosyasının bulunmamasından kaynaklanıyor kext i Config üzerinden silebilir ya da yenileyebilirsin. Başta sil eğer ki olmazsa yenisi ile değiştirirsin.
Config üzerinden silince de böyle oldu.
WhatsApp Görsel 2024-01-29 saat 00.16.39_829caf55.jpg

Son düzenleme:
Bizim EFI ve içindeki haswelllaptop config dosyası ile dene.
Hocam kurulum esnasında kendini yeniden yeniden başlattı bu ekrandan sonra hep durmadan restart atıyor.
IMG_5619.jpeg

Hocam kurulum esnasında kendini yeniden yeniden başlattı bu ekrandan sonra hep durmadan restart atıyor.
IMG_5619.jpeg
Sorunu çözdüm.
Sorun diskin APFS formatında olmadığı için kaynaklanıyormuş.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı