Motoru satıp kafe açmak mantıklı mı?

Makaleler
4
Yer
Manisa/Salihli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Motorumun ikinci el değeri 50-55 bin TL. Açmak istediğim kafenin maksimum maliyeti 70-80 civarı. Sizce motorumu satıp bu işe girmeli miyim yoksa beklemem daha mı mantıklı olur? Bu arada açacağım kafenin kirası olmayacak çünkü kendi dükkanıma açacağım.

Dükkan kirası yok ise açılabilir. En azından kira derdi yok. Ama iş yeri olacağı için faturalar falan bir tık zorlayabilir. Bir de satacağınız ürünleri uygun fiyata satmanız lazım. Yoksa kimse gelip durmaz.

Motorumun ikinci el değeri 50-55 bin TL. Açmak istediğim kafenin maksimum maliyeti 70-80 civarı. Sizce motorumu satıp bu işe girmeli miyim yoksa beklemem daha mı mantıklı olur? Bu arada açacağım kafenin kirası olmayacak çünkü kendi dükkanıma açacağım.

Hocam en son bir mahalle kebapçısına 48 k fatura gelmişti.
Yani devlet babanın kara ortak olduğunu düşünerek açın.

@Necati Adıyaman cadde ise olabilir. Üniversite gibi bir yere yakın mı ya da okul?
Üniversite anayolda hocam şehiriçinde değil fakat çevremde bir tane lise, 1 tane ortaokul, 1 tane ilkokul var ve benim dükkan tren istasyonunun olduğu cadde.

Hocam en son bir mahalle kebapçısına 48 k fatura gelmişti.
Yani devlet babanın kara ortak olduğunu düşünerek açın.
Evet elektrik beni korkutuyor hocam zaten halihazırda anayolda odun köfte restoranımız var bize de zamlardan sonra her ay 35-40 k geliyor.

Dükkan kirası yok ise açılabilir. En azından kira derdi yok. Ama iş yeri olacağı için faturalar falan bir tık zorlayabilir. Bir de satacağınız ürünleri uygun fiyata satmanız lazım. Yoksa kimse gelip durmaz.
Genç girişimci olduğum için 3 yıl vergilerden muaf kalacağım hocam ve evet dükkanın kira derdi yok. Satacağım ürün de kahve ama şöyle söyleyeyim çeşit çeşit kahveler olacak ve fincanı 10 TL'den falan satıcam. Buradaki tüm kafelerde fincanı 17 TL'den aşağı yok. Yer olarak evet genç kesimin çok olmadığı konum ama fiyat uygun olduğu için gelirler diye düşünüyorum.

Üniversite anayolda hocam şehiriçinde değil fakat çevremde bir tane lise, 1 tane ortaokul, 1 tane ilkokul var ve benim dükkan tren istasyonunun olduğu cadde.

Evet elektrik beni korkutuyor hocam zaten halihazırda anayolda odun köfte restoranımız var bize de zamlardan sonra her ay 35-40 k geliyor.

Genç girişimci olduğum için 3 yıl vergilerden muaf kalacağım hocam ve evet dükkanın kira derdi yok. Satacağım ürün de kahve ama şöyle söyleyeyim çeşit çeşit kahveler olacak ve fincanı 10 TL'den falan satacağım. Buradaki tüm kafelerde fincanı 17 TL'den aşağı yok. Yer olarak evet genç kesimin çok olmadığı konum ama fiyat uygun olduğu için gelirler diye düşünüyorum.

Hocam bence bu şartlar altında,
Cadde de insan trafiği fazla ise açılır.
Bana mantıklı geliyor. Zaten işletme tecrübeniz de varmış. Ve bana bilinçsiz biri gibi gelmediniz.

Hocam bence bu şartlar altında,
Cadde de insan trafiği fazla ise açılır.
Bana mantıklı geliyor. Zaten işletme tecrübeniz de varmış. Ve bana bilinçsiz biri gibi gelmediniz.

Teşekkür ederim hocam üniversiteyi yabancı dil rehberlik okudum ve 2 ay önce bitirdim. Bu süre zarfında yaz tatillerinde kendi restoranımızda komilik, çaycılık vs. yaptım ve müşteriler ile haşır neşir oldum. Müşteriye bir gün bile sert bakış atmadım, abi-abla değil de hep efendim diye hitap ettim. Hatta çoğu gelen müşteri sen nasıl patronun oğlusun helal olsun kendi yerinde işçi gibi çalışıyorsun gibi övgüler aldım. Yani uzun lafın kısası bu süre zarfında müşteri ile nasıl iletişim kurulur öğrendim diyebilirim.

Geri
Yukarı