MSI 240r soğutucu 82 derece olması normal mi?

Frklı bir modelleri var bunların, onun dışında para iadesi alacağım evet. 360 olanıda sorunluymuş. Koskoca MSI nasıl hatalı ürünü piyasaya çıkarıyor akıl alır gibi degil. Piyasaya çıkmadan test falan olmuyor mu anlamış değilim..
K, P gibi farklı serileri var ama bu R serisi resmen rezillik. Bir de V2 adı altında güncelleme getirdiler ama sıvama işi yani. Lian Li Galahad V2 diye bir şey yoksa ama sen de varsa bye bye.

Merhaba. Ben de MSI 240r sıvı soğutucu var. Çogu model sorunlu bunların zaten. 5600X işlemcim ile stress testinde (AIDA64 Extreme) 82'yi gördü. 1440p çözünürlük ile Cyberpunk 2077 ve alan wake gibi oyunlarda da benzer sıcaklıklar var, ama Sherlock Holmes the devil's daughter, the sinking City, hıtman™ 2 gibi bazı oyunlarda 55-60 derecelerde geziyor. Degerler yüksek sanırım. 3600'ün stok sogutucusu ile stres testinde biraz daha düşük degerler alıyorum sanki.

Sıcaklık değerleri sıvı soğutma bir sistem için fazla. MSI markasının çoğu sıvı soğutma kiti sorunlu zaten hocam, buna R modelleride dahil. İade durumunuz varsa iade edin. Yeni bir sıvı soğutma seçerken Arctic, Lian Li'ya da NZXT markalarına yönelmenizi öneririm.

Arkadaşlar sorunum çözüldü benim. Yani kısmen de çözülmüş olabilir:) pompa bağlantısı yerine CPU Fan'a takmışım radyatör kablosunu. Her ikisinde de oluyor, ama pompa fanı daha iyi sonuç verdi. Konuda bahsi geçen 80 derece gezen oyunlarda 66 civarı almaya başladım, yukarıda saydıgım dier oyunlarda ise sıcaklıklar 55- 60 derecelerden biraz daha düşer mantıksal olarak. Stres testinde 73-74 çıktı ama. Şu an acelesi kalmasa bile, yine de servise gönderirim. Stress testi 74 fazla sonuçta degil mi?

Arkadaşlar sorunum çözüldü benim. Yani kısmen de çözülmüş olabilir:) pompa bağlantısı yerine CPU Fan'a takmışım radyatör kablosunu. Her ikisinde de oluyor, ama pompa fanı daha iyi sonuç verdi. Konuda bahsi geçen 80 derece gezen oyunlarda 66 civarı almaya başladım, yukarıda saydıgım dier oyunlarda ise sıcaklıklar 55- 60 derecelerden biraz daha düşer mantıksal olarak. Stres testinde 73-74 çıktı ama. Şu an acelesi kalmasa bile, yine de servise gönderirim. Stress testi 74 fazla sonuçta degil mi?
PBO açıksa iyi. Stres testinde işlemcinin hızları nasıl? Hangi stres testini kullandınız ?

Bir de termal macunu fazla sürmüştüm, temizleyip hafiften azaltıp öyle sürdüm. Fazla termal macunda sıkıntı çıkrabiliyormuş.

PBO açıksa iyi. Stres testinde işlemcinin hızları nasıl? Hangi stres testini kullandınız?

AIDA64 Extreme ama dier söyledikleriniz ayarları tam bilmiyorum. Pompa ayarları falan varmış onları da daha yapmadım. Dümdüz takıp kullandım anlayacagınız:)

GHz'i kastediyorum. AIDA64'te yazıyor olmalı zaten. Test olurken ilk sayfada.

Ekran görüntüsü 2022-05-11 184248.png

Şurada CPU degerleri falan var, test sırasında.

Geri
Yukarı