MSI Alpha 17 ilk izlenim

Merhabalar, Alpha 17 ile 5. günümü tamamladım. Öncelikle malzeme kalitesi, MSI bir laptoptan bahsettiğimiz için iyi olacağını tahmin etmişsinizdir. Kapak metal, gövde sert plastik. Klavye etrafı gri renk alüminyum hisli sert plastik. Kasa kalitesi beklediğimden daha iyi çıktı açıkçası ben daha zayıf bir plastik bekliyordum :) Windows kurulum sırasında cahilliğimden dolayı legacy kurulum yaptım, touchpad ikincil fonksiyonları çalışmıyordu ve Audio driverları yüklenmiyordu. Diğer driverları ise sağ olsun @MenTaL hocamız yolladı. Oradan kurduk. Şahsen Radeon driverları ile sorun yaşamadım aksine NVIDIA driverlarından çok daha hızlı kuruldu. Dün ise UEFI format attım ve touchpad sorunu çözüldü, Audio driverları sıkıntısı hala devam ediyor müsait olduğumda servisi arayacağım. (Not: Audio driverları büyük bir sorun değil Windows'un kendi kurdukları yetiyor zaten.) Performans testlerine gelirsek şimdilik herhangi bir benchmark programı yüklemedim. Testleri 1 ay sonraki incelememde paylaşacağım. Oyun olarak sadece CS:GO ve Rocket League oynadım, CS:GO 200+ ve Rocket League sabit 144 FPS verdi. AAA oyun testlerini 1 ay sonraki incelememde paylaşacağım. Ryzen Radeon ve FreeSync uyumu harika, oyuna dalıp gittiğimi söyleyebilirim. 17 inç olması da bunun için bir etken. İlk izlenimlerim bunlar, 11800 TL için mükemmel bir tercih oldu, sorunuz varsa cevaplayabilirim. Okuduğunuz için teşekkür ederim:)

Ekleme: Klavyeyi es geçmişim kusura bakmayın, klavyesi tek kelimeyle mükemmel. Perkey RGB desteği var ve basış hissiyatı çok güzel. Efektlerine dalıp gittim desem yeridir, Online derslerde efektlerle oynuyorum :D.

İlk kez inceleme tarzı bir şey yapıyorum. Eksiklerim varsa kusura bakmayın :)

@Arda Demirkıran.
@Saltopat.

IMG_20201228_194259.jpg

Son düzenleme:
Bana verildi ama ek kargo ücreti istediler 35 dolar. Ben de o lootboxu bıraktım; orada çalışan birine hediye edilsin dedim. Kullanıcı yorumlarına baktım; kulaklık ses ve mikrofon kalitesi gerçekten düşükmüş( e haliyle promosyon ürünü zaten beleş), bir anahtarlık ve kumaşın üzerine basılmış logolu mousepadi de umursamadım açıkçası. 250TL'ye burada E900 gibi kaliteli kulaklık ve 90*40 mouse pad alınabiliyor. Bu yüzden dediğim gibi lootbox kaldı hocam. Bana verilen lootbox: MSI Gaming Laptop Gift MS-1XXXXE 2019 MSI 7NM LootBox Pack - Newegg.com
Yorumları gerçekten hiç iç açıcı değil...

Lootbox alınmaz hocam yukarıda belirttiğim sebeplerden. Ama beleş gelecekse tabii ki okey :D

Pardon 800 imiş hocam. Reddit'te 3 saatte tükendiği yazıyor.

Hocam alınır mı sizce lootbox? MSI Alpha logolu ürün bulmak zor malumunuz.

Hocam bahsettiğiniz konunun Reddit linkini atabilir misiniz? Merak ettim.

Hocam bahsettiğiniz konunun Reddit linkini atabilir misiniz? Merak ettim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Aynı indirimden faydalandım ama 17 şubat tarihinde ve farklı bir kod ile. Bu Rebate Card olayı galiba bizim d&r kartı gibi önceden sahip olunması gereken bir kart. O yüzden ondan faydalanamadım. İndirim görünce gözüm döndü açıkçası hemen aldım :D

Aynı indirimden faydalandım ama 17 şubat tarihinde ve farklı bir kod ile. Bu rebate Card olayı galiba bizim d&r kartı gibi önceden sahip olunması gereken bir kart. O yüzden ondan faydalanamadım. İndirim görünce gözüm döndü açıkçası hemen aldım :D

Hayırlı olsun hocam. 900 dolarda çok iyi fiyat. Kargo ve vergi dahil ne kadara geldi hocam?

Hocam YouTube'da 10750+ RTX 2060 vs R7 4800h vs RX5600M FPS performansını izledim, hemen hemen aynı ya da 5 FPS fark vardı oyunlara göre ama incelenen model Dell'in namı diğer "soba" modeli. Bir kullanıcı olarak yorumunuz nedir 2060+ 10750'ye göre performans konusunda?
Hayırlı olsun hocam. 900 dolarda çok iyi fiyat. Kargo ve vergi dahil ne kadara geldi hocam?
Laptop+eyalet vergisi+kargo+gümrük vergisi toplamda 9250-9300 TL gibi bir ücret ödedim. Yani 1300 Dolar. Dolar 7 civarındaydı..

Hocam YouTube'da 10750+ RTX 2060 vs R7 4800h vs RX5600M FPS performansını izledim, hemen hemen aynı ya da 5 FPS fark vardı oyunlara göre ama incelenen model Dell'in namı diğer "soba" modeli. Bir kullanıcı olarak yorumunuz nedir 2060+ 10750'ye göre performans konusunda?

2060+10750h değil de 2060+10870h rakibi olur Alpha'ların hocam. İki kartta birbirine net bir üstünlük sağlayamıyor zaten, optimizasyon ile alakalı. Alpha'ların en büyük artısı, NVIDIA'nın optimus teknolojisi yüzünden yaşadığı FPS kaybını yaşamıyor. Dolayısıyla espor oyunları için daha avantajlılar.

Aynı indirimden faydalandım ama 17 şubat tarihinde ve farklı bir kod ile. Bu rebate Card olayı galiba bizim d&r kartı gibi önceden sahip olunması gereken bir kart. O yüzden ondan faydalanamadım. İndirim görünce gözüm döndü açıkçası hemen aldım :D

Hocam siz hangi sitedeki kodtan yararlandınız linkini atabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı