Çözüldü MSI anakart Linux'u görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ByHyTaha

Decapat
Daha fazla  
Herkese selam. Önceden Linux kurdum ve çalıştı ama şimdi Windows olan SSD'me değil de 500 GB'lık harddiskime Linux kurdum ama çalışmıyor. Öncelikle 2 defa Pardus'u denedim lakin boot menüsünde gözükmedi. Sonradan parrot kurdum(önceden kurduğumda çalışıyordu) ama nafile. Ne yapmalıyım(not: Boot menüsünde önceden kurup sonra sildiğim Ubuntu var ama diğer Linux'lardan eser yok)

Çözüm
Hocam kusura bakmayın görmemişim. Formattaydım da.

Hocam boot hatasıdır genelde düzgün bir boot oluşturmak için yapmıştım da direkt sistem gözükmüyor. Onu fark ettim şimdi.

Linux'un sistem dosyalarını silip, tekrar format diski ile indirin.

Hocam şu an Pardus'tan yazıyorum.

1677974958562.png

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler lakin kendim hallettim. BIOS'tan UEFI'yi CSM yaptım ve oldu yine de teşekkürler.
Herkese selam. Önceden Linux kurdum ve çalıştı ama şimdi Windows olan SSD'me değil de 500 GB'lık harddiskime Linux kurdum ama çalışmıyor. Öncelikle 2 defa Pardus'u denedim lakin boot menüsünde gözükmedi. Sonradan parrot kurdum(önceden kurduğumda çalışıyordu) ama nafile. Ne yapmalıyım(not: Boot menüsünde önceden kurup sonra sildiğim Ubuntu var ama diğer Linux'lardan eser yok)
Win+ R tuşuna Windows sistemde basın. Açılan yere "Msconfig" yazıp entera basın. Önyükleme menüsüne girip olmayan sistemleri silin ve indirdiğiniz sistemi kontrol edin.

Eki Görüntüle 1689660
Sorunu Windows üzerinden çözebileceğinizi zannetmiyorum Canli ISO ile Grub'u tekrardan kurmanızı öneririm.
Hocam boot hatasıdır genelde düzgün bir boot oluşturmak için yapmıştım da direkt sistem gözükmüyor. Onu farkettim şimdi.

Hocam boot hatasıdır genelde düzgün bir boot oluşturmak için yapmıştım da direkt sistem gözükmüyor. Onu fark ettim şimdi.

Hocam şu an Pardus'tan yazıyorum.

1677974958562.png

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler lakin kendim hallettim. BIOS'tan UEFI'yi CSM yaptım ve oldu yine de teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı