MSI B350 Tomahawk GameBoost açınca performans düşmesi

eXphovia

Kilopat
Daha fazla  
Bundan yaklaşık olarak 3 hafta önce bir bilgisayar satın aldım ve anakart olarak MSI B350 Tomahawk AM4 kullandım. Fakat BIOS ayarlarından GameBoost özelliğini açtığımda bilgisayarımın performansı yarı yarıya düşmekte. Bunun nedeni ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizin diğer parçaları neler? Hangi bios sürümünü kullanıyorsunuz? Performans düşüklüğü derken işlemci hızında mı bir düşüş var yoksa başka bir bileşende mi?

Bende de Ryzen 1600 ve B350 Tomahawk Arctic var. Game boost kapalıyken 3.20ghzye kadar alabiliyorum. Game boostu açtığımda 3.60 oluyor. Güç Seçeneklerinde "Yüksek performans" planı seçeneğini işaretlemeyi unutmayın. Chipset driverını da Amd nin sitesinde eski sürüm var ben Msi'ın sitesinden indirdim. Sürüm versiyon 17.10.2001 diye geçiyor.

Bende de Ryzen 1600 ve B350 Tomahawk Arctic var. Game boost kapalıyken 3.20ghzye kadar alabiliyorum. Game boostu açtığımda 3.60 oluyor. Güç Seçeneklerinde "Yüksek performans" planı seçeneğini işaretlemeyi unutmayın. Chipset driverını da Amd nin sitesinde eski sürüm var ben Msi'ın sitesinden indirdim. Sürüm versiyon 17.10.2001 diye geçiyor.
Anakartım arızalı olduğu için serviste. Gelince de iade etmeyi düşünüyorum. :)

@EmirsRB siz ne yaptınız anakart sorununu? Birkaç konuda sizi gördüm aynı anakartı kullanıyoruz bende bir sıkıntı olmadı ama bu kadar çok kişiyi görünce. Nasıl hallettiniz işi veya halledebildiniz mi? Cevaplarsanız çok sevinirim. Birde kafaya göre iade yoktu herhalde değil mi? Temmuz sonunda aldım anakartı :cry: Bu konulara baksaydım belki erkenden iade alırlardı emin değilim ama. Birde iade ettiyseniz nasıl oldu süreç? Biraz uzun oldu ama sorular benim için çok önemli cevaplarsanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı