MSI OPTIX MPG27C 27" alınır mı?

Ben bu monitörü: MSI Optix MAG27CQ dün 2267 TL gibi çok iyi bir fiyata aldım. Özellikleri zaten mükemmel, ayrıca VA panel. Şuan ki fiyatı 3049 TL olmuş, indirimi kaçırmamanızı tavsiye ederim.

TN panel asla tavsiye etmiyorum, VA panel ideal.

Ayrıca söylemeyi unutmuşum, G-sync olayına takılmayın, g-sync olacağına VA panel olması çok daha iyidir.

Alacaksan bu monitörü al: MSI OPTIX G24C 23.6" 144Hz 1ms (HDMI+Display+DVI) FreeSync Fiyatı çok iyi indirime girmiş.
Stoklar geri geldi. Yaklaşık 3 haftadır monitörleri takip ediyorum. Sizin yorumlarınızı da okumuştum.İlk dell aldınız sonra iade ettiniz.Hatta Kuty nickli biri de aynı sorunu yaşamıştı.İlk başta ben de o indirimden o monitörü almaya karar vermiştim. Sonra indirimi kaçırdığım için alamamıştım. Benim aklıma takılan bir soru var Free Sync monitörlerin fiyatları çok ucuz bu monitörün genele göre daha pahalı olmasının sebebi nedir? Mesela AOC 'un G sync monitörlerinde indirim olduğu zaman 2000 tl gibi bir fiyata 144hz 1 ms 2k monitör alınabilir diye düşünüyorum.Temmuzun başından sonra bilgisayarı toplayacağım. Bence indirim bekleyip G sync almak daha iyi olur diye düşünüyorum sizce nasıl?
Stoklar geri geldi. Yaklaşık 3 haftadır monitörleri takip ediyorum. Sizin yorumlarınızı da okumuştum.İlk dell aldınız sonra iade ettiniz.Hatta Kuty nickli biri de aynı sorunu yaşamıştı.İlk başta ben de o indirimden o monitörü almaya karar vermiştim. Sonra indirimi kaçırdığım için alamamıştım. Benim aklıma takılan bir soru var Free Sync monitörlerin fiyatları çok ucuz bu monitörün genele göre daha pahalı olmasının sebebi nedir? Mesela AOC 'un G sync monitörlerinde indirim olduğu zaman 2000 tl gibi bir fiyata 144hz 1 ms 2k monitör alınabilir diye düşünüyorum.Temmuzun başından sonra bilgisayarı toplayacağım. Bence indirim bekleyip G sync almak daha iyi olur diye düşünüyorum sizce nasıl olur?

@Trelans Ürünün fiyatı pahalı değil, hatta şu an çok uygun fiyata satılıyor. Bu monitörün diğer freesync monitörlere göre biraz daha pahalı olmasının sebebi, panel farkından kaynaklanıyor. AOC monitörlerde dandik TN panel kullanılırken bunlarda VA panel kullanılıyor. G-sync ise sandığın kadar önemli bir şey değil. Panel kalitesi her zaman G-sync'den daha önemlidir. Ayrıca bunda 1800 Radyanlı panel kullanılıyor (kavisli).

@Bungo Baggins MAG27CQ da epey sorunlu gözüküyor. Yabancı forumlarda ve amazondaki yorumlarda alanlar hiç memnun değil kağıt üstünde özellikler güzel fakat panelde epey sıkıntılar var(ölü piksel,ışık sızması gibi).

Son düzenleme:
@Bungo Baggins MAG27CQ da epey sorunlu gözüküyor. Yabancı forumlarda ve amazondaki yorumlarda alanlar hiç memnun değiş kağıt üstünde özellikler güzel fakat panelde epey sıkıntılar var(ölü piksel,ışık sızması gibi).
Valla ben artık orasını bilemeyeceğim, monitör araştırma işinden sıkıldım artık. Ayrıca bu panelleride samsung üretiyor.

Sizce ideal monitör hangisi ? Piyasada monitör mü yok anlayamıyorum.
Şuan ki monitörlerin hepsi şans işi her marka belli bir kalite üretiyor ama bir modelin hiçbir tanesi aynı kalitede çıkamıyor üretimden. Şanslıysan sorunsuz bir model eline geçiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı