MSI OPTIX MPG27C 27" alınır mı?

TN panellere direk dandik demek doğru değil. TN paneller, tepkime süresi olarak en hızlı paneller. Birçok forumda oyun oynamak için önerilen paneller TN panel. Fakat renk ve görüş açısı gibi noktalarda TN paneller VA panelin gerisinde tabiki. Belirttiğiniz monitör ile SAMSUNG 24.5" LS25HG50FQMXUF 1MS/144Hz FreeSync Gaming Monitör bunun arasında kaldım ben de. MSI olanda ekranın oynamaması, ekranın hassas olması ve çoğu VA panelde ghosting gibi sorunlar olması beni kararsızlığa iten etkenler.

TN panellere direk dandik demek doğru değil. TN paneller, tepkime süresi olarak en hızlı paneller. Birçok forumda oyun oynamak için önerilen paneller TN panel. Fakat renk ve görüş açısı gibi noktalarda TN paneller VA panelin gerisinde tabiki. Belirttiğiniz monitör ile SAMSUNG 24.5" LS25HG50FQMXUF 1MS/144Hz FreeSync Gaming Monitör bunun arasında kaldım ben de. MSI olanda ekranın oynamaması, ekranın hassas olması ve çoğu VA panelde ghosting gibi sorunlar olması beni kararsızlığa iten etkenler.
Lütfen bana şaka yaptığını söyle, gerçekten ben açıklamaktan bıktım, siz yazmaktan bıkmadınız.

@Bungo Baggins Şaka değil. Ezbere konuşmuyorum, aç ingilizcen varsa yabancı forumlara bak. Üstten konuşman saçma.
Zırvaladığını açıklamama izin ver,

1) Tepki süresi diyorsun, fakat hiçbir TN panelin 1 MS'de inverse ghosting denen olayı yapmadan oynatamayacağını bilmiyorsun, tabi inverse ghosting'de oynayabilirsen.
2) Hayatında kaç kere 1 MS'de oyun oynadın da en hızlı paneller TN panel diyorsun? Bana inverse ghosting yapmadan 1 MS'de oyun oynatabilen bir TN panel göster o TN paneli satın alacağım tamam mı?
3) Tepki süresinden bahsediyorsan, benim attığım VA panelin de tepki süresinin 1 MS olduğunu biliyor olman gerek değil mi? Ayrıca kendisi bir çöp TN panel değil. Aaa ama VA panelde de 1 MS'de oyun oynayamıyorsun sebebi ise, flecker denen olayın yaşanması.
4) Yani anlayacağın, piyasada 1 MS'de sıkıntı yapmadan oyun oynatabilen bir tane bile monitör yok. Bundan dolayı da TN panel zaten dandik, iyice dandik oluyor.

Umarım anlamışsındır.

Dostum ingilizcen var sanırım, çok güzel kelimeler öğrenmişsin. Okuyup daha da fazlasını öğrenmeni öneriririm. TN vs IPS vs VA: Which is the Best Monitor Display for Gaming?
Ben sana bizzat kendim ve çevremdekilerin deneyimlerinden bahsediyorum, sen bana basmakalıp cümleleri söylüyorsun, neden?

Senin kafanda olan düşünceyi ben söyleyim, TN paneller oyun içindir, görüntü kalitesi ve renkler iyi değildir ama çok düşük tepkime hızları sunduğu için oyuncular tercih eder.

IPS paneller, renk açısından TN panele göre daha iyidir ama tepkime süresi yüzünden oyuncular tercih etmezler; tasarımcılar, photoshopla uğraşanlar tercih ederler.

VA panel ise bu ikisi arasında kalan, ne çok kötü görüntü kalitesi sunan ne de çok yüksek tepkime hızları sunan bir paneldir.

Senin kafanda olan düşünceler bunlar değil mi? Külliyen yalan.

Ben sana gerçekleri söyleyim : TN panel rezalet bir paneldir, verdiğin paranın yarısının bile karşılığını veremez, zaten TN panel bu kadar kalitesiz olduğu için IPS ve VA panel üretilmiştir. Bu yazımdan TN panel olan monitörlerin alınmayacağı anlaşılmasın, bütçesi olan bir adamın alacağı bir monitör değildir, bundan bahsediyorum ben. TN panel düşük bütçeli kullanıcılar içindir. HB'de VA paneller bu kadar indirime girmişken, buna rağmen TN almak isteyen de ahmaktır diyorum.

Gerçekten bana oradan buradan topladığın boş bilgilerle değil de kendi deneyimlerinden
bahsetmeni istiyorum tamam mı?
Dostum ingilizcen var sanırım, çok güzel kelimeler öğrenmişsin. Okuyup daha da fazlasını öğrenmeni öneriririm. TN vs IPS vs VA: Which is the Best Monitor Display for Gaming?
Daha da anlamazsın diye bu konuya bak : 2k ve 1 Ms 144 Hz Monitör Önerisi

Son düzenleme:
Birincisi senin üslubun çok yanlış. İkincisi benim bütün panelleri kullanma imkanım yok ama Benq TN panel kullandım abartıyorsun. Çok keskin cümlelerin var. VA yerine TN paneli seven milyon tane insan var aç bak, ezbere diyorsun ama ezbere konuşan sensin.

Oradan buradan topladığın boş bilgiler ne demek? 19 yaşında birisin, ben sadece sana attığım kaynağı okumadım daha birçok kaynak bulabilirsin internette. Buna rağmen kendini neden bu kadar büyük görüyorsun enteresan gerçekten. Bu arada aynı çerçevede VA ve TN panel olsa ben VA'yı tercih ederim ama bu herkes için böyledir veya böyle olmalıdır diyemem.

Birincisi senin üslubun çok yanlış. İkincisi benim bütün panelleri kullanma imkanım yok ama Benq TN panel kullandım abartıyorsun. Çok keskin cümlelerin var. VA yerine TN paneli seven milyon tane insan var aç bak, ezbere diyorsun ama ezbere konuşan sensin.

Oradan buradan topladığın boş bilgiler ne demek? 19 yaşında birisin, ben sadece sana attığım kaynağı okumadım daha birçok kaynak bulabilirsin internette. Buna rağmen kendini neden bu kadar büyük görüyorsun enteresan gerçekten. Bu arada aynı çerçevede VA ve TN panel olsa ben VA'yı tercih ederim ama bu herkes için böyledir veya böyle olmalıdır diyemem.

Üslubumun bu şekilde olmasının sebebi, sizin gibi hiçbir şeyi araştırmadan millete basmakalıp cümleler söyleyen kişiler yüzünden kaynaklanıyor.

TN paneli seven milyon tane insan dediğin kişiler, VA veya IPS panele geçsinler bakalım bir daha TN panele geri dönecek mi?

İşin garip tarafı yaşımı söylemen. Evet, 19 yaşındayım ne varmış bunda? Yaşımın olayla ne ilgisi var hala anlayamadım ayrıca. Araştıran insan 10 yaşında olsun fark etmez, yeter ki bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmasın (senin gibi).

Bana internetteki kaynakları söyleyip durma, emin ol senin okumuş olacağından çok daha fazla kaynak okudum.

Ben kendimi büyük görmedim, veya süper, kusursuz olduğumu da söylemedim, bunu sen uyduruyorsun.

Akıl yaşta değil, baştadır bunu da unutma.

Kaynak sunan benim hala kendi kafasından konuşan sensin. :D Yaşını söylememin sebebi kendi deneyimlerin diyerek kendini bu konuda çok deneyimli görmendi.

TN panel almak isteyenlere ahmak yazdın bu da başka bir üzücü durum. Benden fazla kaynak okuduğunu iddia ediyorsun, belki doğrudur belki yanlış bunu bilemeyiz. Tüm bunlara rağmen kendimi büyük görmüyorum diyorsun kendinle çelişiyorsun. :D

Dediğim gibi internette bolca ingilizce kaynak bulunuyor. Türkçe hem fazla bilgi bulmak zor, hem de doğruluğu tartışılır. Ben araştırmadan yazmam(kaynak veriyorum) ve ezbere konuşmam sizin gibi. Daha da uzatmanın bir anlamı yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı