MSI RX 570 4 GB WattMan hatası

Herkese merhaba. Yaklaşık 1 ay önce bir sistem topladım. Bilgisayar donanımı aşağıda yazılıdır. Tüm driver ve Windows sürümleri resmi olarak günceldir. Hiçbir şekilde overclock vesaire tarzı işlem yapılmamış ürünler sıfır alınmıştır. Sorunuma gelecek olursak, bir oyun veya video izlemeye kalktığım zaman 20-25 bazen 10 dakika sonra monitör görüntüsünü yitiriyorum. Klavye ve fare ışıkları sönüyor ancak kasam çalışmaya devam ediyor. Reset atıyorum ve Windows bildirim panelinde WattMan ile ilgili bildirim geliyor. Görseller ve sistem özellikleri aşağıdadır.

İşlemci: Ryzen 5 2600
Anakart: ASUS B450 TUF Plus
RAM: Corsair 3000 MHz 8 GB DDR4
PSU ve kasa: Corsair Spec Del'ta RGB + Corsair VS550 550+
SSD: Toshiba OCZ TR 200 240 GB

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    417,7 KB · Görüntüleme: 70
  • 2.png
    2.png
    368,4 KB · Görüntüleme: 69
  • 23.png
    23.png
    263,4 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemsel sorun olduğu kesin, anlamak için bileşenleri tek tek test etmelisin. Öncelikle DDU ile son sürümü kur, herhangi bir problem yok son sürücüde. Ardından OCCT ile stabilite testi yapmanı öneririm.

Ayrıca OCCT'nin PSU testini de yapmanı öneririm. O testte kapanırsa sıkıntı PSU'dadır.

Herkese merhaba. Yaklaşık 1 ay önce bir sistem topladım. Bilgisayar donanımı aşağıda yazılıdır. Tüm driver ve Windows sürümleri resmi olarak günceldir. Hiçbir şekilde overclock vesaire tarzı işlem yapılmamış ürünler sıfır alınmıştır. Sorunuma gelecek olursak, bir oyun veya video izlemeye kalktığım zaman 20-25 bazen 10 dakika sonra monitör görüntüsünü yitiriyorum. Klavye ve fare ışıkları sönüyor ancak kasam çalışmaya devam ediyor. Reset atıyorum ve Windows bildirim panelinde WattMan ile ilgili bildirim geliyor. Görseller ve sistem özellikleri aşağıdadır.

İşlemci: Ryzen 5 2600
Anakart: ASUS B450 TUF Plus
RAM: Corsair 3000 MHz 8 GB DDR4
PSU ve kasa: Corsair Spec Del'ta RGB + Corsair VS550 550+
SSD: Toshiba OCZ TR 200 240 GB
DDU ile driver ları kaldırın eskiyle yeniyi test edin bence :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu dener misin?
Abi aynı ya, keşke GTX 1660 Ti alsaydım, rezil oldum ya. Tamam eyvallah, işlemcin, chipsetlerin güzel de ekran kartın berbat.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı