MSI RX 5700 XT Mech OC aşırı ısınma sorunu

Emir07.

Hectopat
Merhabalar arkadaslar RX 5700 XT Mech OC Ryzen 5 3600 16x1 RAM B450M'a Pro Max ankartlı bir sistemim var fakat Mount and Blade Bannerlord gibi yeni nesil oyunlarda ekran kartı sıcaklığım 100 C üzerini 10 dakikada geciyor. İslemcim de 80 - 90 derece arası dalgalanıyor. İslemcinin voltajını dusurdum, GHz sabitledim yine sorun çözülmedi işlemci kısmında. Ekran kartına gelirsek RX 5700 XT Mech OC zaten aşırı ısınıyor. Kasada 5 tane fan var. Ekran kartı fanı haric 3 ön ızgarada, 1 ekran kartını soğutuyor 1'de işlemciyi soğutuyor. Artık oyun oynamaya korkar hale geldim. Bu Mech kartlarda termal pad yarım koymuslar sanırım servise versem bunu düzeltirler mi? Sistem daha 10 günlük, Vatan'dan topladım. Bir yardımcı olursanız sevinirim. Çunkü sadece ekran kartı degil, Ryzen 5 3600 de ısınıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bidiğim kadarıyla bu Mech modelinde termal pad değistirince sorun ortadan kalkıyormus fakat bunu ben yaparasam parcanın garanti dışı olur diye biliyorum MSI servisi bunu yapar mı servise göndersem çünkü Mech moddellerinde termal pad yarım koyulmuş üretim hatasından dolayı.

Kardeşim baktın mı termal pedin yarım olduğuna

Kardeşim baktın mı termal pedin yarım olduğuna.

Kartın içini açmadım fakat YouTube'da videoları var yalan söyleyecek halimiz yok bu Mech modelindeki piyasaya sürülmüş tüm Mech kartlarda bu problem var ısınmayı önlemek için mecbur vysnc açıyorum stabil 60 FPS veriyor yine de paramla rezil oldum RX 580'de 60 FPS veriyor gönderdim servise servisteki adam benden daha bilgisiz gitmiş 2013 oyunu olan 7 sene önceki GTA 5'le test etmiş dünyanın 16. ekran kartına GTA 5 koyarmi vurgulamıştım yeni nesil oyunlarda ısınıyor diye adam anlamadı bende elektronik teknisyenim bende biliyorum sorunun nerede olduğunu açık açık üretim hatası ama MSI iş içten geçtikten sonra anlıyor kartlar çoktan piyasaya sürüldükten sonra.

Kartın içini açmadım fakat YouTube'da videoları var yalan söyleyecek halimiz yok bu Mech modelindeki piyasaya sürülmüş tüm Mech kartlarda bu problem var ısınmayı önlemek için mecbur vysnc açıyorum stabil 60 FPS veriyor yine de paramla rezil oldum RX 580'de 60 FPS veriyor gönderdim servise servisteki adam benden daha bilgisiz gitmiş 2013 oyunu olan 7 sene önceki GTA 5'le test etmiş dünyanın 16. ekran kartına GTA 5 koyarmi vurgulamıştım yeni nesil oyunlarda ısınıyor diye adam anlamadı bende elektronik teknisyenim bende biliyorum sorunun nerede olduğunu açık açık üretim hatası ama MSI iş içten geçtikten sonra anlıyor kartlar çoktan piyasaya sürüldükten sonra.
Servis termal pedleri değiştirdimi

Geri
Yukarı