Muharrem İnce neden bir anda yükseldi?

• Konuyu başlatan DYREX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 83
  • Görüntüleme 4B
HDP ve türevleri istediği için Kılıçdaroğlu adaylığını diretiyor, hemen görüşmeye başlamalarından bu anlaşılıyor, devam etsinler. Ne hikmetse cumhuriyet düşmanları Muharrem İncenin kurulacağı yeni ittifaka şimdiden düşman olmuşlar, bu kadar terörist HDP'ye düşman olmadınız, farkınız yok.

Yükseldiği falan yok YouTube shorts tayfa ve Twitter tayfa yukseltiyor alacağı Max %3, bir de benden olsun %4 oyu var.
%20 diyen arkadaş, aynı kişiden mi bahsediyoruz acaba?

Yükselmedi. Twitter tayfa yüceltiyor sadece. Seçimlerde %5 alsın ona yeter.
Yükseldiği falan yok YouTube shorts tayfa ve Twitter tayfa yukseltiyor alacağı Max %3, bir de benden olsun %4 oyu var.
%20 diyen arkadaş, aynı kişiden mi bahsediyoruz acaba?
Gençler siz Türkiyede mi yaşıyorsunuz ? Yoksa yurt dışından mı yazıyorsunuz ?
Sandıkta Cumhur ittifakı mı diyorsunuz yoksa Millet ittifakı mı ? Dökülün bakalım :)

Kasım'da yapılan ankette tahmini oyu malum, son olaylardan sonra belki %3-4 civari alır. YT editleri ya da Twitter'da yazanlar gerçeği yansıtmıyor.

Seçimler Twitter'a göre yapılsaydı 2018'de İnce zaten kazanırdı. İnce şuan Hype'lı. Önemli olan Twitter kullanmayan kitlenin ne düşündüğü.

%30 oy almasının sebebi CHP içinde olmasıydı. CHP'nin has kitlesi CHP dışında kimseye vermeyeceği için alabildi. İyi bir konuşmacı olmasının sonucu olarak da %5 civarı ancak geldiğini düşünüyorum.
CHP'nin aynı seçimdeki oyu %20 civarındaydı yani sadece kendisi CHP'den bağımsız %10' a yakın oy aldı. Bu sefer de CHP'den gelen kitle azalır ama özellikle iyi parti de desteklerse iyi bir oy alabilir.
CHP'li olup Kılıçdaroğlunu istemeyen çok kişi var belki parti olarak yine CHP ye verirler ama cumhurbaşkanlığı için inceye verirler.

2018 de Muharrem İnce millet ittifakının ortak adayı olarak çıksaydı ve sandıklarda denetim olsaydı CHP sırtından bıçaklamasaydı kesinlikle kazanırdı diye düşünüyorum.

Arkadaşlar muharem incenin daha önceden de bilidiğini ben de biliyorum fakat CHP'den ayrıdııktan sonra gündemden düştü ve ben eğer iyi parti desteklerse seçime kadar oyunun yüzde 32'ye falan varacağına inanıyorum 1 2 puan farkla 5'li masayı geçip 2. tura kalabilir 2. turda zaten kesin alır yeter ki kılıçdaroğlu birkaç kez daha selahatin demirtaş çıkarılsın vb şeyler desin 5'li masadan inceye kayış olacaktır diye düşünüyorum kısaca kk birkaç hata yaparsa ve meral desteklerse kazanabilir bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı