Muharrem İnce neden bir anda yükseldi?

• Konuyu başlatan DYREX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 83
  • Görüntüleme 4B
Sosyal medya değil geçmişinde fetöcü olmayan hatta gençken televizyonda cemaatlere tarikatlara meydan okumuş gerçek Atatürkçü ve Anadolu çocuğu. Önceki seçimde acemiydi yediler şimdi yedirmez. Adam savunma sanayi diyor, deprem diyordu deprem oldu, ekonomi tarım ve liyakat diyor. Profesörlerle hocalarla ülke yöneteceğim diyor. Bu adam tek çıkış yolumuz başka alternatif varsa söyleyin tamam diyeyim.
Şu anda pusulada bilime gerçekten önem veren tek lider.

1677966552230.png

Meral akşeneri etiketleyip masayı dağıt dememden 1 gün sonraa masanın dağılması.
Twitde burada
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 1690287

Meral akşeneri etiketleyip masayı dağıt dememden 1 gün sonraa masanın dağılması.
Twitde burada
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Şu hükümetide bir düşür bakalım :) Adam yaza yaza düşürüyor :)

Geçen sene aynı şeyi Ümit Özdağ içinde yapıldı. İş oy toplamaya gelince %1'i ancak geçebiliyordu. Şimdi herkes nefret etmeye başladı. Yani bunların hiçbir anlamı yok çünkü Muharrem İnce'nin kazanma ihtimali yok. Oy potansiyeli yüksek adaylar en başından beri belliydi zaten.

CHP kendi sosyal medya trollerinin kontrolünü kaybedince böyle oldu biraz da. Aylardır her Kılıçdaroğlu aday olmasın diyene vekillerine varana kadar karşı çıktılar, kavga gürültü, herkesi AKP'li ilan etme vb. derken bir kısımın canına tak etti ve alternatiflere baktılar. Eh onda da en güçlü duran isimlerden birisi Muharram İnce çünkü o da zamanında aynı şeylere tepki vermişti.

Hiçbir ittifak kurmadan %10'u geçebilir diye düşünüyorum. Tabi öyle sosyal medya anketleriyle olacak iş değil. Orada oy verenlerin çoğu sizin benim gibi gençler. Çoğu kişi 6'lı (?) masanın adayına oy atacak.

Bu arada Muharrem İnce benim için sosyal medya sayesinde anlık olarak hypelandığım biri hiçbir zaman olmadı. Zaten hep takip ettiğim birisi, 2018'de de aşırı bir tepkim olmadı. Şimdi baktım adamı ne zamandır takip ediyorum diye. Twitter hesabımı 2015'te açmışım ve Fenerbahçe, Alex, Lewis Hamilton'dan sonra İnce'yi takip etmişim :d

%30 oy almasının sebebi CHP içinde olmasıydı. CHP'nin has kitlesi CHP dışında kimseye vermeyeceği için alabildi. İyi bir konuşmacı olmasının sonucu olarak da %5 civarı ancak geldiğini düşünüyorum.

Çünkü sosyal medyada editleri yapıldı. Sosyal medya hep fikir değiştiriyor zaten. Bir Mansur, Ekrem'in dava olayları olduğunda Ekrem, son birkaç gündür İnce, masadan kalktığı için "Meral Mommy bizi sen kurtaracaksın" diyenler, bir ara mülteci göndereceğiz deyince hadi be Zafer Turizm Ümit Özdağ, 1.5 yıl öncesine kadar "tuvalet terliğine bile basarım yeter ki RTE gitsin" diyenler, "Demokrat dedem" deyip Kılıçdaroğlu'nu destekleyenler. Deprem olduğunda Kılıçdaroğlu sert açıklamalar yapınca gaza gelip "Aday ol Kılıçdaroğlu" diyenler, Mansur ve İmamoğlu tarafından genel başkanımızın dediği olur lafları çıkınca önceden bu kişiler için yanarken şimdi suçlayanlar. Bu kişilerin 1 saat sonra hangi partiyi tutacağının garantisi yok. Bir tutmadıkları HDP kaldı. Muharrem İnce'nin bu seçim kazanma ihtimali diye bir şey yok. İsterse İyi Parti ile ittifak olsunlar. 5'li masayı geçemez. Zaten olmazlar, çok zor bir ihtimal. Kılıçdaroğlu son bir hamle yapıp Ekrem ya da Mansur aday derse tadından yenmez. Ha yapmazsa bile 5'li masa 2. tura kaldığında Meral, Muharrem, Ümit ve diğer kişiler. Bunların hepsi zaten 5'li masayı destekleyecek Kılıçdaroğlu aday olsa bile. RTE'yi destekleyecek halleri yok. Bu yüzden boşuna çare İnce diyorlar. O sloganlar bir sonraki seçim için uygun olabilir. Yani özetle sosyal medyanın algısı.
Mansur Yavaş adaylığını koysun bi inşallah o zaman gör populeriteyi xhwhwhwx

Geri
Yukarı