MUX Switch olmayan laptopu monitöre bağladım ancak FPS artmadı

plakelid

Decapat
Daha fazla  
Laptop zaten harici Gpu yu kullanıyorsa Fps artmaz zaten, bazı oyunlarda genelde Csgo ve Valorant gibi onlarda artması lazım, yine artmıyorsada bir sorun yok demek ki laptopunuz sağlıklı çalışıyor harici Gpu nun %100ünü kullanıyor demektir.

Oyun rekabetçi değilse fazla bir artış olmaz. Rekabetçiden kastım Valorant, CS:GO gibi oyunl

CS:GO'da bile artış yok.

Laptop zaten harici GPU'yu kullanıyorsa FPS artmaz zaten, bazı oyunlarda genelde CS:GO ve Valorant gibi onlarda artması lazım, yine artmıyorsada bir sorun yok demek ki laptopunuz sağlıklı çalışıyor harici GPU'nun %100'ünü kullanıyor demektir.

Laptopa APU işlemci var. Masaüstünde harici GPU kulanılıyor ondan olabilir mi acaba? Bu arada neden harici GPU kullanılıyor hala anlamış değilim. NVIDIA Control Panelden otomatik seç dememe rağmen hala 3050 Ti kullanılıyor boşta.

Her zaman FPS artmayabilir. Bazı laptoplarda HDMI portu NVIDIA'ya değil Intel'e bağlı olabilir. Bu sebeple her halükarda IGPU'ya kopyalama yapması yani bellek bant genişliğinden kayıp söz konusu olabilir.

Böyle bir şey yok, portun bağlı olduğu çıkıştan görüntü verir direkt diğer kart bypass olmuş olur.

Böyle bir şey yok, portun bağlı olduğu çıkıştan görüntü verir direkt diğer kart bypass olmuş olur.

Portlar "hayali" bir arabirimle birbirine ışık hızında bağlanmıyor, ya NVIDIA'ya da Intel ekran kartına bağlanmak zorunda. Bilgisayardan bilgisayara değişiklik gösterir konfigürasyon. Belleğin bypass edildiğini de ilk sizden duydum. Ben HDMI'dan bağlayınca bellek bant genişliğinde bir azalma göremiyorum maalesef.

Portlar "hayali" bir arabirimle birbirine ışık hızında bağlanmıyor, ya NVIDIA'ya da Intel ekran kartına bağlanmak zorunda. Bilgisayardan bilgisayara değişiklik gösterir konfigürasyon. Belleğin bypass edildiğini de ilk sizden duydum. Ben HDMI'dan bağlayınca bellek bant genişliğinde bir azalma göremiyorum maalesef.

Boş yorum. MUX'un yaptığı şey hangi kartın ekrana direkt görüntü vereceğini seçmek, monitöre bağladığı taktirde gene aynı durum oluyor, görüntüyü sadece o kart vermekte. Yaşadığı durumda buna örnek zaten.

NVIDIA Control Panelden otomatik seç dememe rağmen hala 3050 Ti kullanılıyor boşta.

Boş yorum. MUX'un yaptığı şey hangi kartın ekrana direkt görüntü vereceğini seçmek, monitöre bağladığı taktirde gene aynı durum oluyor, görüntüyü sadece o kart vermekte. Yaşadığı durumda buna örnek zaten.

Şimdi anladım. Monitöre bağladığım için sadece 3050 Ti kullanılıyor. 5600 h de ki Radeon Graphics bypass oldu gerçekten. Ama bende hala bir FPS artışı yok hala anlayamadım onu.

Yeni konular

Geri
Yukarı