N11 satıcı iadeyi kabul etmedi

Telefon, laptop gibi ürünler SIM kart takıldığında, Wi-Fi ağına bağlandığında 2. el statüsüne gireceği için iade edilemezler.
Bunların dışındaki elektronik ürünlerde kutusu hasar görmemişse, kutu içeriği tam olarak bulunuyorsa iade edilmesi lazım diye biliyorum.

Hat konusunda hemfikiriz ama laptopta Wi-Fi'ya bağlanması Windows kuruldu diye almamak da bir bahane. Hakkınız var iade etmek için.

Aynısı Teknosa gibi büyük bir firmada başıma geldi. Bir modem almış ailem yaşlı oldukları için modem kategorisine girip almışlar ama sinyal güçlendiriciymiş. Evlerine gidip kurulum yapayım dedim baktım modem değil. Aradım hemen dediler iade alamayız ben de avukat olduğumu haklarımı bildiğimi elimden gelen her şeyi yapacağımı söyledim. Hemen yollayın bir bakalım yine de dediler ellerine geçtiği gibi ürün iade yapıldı. Maalesef ülkemizde kim kimi nasıl öperse gibi bir sistem işliyor.

Aynısı Teknosa gibi büyük bir firmada başıma geldi. Bir modem almış ailem yaşlı oldukları için modem kategorisine girip almışlar ama sinyal güçlendiriciymiş. Evlerine gidip kurulum yapayım dedim baktım modem değil. Aradım hemen dediler iade alamayız ben de avukat olduğumu haklarımı bildiğimi elimden gelen her şeyi yapacağımı söyledim. Hemen yollayın bir bakalım yine de dediler ellerine geçtiği gibi ürün iade yapıldı. Maalesef ülkemizde kim kimi nasıl öperse gibi bir sistem işliyor.

Ne yazık ki öyle hocam. 100 kişi ürün alıyor 50'si şikayet ediyor ama sadece 5 kişi tüketici haklarına başvuruyor. Adamlarda seve seve öpüyor müşteriyi. Bana Hepsiburada laptop için Windows kurulmuş vs. bahaneler uydurdu. 50 kere görüştüm telefonda 14 gün hakkım vardı garantiye gönder diyorlardı 😀 şikayet var a yazarak üstlerine ulaştım adamlar hem iade hem değişim ekstra mağduriyet için 200 TL hediye çeki sundular. Ha yollamadım sonrasında ama haklarımızı bilmiyoruz sanıyorlar.

Telefon, laptop gibi ürünler SIM kart takıldığında, WiFi ağına bağlandığında 2. el statüsüne gireceği için iade edilemezler.
Bunların dışındaki elektronik ürünlerde kutusu hasar görmemişse, kutu içeriği tam olarak bulunuyorsa iade edilmesi lazım diye biliyorum.

Bu konu Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 13/2. maddesi ile düzenlenmiş olup ilgili madde;
MADDE 13 – (2) Tüketici, cayma süresi içinde malı, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullandığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir.

Sim kart takılması, WIFI bağlantısı yapılması bir şeyi değiştirmiyor. İade edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı