Nasıl büyük vücuda sahip olunur?

mehmetcbb

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PALIT GTX 1660 6GB

Intel Core i3 10100F

MSI H510M-K PRO

Kingston 2x16GB DDR4 RAM

240GB HP SSD

2TB Western Digital HDD
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar 14 yaşındayım, boyum 1.85, kilom 89 ve büyük bir vucuda sahip olmak istiyorum. Ailem Fitness'a gitmeme izin vermiyor, nasıl daha buyuk gorunebilirim?

89 kilo fazla bende 15 yaşındayım 1.83 77 kilo. Büyük vücut genetikten gelir.

Arkadaşlar 14 yaşındayım, boyum 1.85, kilom 89 ve büyük bir vucuda sahip olmak istiyorum. Ailem Fitness'a gitmeme izin vermiyor, nasıl daha buyuk gorunebilirim?
Aslında epey şanslısınız. Çok yağlı değilseniz ve omuz çatınız genişse zaten büyük durursunuz. Ancak gerçekten büyük durmak istiyorsanız epey kas kütlesi kazanıp %15 civarı yağ oranlarında olmalısınız böylece 100 kilo olabilirsiniz.

Aslında epey şanslısınız. Çok yağlı değilseniz ve omuz çatınız genişse zaten büyük durursunuz. Ancak gerçekten büyük durmak istiyorsanız epey kas kütlesi kazanıp %15 civarı yağ oranlarında olmalısınız böylece 100 kilo olabilirsiniz.

Hocam zaten göbeğim yok kilom dağınık bir şekilde. Yağ oranım %18

Hocam zaten göbeğim yok kilom dağınık bir şekilde. Yağ oranım %18
Çok çok iyi. Ben spora başladığım zaman yağ oranım 17 idi ve buna rağmen 47 kiloydum, farkı siz düşünün. Büyük vücut için olabildiğince kas kütlesi kazanmanız lazım ancak aşırı define olmamalısınız, yağ oranınız 15 civarı olmalı. Önerim bulk yapıp en az 2 yıl hem üst hem alt vücudu olabildiğince geliştirin. 15-20 kilo arası bir kas kazanımı olması lazım bu sürede. Ardından yağ oranını 15 civarına çekin, 100 kilo civarı bir form tutarsınız muhtemelen. Boyunuz buna epey uygun, ayrıca bu yağ oranlarında çok sıkı diyet yapmanıza gerek kalmaz esnek bir beslenmeyle devam edebilirsiniz.

Boy, kilo, yağ oranı şaka mı? Çabuk spor yapın, spor için yaratılmışsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı