Nasıl kilo alınır?

Demek ki sadece benim değilmiş bir sürü kişide olan sorunmuş. Fastfood un sağlıksız olduğunu bile bile onu yiyerek kilo almaya çalıştım benimle birlikte yiyen arkadaşlarım 5-6 kilo aldı ben hala aynı kiloda kalmıştım onlarda şok olmuştu. Spora gitmeyi düşünüyorum, diyetisyene gitmem gerek kalır mı? Genelde spora gidersen kilo da alıyorsun diyorlar...
Benle aynı salona gelip 2 sene boyunca hiç kilo almayan da gördüm. Yanlış bilgilendirme, yanlış antreman programı ve yanlış beslenme ile. Zaten spora ilk başladığında daha önce böyle bir şey ile uğraşmamışsan, vücudun buna alışık olmadığı için biraz kilo verirsin yani yağ yakarsın. Bu yüzden çok bırakan gördüm başladığı gibi. İyi beslenme, iyi antreman ve bilgi ile ilk 1 yıl kas olarak 10 kilogram alabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi değişimimden bahsederek öneride bulunmak istiyorum. Benim 1.82 boyum vardı ve 55 kiloydum. 3 aylığına vücut geliştirme salonuna yazıldım ve inanılmaz bir hırsla yemek yedim. Yaptıklarım şu şekilde:

• Öğünleri arttırmak.
  • Gerçekten hayvan gibi yemek.
Aldığım kiloyu yağmış karbonhidratmış umursamadan alıyordum ve 1 ayda 65 kiloya ulaştım. Vücut geliştirmede 3.ayımı doldurduktan sonra takviye olarak Hardline Pro Gainer (5kg) aldım ve şuan 72 kiloyum.

Eskiden yıkık bir çöp adam gibiydim kısakollu tişört bile giymek istemezdim, fakat şuan azimle s.çan duvarı deler havalarındayım. Şuan fit bir vücuda sahibim spor yaparak öğünlerini arıttırmanı öneririm. Ben günde en az 6 öğün yiyorum ve 1 öğün bile kaçırsam moralim bozuluyor, bunları sanada öneririm.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı