Nasıl kilo verilir?

Boyum 178 kilom 90.
1 hafta kadardır spor ve diyet yapıyorum.
Ancak çalışma saatlerinden ötürü günde 3 öğün ve 1 öğünü saat akşam 10 gibi yiyorum (sabah 9'da başlıyorum çalışmaya, 10'da kahvaltı 16'da öğle yemeği 22'de akşam yemeği. Sabah genelde 2 poğaça, öğlen ekmeksiz menemen (zor oluyor 😭), akşam tavuklu pilav tarzı.
Ben nasıl kilo verebilirim? Sabahları poğaçanın önüne geçemem. Dükkanda herkes onu yiyor. Mecbur ben de yiyorum. Son birkaç gündür öğlen ekmek yemiyorum ve böyle devam etmeyi düşünüyorum.
Sizin bana verebileceğiniz tavsiyeler var mı?
Özellikle metobolizmamı nasıl daha fazla çalıştırabilirim?
Çörek otu yağı, elma sirkesi vs öneriyorlar. Ne diyorsunuz?

Hocam o öğün saatlerini bir düzeltmemiz gerekiyor. 22'de akşam yemeğini yiyorsunuz ve ardından yatıp uyuyorsunuz. Yatmaya gitmeden 3-4 saat önce yeme içme kesilmek zorunda. Ve öğünlerde tükettiğiniz şeyler aşırı yüksek kalorili ürünler, bunlar kilo vermenize çok ama çok mani olur.

Kahvaltınızı gerekirse kendiniz yapıp getirin dükkana, 2 haşlanmış yumurta, bir kalıp beyaz peynir, 6-7 zeytin vb. Ekmek olmasın mümkünse, olursa da tam buğdaylı.

Öğleyin sebze veya kırmızı et, akşam da öğleyin ne yemediyseniz o.

Hocam o öğün saatlerini bir düzeltmemiz gerekiyor. 22'de akşam yemeğini yiyorsunuz ve ardından yatıp uyuyorsunuz. Yatmaya gitmeden 3-4 saat önce yeme içme kesilmek zorunda. Ve öğünlerde tükettiğiniz şeyler aşırı yüksek kalorili ürünler, bunlar kilo vermenize çok ama çok mani olur.

Kahvaltınızı gerekirse kendiniz yapıp getirin dükkana, 2 haşlanmış yumurta, bir kalıp beyaz peynir, 6-7 zeytin vb. ekmek olmasın mümkünse, olursa da tam buğdaylı.

Öğleyin sebze veya kırmızı et, akşam da öğleyin ne yemediyseniz o.

Hocam gece 2'de uyuyorum genelde. Yatmadan önce spor yapıyorum.

Erken kalkarsam kahvaltı yapar giderim o olu sanırım. Evde peynir zeytin vs yerim.
Öğlen menemen türevi. Akşam da dediğiniz gibi yaparım.

Yumurta hariç kuzu beyni bile yerim. Ama yumurta yemem. En son ne zaman yediğimi bile hatırlamıyorum. (yumurta sevmiyorum)

Başka fikri olan var mı?

Kardeşim sirkeyle falan uğraşma saçmasapan şeylere prim verme. Poğaça yemeye mecbur değilsin yarım saat erken kalk evde yap kahvaltını poğaça yiyerek bir yere varamazsın. Poğaçayı kilo verdikten sonra da yeme yağlı hamur bildiğin ıyyykkk kendine saygısı olan insan hamur işinden uzak durur direk.

Neyse öneri istemişsin sana kahvaltı önerisi: Bir dilim ekmeğe herhangi bir ezme sür (fıstık, fındık, zeytin hangisini seviyorsan) Bunu yüzde yüz meyve suyuyla iç. Bir de meyve ye. Mis gibi kahvaltı. Öğlen de yağlı menemen vs yerine meyve, sebze veya kuruyemiş ye. Kuruyemiş de yağlı diyeceksin, evet ama besin değeri önemli burada. Akşam yemeğinde kafana göre ete tavuğa bakliyata pilava dayan. Makarna, hamur işi gibi yerine göre faydalı olabilecek ama kilo vermeye çalışan birinin işine yaramayacak şeyleri asla yeme bu süreçte.

Ayrıca her sabah aynı kahvaltı da bayar, bir gün ezme bir gün domates-peynir şeklinde takıl. Kısacası yağlı bir şey yeme öf midem bulandı poğaça geldi aklıma yine.🤢

Düzgün beslendikten sonra diyete gerek yok, kimisi için düzgün beslenmek diyettir onu bilemem. Onun harici spora devam yapabiliyorsan bisiklet sür ama en güzeli yüzmek bunlar aklında bulunsun.

Hocam ben bir dönem çalışıyordum ve işten geldikten sonra (saat 20.00-22.00 arası) yemek yiyordum. O yemeği kestim, ekmek yemeyi bıraktım ve yemeği azalttım. Bolca su içtim, 15 kilo civarında kilo verdim.

Geri
Yukarı