Evde kilo nasıl verilir?

Kahvaltıda süt + 2 yumurta + eti lifalif + peynir zeytin yiyorum akşam yemeğindede ev yemeği ekmek hiç tüketmiyorum ama öğle yemeğini pas geçip onun yerine altınbaş lifli bisküvisi varya ondan şekersiz çay eşliğinde içiyorum. Peki gün içerisinde sade veya meyveli soda, ice tea içmek çok sorun edermi ? Kola,fanta aşırı şekerli onları direk paslıyorum
sade soda içebilirsiniz şekerli ne varsa uzak durmaya çalışın hem yediğiniz lifalif, peynir ve bisküviler genel olarak kilo almak isteyenlerin yediği şeyler ben kendim yaparken sadece 2 yumurta ve su içiyordum sonrada protein hazırlıyordum öğle yemeği yemeyip akşam yemeğinde de bazen yumurta ton balığı bazen tavuk yiyordum

Koşu için tavsiye varsa alırım ben bir süre sonra ölecek gibi oluyorum koşunca :D Önce birde erken kalkma işini halletmem lazım.
hocam bacak egzersizleri squat falan yapın ayrıca her akşam en az 10 bin adım atabilirseniz hem sağlığınıza iyi gelir hem alıştıkça çabuk yorulmazsınız

Yediklerinin kalorisini az çok kafanda şekillendir. Bir süre kalori hesabı yapabilirsin diyetkolik gibi siteler vardı. Bir süre sonra zaten neyin az çok ne kadar kalorisi olduğunu tahmin edebiliyorsun veya ne yiyip ne yemeyeceğini biliyorsun. Bunu hallettikten sonra geriye spor kalıyor ki spor yapıyormuşsun zaten. Verirsin mutlaka. veremiyorsan nerede yanlış yapıyorum diye araştır belki yanlış yaptığın veya fark etmediğin kalorisi yüksek bir şeyler vardır.

Kısa sürede hızlı yağ yakmaya odaklanmanı önermem. Vücudunu fazla strese sokmamalısın. Sürdürülebilir beslenme ve sürdürülebilir spor düzenini kendine göre oturtman gerekiyor.

Ben evde günde 25 dk HIIT tarzı yaparak çok hızlı şekilde 85 lerden 68 lere kadar inmiştim tabi beslenmeme de dikkat ediyordum. Ancak direnç egzersizleri olsa bile yağ yakım odaklı olduğundan kaslar biraz fazla söndü. Sonrasında 2 ay ağırlık ile toparlamıştım.

Yani ideal kilona çok uzak değilsin o yüzden direnç egzersizlerine ağırlık vermeni öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

sade soda içebilirsiniz şekerli ne varsa uzak durmaya çalışın hem yediğiniz lifalif, peynir ve bisküviler genel olarak kilo almak isteyenlerin yediği şeyler ben kendim yaparken sadece 2 yumurta ve su içiyordum sonrada protein hazırlıyordum öğle yemeği yemeyip akşam yemeğinde de bazen yumurta ton balığı bazen tavuk yiyordum

hocam bacak egzersizleri squat falan yapın ayrıca her akşam en az 10 bin adım atabilirseniz hem sağlığınıza iyi gelir hem alıştıkça çabuk yorulmazsınız
Hocam ben isterseniz hiç durmadan 20 kilometre bile yürürüm ama koşamam ( yürüdüğüm oldu ) ama sorun o değil bu aralar havalar sıcak diye evde duruyorum hep erken kalkamadığım için :D

Benim de senden çok daha kilolu bir arkadaşım var. Tek amacın yememek. Spor yapmasanda kilo verirsin.

Merhaba 21 yaşındayım 191 boy ve 94 kiloyum. Oturduğumda bacaklarım sanki büyüyor kas olduğu için mi yoksa baldırın geneli öyle mi bilmiyorum. Kilomun fazla olduğunu biliyorum 1-2 aydır fiziğimi hiç beğenmiyorum, bende kilo vermek istiyorum. 3-4 sene önce spor salonundayken ve basket takımındayken 82 kiloydum sonrasında korona vs derken bırakmak zorunda kaldım. Arada basketbol oynuyorum şu anda yazlıktayım sabahları 5-6 gibi kalkıp koşu ardından dambıl ile hareket, kol çalışıyorum ardından kahvaltı edip 1-2 saat sonra uyuyorum, öğlen 2-3 gibi kalkıp lifli bisküvi yiyorum.

Yani yemek yok akşam yemeği var bu şekilde kilo verebilir miyim? Arkadaşlarım 8-9 kilo versem yeterli olacağını söylüyor zaten boyumun olduğunu söylüyorlar. Spor salonuna gitmem çok zor çünkü derslerden dolayı vakit ayırmam imkansız gibi.

Hocam bende evde 5 6 kilo verdim abimin kullanmadığı cardio bisikleti vardı onu kullandım.

Yemek yemeyerek kilo verme yöntemi pek sağlıklı değil. Yediklerine dikkat et. En basitinden ekmeği az yemen lazım. Ekmek de fena kilo yapar ve günlük düzenli olarak yürüyüş yapmayı da ihmal etme. Sağlıklı olarak kilo vermenin en iyi yöntemi yürüyüş yapmaktır. Parktaki spor aletlerini de kullanabilirsin, onların da faydası olur.

Merhaba 21 yaşındayım 191 boy ve 94 kiloyum. Oturduğumda bacaklarım sanki büyüyor kas olduğu için mi yoksa baldırın geneli öyle mi bilmiyorum. Kilomun fazla olduğunu biliyorum 1-2 aydır fiziğimi hiç beğenmiyorum, bende kilo vermek istiyorum. 3-4 sene önce spor salonundayken ve basket takımındayken 82 kiloydum sonrasında korona vs derken bırakmak zorunda kaldım. Arada basketbol oynuyorum şu anda yazlıktayım sabahları 5-6 gibi kalkıp koşu ardından dambıl ile hareket, kol çalışıyorum ardından kahvaltı edip 1-2 saat sonra uyuyorum, öğlen 2-3 gibi kalkıp lifli bisküvi yiyorum.

Yani yemek yok akşam yemeği var bu şekilde kilo verebilir miyim? Arkadaşlarım 8-9 kilo versem yeterli olacağını söylüyor zaten boyumun olduğunu söylüyorlar. Spor salonuna gitmem çok zor çünkü derslerden dolayı vakit ayırmam imkansız gibi.

Ben de 15 yaşındayım ve kilom 80. Bence 191'e göre çok kötü de değil kilonuz. Göbek, Hafif göğüs falan bu kilolarda gayet normal. Gerçi bende göğüs yok fakat görüyorum genel olarak. Az yiyerek ve spor yaparak 85 olursanız yeter sizin için.

Bende lise zamanlarımda kilolarım vardı fazla pek egrezsiz yapmaya zamanım olmuyor du günde 3 öğün yiyordum sabah kahvaldı hep yulaf ezmesi ve yumurta yiyordum öğlen okulda olduğum için shake içiyordum akşam yemeğin tavuk göğsü çorba kızarmış yumurta falan yiyordum bu yolla güzel kilo verdim
Günde 1 öğün yemek ilk başta işe yarar ama sonra zarar vücut aldıığı besinleri depolamya çalışır bir zamandan sonra bu da tekrar kilo almana yol açar.
Hani bu konun cevabını buradan tam alamazsın bir diyatisyen ile görüş derim.

Geri
Yukarı