Ne hale geldik?

reddline

Hectopat
Makaleler
18
Selam arkadaşlar. Kafama takıldı biraz yaşadığımız durumdan bahsedeyim dedim. Dün arkadaşlarla sahilde takılıyoruz. Aramızda video çekip muhabbetler yapıyorduk. Yanımızdan iki tane kız geçince telefonu sola çekip videoyu kapadık yanlış anlaşılma olmasın diye. Eskiden rahatça video çekerken insanın aklına her şey geliyor. Fotoğraf cekiniyorduk kadın tam arkamızda durdu fotoğraf çekilmedik yanlış anlaşılırız diye. Eskiden hiç de böyle durum yaşamazdım. Bu durumlara getirenler utansın bir şey diyemiyorum. İçimi dökmek istedim sadece. 😇

Korku. Bunca şeyin nedeni korku. Dışlanma korkusu, cezalandırılma korkusu, kınanma veya herhangi bir şeyin korkusu. Artık genel olarak böyle saçma olaylar o kadar arttı ki, herkesin içinde böyle bir korku var. Haberlerdeki vesaire yüzlerce başlıktan sonra insan "Acaba bunlar da öyle insanlar mı, ne olur olmaz kapatayım videoyu." gibi bir düşünceye çok kolay kapılabiliyor. Düzeltmek her ne kadar halkın elinde olsa da, biraz zor maalesef.

Korku. Bunca şeyin nedeni korku. Dışlanma korkusu, cezalandırılma korkusu, kınanma veya herhangi bir şeyin korkusu. Artık genel olarak böyle saçma olaylar o kadar arttı ki, herkesin içinde böyle bir korku var. Haberlerdeki vesaire yüzlerce başlıktan sonra insan "Acaba bunlar da öyle insanlar mı, ne olur olmaz kapatayım videoyu." gibi bir düşünceye çok kolay kapılabiliyor. Düzeltmek her ne kadar halkın elinde olsa da, biraz zor maalesef.
Bu saatten sonra zor düzelir.

İnsanların ne düşündüğünü fazla önemsememek lazım. Saygılı bir toplum değiliz. Sen hassas davranırsan insanlar bu hassasiyetin üzerinden tüm inançlarını/isteklerini sana dayatmaya çalışır.

Aynı şey benim için de geçerliydi. Hep hassas düşünür, kimseyi rahatsız etmemeye çalışırdım. Sonra asıl sıkıntının onlarda olduğunu anladım. Olumsuz düşünüp kafasında kuranlara göre özgürlüğümü kısıtlayamam.

Günümüzde birisine hanımefendi demek bile hakaret sayılıyor. Birisine adres soracaksın diyelim seni otomatik olarak bir tecavüzcü olarak görüyor. Kesin suç onlardadır diyemeyiz. Toplum genel olarak sorunlu. Kadın erkek olarak. Bu yüzden de yanında biber gazı, şok tabancası vs. taşıyorlar. Sadece belki bir adres soracaksın belki de nasıl anlatayım saatin kaç olduğunu falan soracaksın bir bakıyorsun yerde titriyorsun.

Toplum olarak düştük.

Yeni konular

Geri
Yukarı