Ne hale geldik?

reddline

Hectopat
Makaleler
18
Selam arkadaşlar. Kafama takıldı biraz yaşadığımız durumdan bahsedeyim dedim. Dün arkadaşlarla sahilde takılıyoruz. Aramızda video çekip muhabbetler yapıyorduk. Yanımızdan iki tane kız geçince telefonu sola çekip videoyu kapadık yanlış anlaşılma olmasın diye. Eskiden rahatça video çekerken insanın aklına her şey geliyor. Fotoğraf cekiniyorduk kadın tam arkamızda durdu fotoğraf çekilmedik yanlış anlaşılırız diye. Eskiden hiç de böyle durum yaşamazdım. Bu durumlara getirenler utansın bir şey diyemiyorum. İçimi dökmek istedim sadece. 😇

Arkadaşlar işin komik tarafı biz burda boşa kendimizi yoruyoruz. Baştakiler lüks hayatın tadını çıkarıyor. Onlar için mülteci falan önemsiz çünkü onları etkileyen bir durum yok. Bizim ülkemizde halkın bir değeri yok. Çünkü halk tüple çalışıyor. Bir miting iki gaz veriyorlar din, millet, türklük falan oylar cepte. Niye umursasınlar ki bizi? Yok benzin şu kadar olmuş yok şekere şu kadar zam gelmiş kimin umrunda. C.B markete gidip 1000 tl lik alışveriş yapıyor ve asgari ücrete yeterli diyor. Elektrik, su, doğalgaz, İnternet, telefon, kira, YAŞAMAK gibi şeylere bakan yok. İşe gidip işten gelip aldığımız tüm parayı mecburi giderlere verip buna da yaşamak diyorsak ben yaşamak istemiyorum. Bir yurt dışına gidemeyeceksek hatta bırakın yurt dışını yurt içinde tatil dahi yapamıyorsak yaşamanın ne anlamı var. Ne zaman böyle konulara girsem aşırı geriliyorum. Abarttıysam kusuruma bakmayın.

Bruh. Dümdüz bruh.
Arkadaşlar işin komik tarafı biz burda boşa kendimizi yoruyoruz. Baştakiler lüks hayatın tadını çıkarıyor. Onlar için mülteci falan önemsiz çünkü onları etkileyen bir durum yok. Bizim ülkemizde halkın bir değeri yok. Çünkü halk tüple çalışıyor. Bir miting iki gaz veriyorlar din, millet, türklük falan oylar cepte. Niye umursasınlar ki bizi? Yok benzin şu kadar olmuş yok şekere şu kadar zam gelmiş kimin umrunda. C.B markete gidip 1000 tl lik alışveriş yapıyor ve asgari ücrete yeterli diyor. Elektrik, su, doğalgaz, İnternet, telefon, kira, YAŞAMAK gibi şeylere bakan yok. İşe gidip işten gelip aldığımız tüm parayı mecburi giderlere verip buna da yaşamak diyorsak ben yaşamak istemiyorum. Bir yurt dışına gidemeyeceksek hatta bırakın yurt dışını yurt içinde tatil dahi yapamıyorsak yaşamanın ne anlamı var. Ne zaman böyle konulara girsem aşırı geriliyorum. Abarttıysam kusuruma bakmayın.
O zaman ülkedeki bu tür şeylere karşı gelen insanlar örgütlenip bunları destekleyenlere karşı savaş açsınlar. Zaten amaçları iç savaş çıkartıp ülkeden tüymek değil mi? Ah şu ülke içindeki bloklaşmalar.. Ah şu solcu sağcı meselesi.. Ulan bi birleşemediniz **k.

1653777042779.png

Amma da komünist varmış he. Normaldir. Solcular bir türlü birleşemedi şu ülkede. 14 Senelik hayatımda siyasi b*kluklardan kurtulmamış Türkiye'm şaşırtmıyor.

Bruh. Dümdüz bruh.

O zaman ülkedeki bu tür şeylere karşı gelen insanlar örgütlenip bunları destekleyenlere karşı savaş açsınlar. Zaten amaçları iç savaş çıkartıp ülkeden tüymek değil mi? Ah şu ülke içindeki bloklaşmalar.. Ah şu solcu sağcı meselesi.. Ulan bi birleşemediniz **k.

Eki Görüntüle 1402536
Amma da komünist varmış he. Normaldir. Solcular bir türlü birleşemedi şu ülkede. 14 Senelik hayatımda siyasi b*kluklardan kurtulmamış Türkiye'm şaşırtmıyor.
SharedScreenshot.jpg

ʏᴀʀᴅıᴍ ᴇᴅɪɴ

Bruh. Dümdüz bruh.

Eki Görüntüle 1402536
Valla sağ parti veya sol parti hangisi durumu iyileştiriyorsa ve hakkıyla yönetiyorsa oyum ona. Kimseye düşman değiliz tabii, herkes istediği partiye oyunu verir. Tek temennimiz bir an önce durumların düzelmesi. İktidar partisi bunu başarabilse oyumu gider ona veririm, mesele kişi veya parti değil mesele gelecek.

Valla sağ parti veya sol parti hangisi durumu iyileştiriyorsa ve hakkıyla yönetiyorsa oyum ona. Kimseye düşman değiliz tabii, herkes istediği partiye oyunu verir. Tek temennimiz bir an önce durumların düzelmesi. İktidar partisi bunu başarabilse oyumu gider ona veririm, mesele kişi veya parti değil mesele gelecek.
Aynı fikirdeyim. Mesela CHP ilk çıktığı zaman (Atatürk dönemi) gayet güzeldi. Ancak şu anda pek iyi olduğunu düşünmüyorum. Mesela AKP işini çok güzel yapsın CHP bataklıkta olsun oyumu veririm AKP'ye tabii ki. Ancak şu anda durum öyle değil. 2. En çok oy alan parti CHP. 2023 öncesi tüm solcu kesime giren partiler birleşip CHP'nin atlında toplansa 2023'de bir şey kalmaz. TKP bile çok güzel oy topluyor baksana

Dosya Ekleri

• 1653777312876.png
    1653777312876.png
    38 KB · Görüntüleme: 26
Eki Görüntüle 1402541

M̷̢̛͚̼̠̬̟̙̺̙̮̯̦̟̬̭͈̪̦̲̮̖̤̩͇̲̈́̀̀̈́̅̈́̍Ë̸̢̨̧̧̡̧̢͇̳͔̤̠̘͇̫̹͎̣̜̝̰̭̻̳̘͇̯̗͖͓̩̪̻̹̠̰̘͈̈̿̓̍̇͆̊͗͑̀̃̑͛̿̐̒͗̉̕̚̕͝͠ͅͅͅN̶̡̢̛̛̪̟̹̣̬͔̘̺̮͉͎̞̦̗̯͎̪̦̤̳̮̲͓̖͔̼̺̳̙̹̟̺̟̾̐͂͂͐̔̏̇́̃̃͒̀̅͂͗̎͗̿̍͂̈̿̒́̌͋̈́̏̏̽͗̂͌͂̚͜͝͝͝ͅŢ̷̢̡̨̧̢̨̨͚̣̭͖̝͇̫̠̰̮̭̗̣̙͕͇̮̳̪̠̣̗̼͎̣̩͉̗͚̤̞͚̓́̽ͅA̶̢͎̠̗̹͕͈̟͍͈̫̔̽̅̇͛͐̽́́́͗̇͆́́͝L̵̨̨̢̛̳͈̺̪͈̘̳̣̱͚͉̭̤̪̬̥̬̝͈̭̬̩͔̄̒͐͆̅̂̈́̒͐̍͋̈́͒̂́̋͛̈͛͂̎̓̽̽̋̈́̊̉̈́̊̑̀̀̄͑͊̄̈͗̕̚̕͝ͅͅ ̴̡̧̨̧̛̻̻̜̞̪̣̱̩̭̖͎̯̻͖͕̦͔̤̗̟͔͈̂̈́͂̉̆̽́̐͋̾̽̈͗̉̆͛́̈̓̏̃̿̓̃̓́̕̕̚̚͜͝͠ͅͅÇ̸̢̧̧̢̢̧̼͉̟̥̱͕̗̼̙̮̯̫͍̦̣̘̼͓̬̜͚͕̦̳̞͖͔̝̱̪̘̗͕̱̱̹͇̯̲͌̀̆̈͜Ơ̵̡̧͇͖̘̜̤̘̞͚̰͖͔̺͙̯̈͊̈̀́͑̊͛́͒̿̃̊̓̃͛͊͂̈́̈̂̌̇͒̾̉́́̓̄́̈͒̉̎̇͋̈̒̉̕͘̚͜͜͝͠͝Ķ̴̡̧̛̼͓͈̺̜̫̻̺̤͈̌̐̓́̆̀̽̔͐̊̂̍͆̃̿͗̅̚͠ͅƯ̴̢̻͙̩͇̪͚̬͔̥̟̠̺̝͈̙̲̭͈̳̭̫̈̓̌͑̉͒͒̓̽̆̽͋̈̋̌̄͒̆̉̂͌͋̽̔̓̏̿̿̐͆͊̍͆̿͐͆͒͋͜͠͠ͅN̷̡̧̧̡̛̜̥̭͈̺͕̦͇̹̥̲̜͚̥̖̺͈̟̼̞̯͎̲͕̥̯̲̖̗͇̰̜̼̺̜̬͗̏̒̉͗̉̾͐̅͑͋̃̉͌̀̅̎͒͛̒̓̔̾͋͂́̾̀͐̎̄͗̾̈̂͆̕͜ͅT̶̢̨̡̺̟͕̦̟̖̘̳͓͓̖̭̠̥̳͙̤̰͇͍͔͔̭̯͕͎̻̭̞͙̠͔͈͍̭͎̞̙̣͗̈̽̐̒͗͑̇̈́̉̋̌̾͑̓̍̽̃͗̍̈́̍́͌̌̍̄̀̂̃̂̍̉̏̓̚͘͝͠ͅͅƯ̴̛̛̖͈̮̹̰̺̝͓̻̻̖̠̈͛͑͛̑̌̊̏̏̿̀̃͋͑̑̅̍͛͌̑̐̅͆̿̓̆̇̓͛̈́̍̕͘̚͠͝͠ͅͅ ̵̛̛̛͓̲̗̺̼͓͍͉̀̈́̑̄̃̈͆̈́̽͛͒͒̂͑̈́͊̒̌̒̎́̀̽̋̓͂͋̅̂̈́̃͑͊̽̀̔̕͝͝Ý̶̨̨̧̢̨̧̡̙̪̗͇̳̦̹̪̦̬͔͕͔͈̟͉̮͕̱͉̺͓̝͙͈̰̣͕̝̹͍̱̙̫̦̱̓̏̓̿̌͊̾̓̉̑̑̾̈́͘͜Ą̴̞͓͔͇͎̣̗̖̱͚̦̖̖̬͂̒͌̐̊̆̍̐̋̚̚͘̚͝͠ͅṘ̴̢͔̇̂͗̏͊̈́̄́̀̑́̄̕ͅḐ̷̡̨̧̨͙̠̺̫̭̜͔̠̠̖̰͖̫̭͎̘̬̺̳͛̑̏͜͜͜ͅI̷̛̭̅͛̈́͆͑̿̈́́̅͐̐̽̄̽̓̅͐̊͛͒̇̿͐̑̐̀͌̇́̀̂͒́͘̚͘̕̚͠͠͝ͅM̶͕̘̭͓͎̦̯͙̞̦̼̈̄͐̔̽̾̑̉̾̀̆̎̑͗̔́̕͘͝͝ͅ ̶̦͚͙̖̠͕̖͎̬̖̪̠̰̥̎̀̎͑̌͊̈́̄̿̿͌̀́̓́͐̄̃̇͊̈́̿̓́̔̔̅̈̆͛̕͘̚͠͝Ë̸̡̢̛̛̹̩̳̼͈̝̯̬̱̘̱̣̪͙͕̙̭͍̹̱̟̰̰̥̥͕͎͉̥͔͓͓͓̞̼̪̲͖̟͛̈́͛̍̈́̇̋̈́̏̓̌̇̿̎̀͂̈̅̅̈́̏̿̒́̀̅̀͐͊̕̕͘̚͜͜͠͝Ḑ̴̛̛̲͖͈͖̤̝͍̫̙̬̯̠̩̽̒̎̇̏̋̽̒̈́͂͑̃̓͊̾̑̑͋͂̄̀̋͊͑̎̑̉͘͘̚͘̕͝Į̴̢̛͓̰̯͓͚͚͇̬͍̳̗̱̖̰̜̣̗̬̼͓̹̯̇̀̐̄̊̎͋̅̈́͋̌̑̐̽̿̊̄͂̀͂̆̈̾̐̽̆̉͒͗͛̊͂͑͆̂́͌̒̅̑͘͘͜͜͝͝͝͠ͅṈ̷̡̨̢̟͍̜̻͚͚̫̜̭̻̮̜͙̺́͑̿̑̌̾͑̉͛̾̃̄̋̂͠͝

Aynı fikirdeyim. Mesela CHP ilk çıktığı zaman (Atatürk dönemi) gayet güzeldi. Ancak şu anda pek iyi olduğunu düşünmüyorum. Mesela AKP işini çok güzel yapsın CHP bataklıkta olsun oyumu veririm AKP'ye tabii ki. Ancak şu anda durum öyle değil. 2. En çok oy alan parti CHP. 2023 öncesi tüm solcu kesime giren partiler birleşip CHP'nin atlında toplansa 2023'de bir şey kalmaz. TKP bile çok güzel oy topluyor baksana
CHP' nin şuan ki durumu kötü bile olsa benim düşüncem yeni gelen parti konumunu korumak adına bişeyler yapmaya çalışır. Çok uzun süre saltanat sürüldüğünde yozlaşma olması kaçınılmaz. Amerikaya imreniyorum her seçim de yeni başkan seçiliyor. Fanatik olmak çok kötü gerçekten.

CHP' nin şuan ki durumu kötü bile olsa benim düşüncem yeni gelen parti konumunu korumak adına bişeyler yapmaya çalışır. Çok uzun süre saltanat sürüldüğünde yozlaşma olması kaçınılmaz. Amerikaya imreniyorum her seçim de yeni başkan seçiliyor. Fanatik olmak çok kötü gerçekten.
Bence CHP'nin tek yapmaya çalıştığı şey AKP'yi iktidardan düşürelim ne olursa olsun mantığı. Aynı fikirdeyim. Yaşım gereği oy veremiyorum.

Bence CHP'nin tek yapmaya çalıştığı şey AKP'yi iktidardan düşürelim ne olursa olsun mantığı. Aynı fikirdeyim. Yaşım gereği oy veremiyorum.
Ben de CHP ile aynı fikirdeyim. İktidar partisi değişmeli. Gelenin gidenden kötü olma ihtimali yok diyemeyiz fakat denemeden de bilemeyiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı