Ne için varız?

Yaratıcının güçleri doğrultusunda yaratılmış ve kendisini tatmin etme amaçlı yaratıcıya biat etmek için var olan bir zayıf varlıklarız.

( Hiçbir inanca lafım yok hepsine saygılım ilk başta gülünç gelebilir dediklerim ancak başka bir konu açarsanız bu cümlelerimi uzun uzun açıklayabilirim boşuna gülücük veya dalga geçme amaçlı yanıt verip konuyu özünden uzaklaştırmayın :) )

Yaratıcının güçleri doğrultusunda yaratılmış ve kendisini tatmin etme amaçlı yaratıcıya biat etmek için var olan bir zayıf varlıklarız.

( Hiçbir inanca lafım yok hepsine saygılım ilk başta gülünç gelebilir dediklerim ancak başka bir konu açarsanız bu cümlelerimi uzun uzun açıklayabilirim boşuna gülücük veya dalga geçme amaçlı yanıt verip konuyu özünden uzaklaştırmayın :) )
Bence gayet mantıklı dediğin.

Dusünulebilir.
Tanrı yoksa ve ben Tanrı'ya inaniyorsam zararim ne?
Tanri varsa ve x Tanri'ya inanmiyorsa onun zarari ne?

Başkalarını bilemem de ben ne için var olduğumu biliyorum; kaza kurşunu.

Akıl hastası psikopat bir hayat kadının kaza kurşunu çocuğu olarak biri doğsun, aileden aileye eşya gibi satılsın, her türlü fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kalsın, şanssız olduğunu düşünen insanlara ne kadar şanslı olduklarını hatırlatsın diye var olmuş olabilirim. :D

Başkalarını bilemem de ben ne için var olduğumu biliyorum; kaza kurşunu.

Akıl hastası psikopat bir hayat kadının kaza kurşunu çocuğu olarak biri doğsun, aileden aileye eşya gibi satılsın, her türlü fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kalsın, şanssız olduğunu düşünen insanlara ne kadar şanslı olduklarını hatırlatsın diye var olmuş olabilirim. :D
Bunlar toplumun fikri, önemli olan bizim fikrimiz ne? Toplum dayatmalarının canı cehenneme!

Toplum dayatmalarının canı cehenneme!
Ateist biri olarak varlığımın kaza kurşunu olduğunu varsayıp gerisini umursamıyorum. Ben yanılıyorsam, gerçekten yaratıcı diye bir şey varsa, bizler bir kukla oyununun içindeysek ve gerçekten bir amaç için "yaratıldıysam" o dediğimden başka bir neden bulamıyorum. :)

Ateist biri olarak varlığımın kaza kurşunu olduğunu varsayıp gerisini umursamıyorum. Ben yanılıyorsam, gerçekten yaratıcı diye bir şey varsa, bizler bir kukla oyununun içindeysek ve gerçekten bir amaç için "yaratıldıysam" da o dediğimden başka bir neden bulamıyorum. :)
Yanılıyorsun. Toplum dayatması fikirlere göre sen şanssızsın ama topluma göre. Peki senin fikrin ne?

Tanri varsa ve x Tanri'ya inanmiyorsa onun zarari ne?

Ateist olarak soylemeliyim ki manevi huzur.
Ilahi adalete yurekten inanan ve her seyin eninde sonra iyi niyetli bir yaraticinin cizdigi sekilde "dogru" yola erisecegi inanci ile hayati goguslemek daha kolay olurdu.
Eger inanabilseydim. Hic inandirici gelmiyor malesef bunlar. Insanlarin kendilerini kandirmasindan ibaret bana gore.

Geri
Yukarı