Neden aşık oluruz?

Darkside004

Hectopat
Daha fazla  
Neden aşık oluruz? Birinin dış görünüşünden etkilendiğimiz için mi, onun ile hem fikir olmamızdan dolayı mı ya da ruhumuz onun ruhu ile uyumlu olduğundan mı?
Bana kalırsa, birine aşık olmak için gerekli en önemli faktör kişinin güzel olması. Bu da doğanın adaletsizliklerinden biri. Biriyle ne kadar hem fikir olursanız olun, o kişi çirkin ise onunla birlikte olmak istemezsiniz. İnsanın doğasında bu vardır. Bu arada cinsellikten bahsetmiyorum, yanlış anlaşılmasın. Cinsellik olsun olmasın, her zaman en önemli faktör dış güzelliktir. Bir insana güzel görünen bir kadın, büyük ihtimalle başka gezegendeki bir zeki canlı formuna güzel gözükmez. Günümüzde de, genelde, siyahi insanlar siyahi, beyaz insanlar beyaz eş tercih eder. Ben bu duygunun fazla büyütüldüğünü düşünüyorum. Sizin fikirlerinizi de merak ediyorum. Bir yanlışım varsa beni düzeltin.

Yanıldığınızı düşünüyorum, dediğiniz gibi olsa her güzel kadın/erkeğe aşık olmamız lazım. Güzellik bir etkendir, ama tamamı değil.

Ben aşk olayını daha çok şöyle görüyorum, denginiz ile dengeli bir ilişki kurma ihtimali kurup beynimizde onu aşk olarak tanımlıyoruz/sanıyoruz. Dengi olma konusunda ise bir çok faktör var; güzellik/kültür/yaşanmışlık/bakış açısı/ekonomik ve sosyal durum gibi gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı