Neden çoğu kişi korsana yöneliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Evet ilk cevabı ben vereyim: Çünkü orijinal bir şey genelde çok pahalı oluyor ve genelde korsan kullananların bunu karşılayacak parası olmadığı için orijinalden vazgeçiyor. Ama korsan üründe virüs tehlikesi çok daha artar. Oysa orijinal de böyle bir sorun olmaz. Sizin düşünceleriniz nedir? Sizce neden çoğu kişi korsanı tercih ediyor?

Geçenlerde şey duymuştum Mojang ekibi 13-14 kişi diye. Nasıl oluyor da bu kadar kişi güzel ve stabil bir oyun tasarlıyor?
Tüm günlerini Minecraft'ı yapmaya ayırıyorlardır büyük ihtimal.
Ben genelde oyunu önce korsan indirir, beğenirsem satın alırım.

Spoiler yememek için video da izleyemiyoruz.

Bazı oyunlar oluyor ki, dolar kurunu da baz alınca 10 saat oynayacağın oyun 400 lira oluyor. Fahiş fiyata karşı da korsan indirdiğim oluyor.

15-16 yaşındaki geliri olmayan gençlerin de okul harçlığını oyuna yatırmasını bekleyemeyiz. Sonuçta Türkiye'de aileler oyuna para vermeye karşı ciddi bir önyargıyla yaklaşıyor.

Bu gibi sebepler birleşince korsan kullanım oranı artıyor.
Keşke tüm oyunların demo sürümleri olsa. Mesela Microsoft Store'de Minecraft Windows 10 Edition Deneme Sürümü var, veya Pocket Edition'un.

Buna sen mi karar veriyorsun? Eğlenmek herkesin hakkı, ister hırsızlık diyin ister başka bir şey. Kimse kusura bakmasın ben bir oyuna 500 TL para bayılamam.
Benim sana hırsız dememe gerek yok. Sen yapımcı firmanın gözünde zaten bir hırsızsın. Bu sana yeter.

Bende orjinal alınması taraftarıyım ama biraz abartmıyor musunuz?
Bence dedikleri hafif bile kalmış, bunu yapan kişinin gidip herhangi bir yerden bir şey çalması aynı anlama geliyor, burada birini internet üzerinden çalması onun suçunu hafifletmez. Git marketten bir şey çal aynı anlama geliyor tamamen. Para biriktirip alınabilir, boşa harcamak yerine ya da bazen gereksiz harcamalar yerine biriktirilip alınmalı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı