Neden Debian kullanmalıyız?

Dil destegi, forum destegi vs. neredeyse der dagitimda var. Kurumsal ile hic alakam yok zaten, driver anlaminda da absurt bir fazlasi yok.

Geniş destek verenler Debian tabanlı olanlar, biz Debian deyince zaten taban olarak diyoruz.
Ayrıca bahsettiğin her dağıtımda yok, olan da Debian kadar yok.

Takım tutmuyorum.
Daha iyi olduğunu düşündüğüm tarafı söylüyorum, bu taraf tutmaksa sen de taraf tutuyorsun demektir. Yalnızca 3 paket için 3 farklı unofficial repo eklememi gerektirecek bir Linux dağıtımı kullanmak istemiyorum, aradığım her şey AUR'da varken.

Daha iyi olduğunu düşündüğüm tarafı söylüyorum, bu taraf tutmaksa sen de taraf tutuyorsun demektir. Yalnızca 3 paket için 3 farklı unofficial repo eklememi gerektirecek bir Linux dağıtımı kullanmak istemiyorum, aradığım her şey AUR'da varken.
AUR'da balon, github'da ki repoyu alıp oraya koyuyorlar, derlesen de aynı sürede derliyorsun.

AUR'da balon, github'da ki repoyu alıp oraya koyuyorlar, derlesen de aynı sürede derliyorsun.
Bu dediğine kendin inanıyor musun acaba? Bu dediğin senaryoyu 1 kere yaşadın, 2 kere yaşadın. Nereye kadar? 10 farklı repodan dosya indirmen gerekiyor, 10 kere ayrı ayrı işlem yapman gerekiyor. Oysa benim "yay <paket-ismi>" yazmam yetiyor.

Her şeye balon deyip atıp tutuyorsun da bari sebeplerini de söyle gören de gerçekten balon sanacak bu sistemleri :D Komik gelip stabiliteden, güncellikten bahsediyorsunuz hepsi de son kullanıcı için iyi olabilecek şeyler ama repoyu da paketi de kendin derle ne olcak diyorsunuz.

Bunlar size havalı birtakım şeyler gibi geliyor olabilir ancak kimse bunu istemiyor, sırf daha az vakit gerektiriyor diye millet Python ile Ruby ile yazılım geliştirmeye çalışıyor. Yazılımcılar da biliyordu her yazılım için C kullanmasını ama bunlar gereksiz vakit harcayan şeyler. Ben bunlarla vaktimi harcamak zorunda olmamalıyım.

Yeni konular

Geri
Yukarı